Споделена история от Тинейджърски

Много го харесвам!!!
Здравейте, много ама много харесвам едно момче от нашия клас. Не съм сигурна, но мисля, че и той ме харесва. Да знаете, че съм страшно срамежлива и наистина всички ми казват, че съм някак по-различна от другите и мисля, че е вярно. Всички в нашия клас ме тормозят без трима души-две приятелки и това момче, което харесвам. Да ви кажа честно аз не съм добра в общуването на живо лице в лице. Винаги ми е било пречка за това си имам само две приятелки. Казвам ви го, за да сте внимателни в коментарите. Момчето, което харесвам постоянно го забелязвам, че ме гледа. Веднъж като бяхме в един музей само двамата бяхме към една посока и го видях, че се обръщаше на почти всяка крачка към мен и ме поглеждаше. В часовете много се гледаме, но до сега изобщо не сме си говорели, ама изобщо. Прекалено съм стресирана от една случка (не ми се говори за нея) във втори клас и от тогава не мога да общувам нормално с хората около мен. Искам, много искам да разбера как да му кажа, че го харесвам. Моля ви да ми помогнете как да не съм толкова стеснителна и откъсана от другите, за да кажа какво изпитвам към това момче! Моля ви за помощ!

Коментари

1.   Ще ти разкажа нещо. Бях като теб, същата ситуация и двамата се харесвахме и така през всичките години от срам нищо не стана между нас. Сега след 10год. се дразня и не мога да си простя, че нищо не направих. За това, ако не искаш да съжаляваш - действай!
Опознай го, виж какви интереси има и пробвай да го отпуснеш с разговори по някоя тема. Да се сближите и тогава нещата ще се задълбочат.
Успех! :)

2.   По същия начин заради една такава случка и аз спрях да общувам и ме е срам. Казах на едно момиче колко много я харесвам, тя каза на приятелката си, която е клюкарка и после целия клас ме базикаше се едно съм извършил грях като харесвам най-нормално момиче. От тогава ми стана нещо като травма и сега всичките ми приятели си имат момичета и ме питат защо само аз съм сам като глупак и честно да ти кажа не знам какво да отговоря. Не знам ти дали си се чувствала така. А по темата можеш пак като сте сами да му го кажеш без да увърташ, защото колкото повече увърташ, толкова повече време ще ти отнеме и ще се притесняваш. Успех и дано съм ти помогнал с нещо от написаното.

3.   Щом те тормозят, това означава, че класът си е изградил лошо мнение за теб, и без да ти пука, утре отиди при момчето и му кажи, че го харесваш. КАКВОТО СТАНЕ. НАКЪДЕ ПО ЗЛЕ НЯМА

4.   Така аз не мисля, че има някой правилен коментар до момента. (хора момичето споделя, че и е трудно да осъществи контакт лице в лице с когото и да било, а вие и казвате да го направи директно с човека когото харесва не мисля, че е възможно ) Ето моят съвет : ако искаш напиши си номера на едно листче и просто го подхвърли в подходящото време примерно след края на часа, или скайпа което ти е по-лесно. Аз така правех само, че при мен беше по-сложно защото аз го правех не от срам, а за да не ме види момчето на което съм го подхвърлила в предишното междучасие ( хихи ). Другият вариант е да разбереш номера му по някакъв начин и да му пишеш смс и по някакъв начин да завържеш контакт, но директно да му напишеш харесвам те или нещо такова... тръгни по-спокойно и най-важното бъди уверена той трябва да те възприема на сериозно още в началото не да убива време с теб. Мъжете не си падат по свити момичета. Мисля, че това е добър повод да спреш да се самосъжаляваш и да си аутсайдера в класа :Р
Дано съм била полезна стискам палци и да пишеш какво е станало :)
Габи 19 години

6.   Преживей това, което е станало във 2 клас.
Другото ще стане от само себе си, защото ти ще бъдеш различна - вече ще можеш да общуваш и ще бъдеш спокойна.
Ако желаеш, ще се радвам да споделиш както те измъчва толкова години. Току виж сме ти помогнали :)

Фортуна