Споделена история от Тинейджърски

Срам и страх от гинеколог! :(
Здравейте
От около 10 дена ми тече нещо бяло по-скоро полу прозрачно мирише гадно. Боли ме корема и гърдите. Не обръщах внимание мислех че ще мине. Но не спира. Затова казах на баща ми, той взе да говори за възпъления и каза че ще ме води на гинеколог =(( Отговорих че никога НИКОГА през живота си няма да стъпя там! Тате първоначално отстъпи, и пак почна да говори за възпаления и бактерии.

Мисля че не се е отказал, а мене ме е срам и страх от тия гинеколози. Мисълта да съм гола и докторите да ме гледат и упипват е доста гадна. Взможно ли е да се лекува без да ходя на преглед, аз съм девствена на 15г. Или ако има преглед да не ме събличат!

Моля пишете времето варви а татко не се е отказъл.

Коментари

1.   Абе спокойно отиди гинеколозте хора не ядат, още повече че те си знаят работата и на теб ще ти бъде от полза. Няма от какво да те е срам каквото имаш ти го имат всички от нежния пол, така че отивай и не се притеснявай, ако имаш близка приятелка отиди с нея или с родител, за да ти е по- спокойно. Късмет от мен

2.   Когато момиче на моите години се изкаже така се чувствам като пълна курва, защото ни най-малко не ми пука за тези прегледи и така нататък голи моменти :D.

Както и да е, вероятно са гъбички и наистина е редно да отидеш на гинеколог. Щом си девствена няма да да те преглежда както преглежда големите жени, а по-внимателно. Проблемите там долу са като кариесите, колкото по-навреме отидеш, толкова по-малко главоболия ще имаш занапред. Плюс това той/тя ще бъде лекар, който е учил достатъчно дълго време за половите системи, че последното което да му идва на акъл да е - порнография, секс, забавно, смях. На ден ще преглежда толкова жени, че е фактически невъзможно да се впечатли точно от теб. Но иначе ти си решаваш, стой си с инфекцията, ей така, както не се знае каква е точно е много добре, нали.

3.   Защо си споделила с баща си, а не с майка си или някой роднина от женски род.. и няма начин ние не сме лекари отиди да те прегледат да видиш какво ти има.. все някога ще трябва да вземеш да се събличаш :)

4.   Аз на твоите години и аз бях така. Ходила съм и не са ме събличали и преглеждали. А да ти кажа, че генеколозите при които съм ходила са били много внимателни и доти да те прегледат, няма по никакъв начин да ти е дискомфортно.

5.   Това се нарича бяло течение!!!

6.   Баща ти май не разбира, че има бяло течение, и се развиваш. Болят те гърдите, значи растат. Имаш течение очаква до най-късно година да ти дойде мендтруацията.

7.   От писането ти личи, че си неграмотна, което пък обяснява страха ти от лекарите ти и срама от голотата. Това са неща характерни за слаборазвитите интелектуално хора.
Тръшкай се, боледувай... твоя воля, какво си седнала да се оплакваш тук?

8.   Крайно време е да приемеш, че си жена. Гинеколога не яде хора, не дефлорира девственици и т. н. , той е доктор и работата му е да помага, точно по същия начин по който ти си помагала на други хора в нужда. Отиди прегледай се, не се притеснявай щом си девствена никой няма да ти бърка има си и други начини за преглед, е все пак ще трябва да се съблечеш.

9.   Щом мирише гадно - със сигурност не са гъбички, а трихомони. Упорито е, но се лекува.
Щом си девствена няма да те опипват, нито ще те съблекат чисто гола, дори няма да се опитват да бърникат.
Просто ще вземат малко секрет, не боли.
Когато отидеш си облечи дълга блуза, та като те накарат да си събуеш гащите зад паравана, да не се притесняваш да излезеш, после само малко надникват под блузата и голяма работа. Освен това може да избереш жена гинеколог.

10.   И мен също ме е срам. Незнам дали има други начини за преглед. Може и сигерно с бабини рецепти.

11.   Хора, доколкото знам, ако течението мирише гадно значи има проблем. Нека все пак да я прегледа гинеколога. Момиче, не можеш ли да накараш баща ти да те заведе при жена гинеколожка, а не при мъж, ако толкова те е срам? Няма страшно да си при гинеколог, а и това се отнася за здравето ти. Преодолей го този страх, защото по-натам като ти се наложи да раждаш.. какво ще правиш? Тогава и да искаш, и да не искаш, пак трябва да те гледат отдолу.

