Споделена история от Тинейджърски

Помогнете моля - майка ми не повдига въпроса за сутиен
Моля ви за помощ! На 12 съм и имам гърди, както всяко момиче. Майка ми изобщо не повдига въпроса за сутиени. А аз имам голямо нужда от сутиени! Купува ми всякакви блузи, но аз ходя само с горнища или по-дебели блузи, за да не ми се виждат гърдите. Много ме е страх да и кажа, защото тя е много емоционална. Всички ми се смеят, защото само аз не нося сутиен. Сега е зима и мога да стоя и по яке , но лятото не мога! Моля ви /обръщам се към редактора/ Публикувайте моята молба, за да може някой все да ми помогне, нуждая се от помощ, няма на кого да споделя! Помогнете ми! Ще съм ви благодарна.

Коментари

1.   Ми купи си сама, толкова ли е трудно?

2.   Еми ходи със бански ( пак е нещо), предполагам поне бански имаш :D

3.   Еми няма как, трябва да говориш с нея. Няма от какво да те е страх.

4.   Говори с нея или отиди сама да си купиш.

5.   Една приятелка имаше същия проблем. Даже беше по-зле. До 8ми клас не беше слагала сутиен, а имаше гърди. Майка й не искаше да й купи сутиен и затова тя носеше горнищата на банските си. Заедно ходихме за да вземем първия й сутиен. След това нещата уж са се оправили.
Мисля, че това е защото майката подсъзнателно не иска дъщеря й да порастне толкова бързо.
Вземи си сама сутиен, ако искаш излез с приятелки, които могат да помогнат в избора. На пазара има и такива от по 2-3 лв. Успех ти желая!

6.   Напълно те разбирам! Като бях на твоята възраст и на мен ми се подиграваха, защото имах нужда от сутиен. Аз казах на майка ми, въпреки че не обичам да говоря с нея на такива теми и тя ме заведе и ми купи. Така че сподели на майка си, тя също е минала през тези неща и знае какво да направи. Ако чак толкова се притесняваш да й кажеш, отиди и си купи сама. Както каза №5 има по 2-3 лева. Но в крайна сметка тя ще види, чи носиш сутиен и разговора на тази тема ще е неизбежен. :)

7.   Миличка и аз бях така, но в един мил момент просто отидох и и казах , че всички носят сутиени без мен и тя на другия ден ми купи :) просто и го кажи :) успех :)

8.   Аз си сложих за първи път сутиен осми клас. Не исках да си слагам по рано. Сутиенът е неудобен. Без да съм пълна, имам голям бюст, който се оформи точно, защото не носех сутиен. Неудобно е, по добре майка ти да ти купи бюстие.

9.   съчуствам ти казвам се Лъчезара и съм на 10 и имам сутиен и наистина говори с майка си! няма за какво да се срамуваш! успех

10.   И моята майка беше така, когато бях на 12 бях доста по-развита от другите и имах наистина голяма нужда от сутиен, но майка ми изобщо не повдигаше въпроса, а мен ме беше срам да и кажа. Но веднъж си говорихме за нещо и аз обърнах въпроса на шега, тогава мама ми каза: Ейй искаш ли наистина да ти купя сутиен и така се получиха нещата.

11.   Искрено се посмях на темата :Д Ами майка ти не е длъжна да повдига въпроса :Д Щом изобщо не сте говорили за това, значи си купи бюстие, ако имаше толкова развити гърди, щеше да забележи и да ти купи сутиен! :Д Отидете с приятелки до някой магазин, бюстиетата са по 3-4 лева!
П. С. "имам гърди, както всяко момиче" Първо, на 12 години не виждам какви гърди имаш, и второ, не всяко момиче има, имам приятелки в 6-ти клас, които все още нямат!
9 - на десет сутиен? ;о
Ж, 13

12.   Ще следя темата, аз съм на 14 и половина и нямам също сутиени...

14.   По -добре си купи бюстие, по- удобно е. И няма да ти убива.

15.   Бюстието е удобно, но често не придържа бюста достатъчно здраво, а сутиенът, особено този с банели/онези метални неща, които непрекъснато излизат и те бдат/ също е под всякаква критика. Затова аз намерих компромисен вариант-води се спортен сутиен. Това е нещо като бюстие, без банели, с две чашки, прилича на късо потниче. Като момиче с относително голям бюст, което обича да спортува и да му е удобно това енай-доброто решение за мен, а и предполагам за много други момичета, които просто не са попадали на това чудо. http://media. 3suisses. fr/portail3s_img/3S/FRA/produits/vis_zoom/3/8/3/8/10038388_1. jpg Нещо подобно на това е, но без цип и по изчистено, от памук...

17.   И аз съм като теб! По-млада съм и имам малки гърди, но ми е много неприятно да гледам как на децата в класа им им прозират сутиените или се виждат презрамките (защото аз нямам сутиен, а не защото смятам, че ТЕ не трябва да имат). Не искам да говоря с майка ми затова, а и аз не й разказвам много. А това ще е направо върха на сладоледа. Веднъж като бях в пробната на магазин за детски дрехи чух как продавачката казваше на майка ми, че на тази възраст започваме да се развиваме и ни трябва сутиен, а тя нищо не каза. А майка ми нищо не ми каза, не ме пита, не говори за разговора. От толкова яд ми се иска направо да направя така: Моля най-добрата ми приятелка като ще идва вкъщи да се облече с някое якенце, ама отдолу с блуза, с която по възможност да се отличава сутиена и презрамките и да се навира повечко при майка ми. А, и ще й се извиня за срама :П. И за балсами и гримове и парфюми не ми дава. Е, аз гримове и не искам, обаче пък се почувствах пак неудобно защото имах акне и едно момиче ме пита защо не си слагам фон дьо тен да не ми се виждат пъпките. Имам чувството, че съм на пет. А и живея само с майка ми и не мога да кажа на баща си дори. Ето, работа ли е да говориш такива неща на мъж :Д

19.   Здравейте! Моят проблем е, че съм на 13г. и искам да нося бюстие, но не знам как да кажа на майка си. Моля помогнете ми! Благодаря предварително!

20.   Номер 19, спести си от 3 до 5 лв. и си купи два сутиена чашка А, за какво ти е майка ти? Това си е твоето тяло и можеш да носиш каквото си искаш бельо

21.   Аз вече имам едно бюстие, но ме е срам да го облека, защото не знам как ще реагира майка ми.

22.   Вече виждам каква късметлийка съм!
Смешното при мен е, че моята майка забелязва нещата преди мен! Сама повдига тези теми. На нея мога да и споделям абсолютно всичко, което ме вълнува! Радвам се, че имам такава майка.

Мили момичета, не се срамувайте от майките си! Все пак няма да ви набият или да ви се накарат затова, че вече пораствате и имате нужда от такива неща. Иначе може да си седите до 30 без сутиен!

П. П. Аз съм на 11

24.   Аз съм 11 ии имам големи гърди. Като бях в 2клас една приятелка носеше бюстие