13.   Мило момиче. Аз съм на 14 и ходих на гинеколог. Отиди, защото после ще съжаляваш, че не си ходила. И аз ходих за това, нямаше ми нищо. Това е защото ще ти идва. Не знам какво ще излезе на теб, но отиди. На 15 си не се дръж все едно си на 5 ;). Не се лигави :)

14.   АВТОРКАТА: БЛАГОДАРЯ ЧЕ СТЕ МИ ПИСАЛИ :)

До номер 1 Да и баща ми казва че нямало от какво да се срамувам ма моето усещане е друго... И аз това си мисля да влезна с татко
До номер 2 Да все това слушам
До номер 3 А защо не? С майка ми са разведени аз съм с него откакто съм на 4г. а сестра ми на 8 месеца. Майка я виждаме само на свижданията на който баща ни ни кара да ходим понеже ни била... Баба живее чак във Варна другата ми баба и пра-баба не ги виждам... имам и една братов четка с която сме малко по-близки ма чак толкова лични неща аре да не й казва ме. Е тате има приятелка ма тя ми е никаква.
До 4 А дано :)
До 6 първото изречение не разбрах, защо да не разбира? А за цикъл за първи път ми дойде на 13 и 9 месеца.
До 8 Е чак жена доста рано е, че не яде хора и не дефлорира го чувам и от тате, за начини на преглед също... и те са различни...
До 9 Трихомони какво е това? Жена гинеколог да и татко това ме пита ма все си е гадно, ако е някоя... все такива си ги мисля.
До 10 Сходно мислене имаме.
До 11 Може той сам ме пита... ма то пак си е гадория
мисля си, да влеза с него да не се притеснявам толкова. За раждане, да след някоя друга година но дотогава ще съм голяма.
До 13 То не зависи от мен да ли ще ходя, тате като е решил значи ще ходя. Не знам да ли съм на 5 ;) ма хич не ми се ходи :( И ми е изнервено баща ми много не ме натиска яно чака да се по укротя.

15.   Мила, здравей. Наскоро ми се наложи да отида на гинеколог. На 16 години съм. Аз също ревах на мама, че пред лекаря няма да си събличам. Но когато отидох ме попитаха дали водя полов живот, отговорих им че съм девствена и не се съблякох а ме гледа на видеозон. Спокойно!

16.   Това се нарича бяло течение. Означава, че скоро ще ти идва. Аз съм на 12 и имам такова от 10 годишна. Относно гинеколога : Нашият град е малък има само 1 и той е мъж. Тръшках се на мама за гинеколог жена, а такава имаше чак в Бургас. Беше далече и трябваше да се примиря. Когато отидохме не исках да се сабличам. Тогава дойде неговата медицинска сестра и пред нея се съгласих. Ако този твой гинеколог си има медицинска сестра помоли го, тя да те оправи. Поне при мен така стана. :)

17.   Кажете ми хора моля ви ще трябва ли да се събличам, защото ако трябва, абсурд! Никъде не отивам!

18.   Да трябва да се съблечеш, за жалост! Знам, че е гадно ноо...

19.   Това е БЯЛО ТЕЧЕНИЕ. Обикновено се появява преди цикъл. Но тъпото е, че не казваш на колко си и за тфа не можем да ти помогнем.

20.   това е нещо напълно нормално нарича се бяло течение.... не се притесняваиии но не мога да разбрера защо казваш на баща си а не на маика ти например

21.   А бе хора, вие не четете какво е писала авторката-цикъла и е дошъл на 13г и 9 месеца, а казва на баща си, защото живее с него(а майката е някъде далеч).

Какво стана -ходи ли на лекар? Може и да отидеш при жена гинеколог щом се притесняваш. При всички случаи ще са внимателни с теб, защото си малка. Не се притеснявай.

22.   Здравей, аз съм на 17 и имах същия проблем но се бях заразила от момче. Аз също бях изплашена но го преодолях и отидох защото така е редно! От лекар срам няма, ще го разбереш и дано не е по трудния начин. С мен се отнесоха много внимателно, защото бях ходила за пръв път. Просто трябва да обясниш в какво положение се намираш. След като всичко приключи, повярвай ми, ще се радваш че си отишла по-навреме, ако е това каквото си мисля изобщо не е за подценяване. Успех!

23.   Няма нищо срамно и страшно, нали това им е работата. Късмет

24.   Не ме е страх, срам ме е. Щя си сменя генеколожката. Като забременях и на първия преглед тя попълваше един карттон и ни задаваше въпроси за интимния живот. Не знам защо се прави. Единият от въпросите беше 'правите ли анален секс' и аз бързо отговарям 'не', но мъжа ми не се усети и каза 'да' въпреки, че го настъпах. Потънах си в земята от срам.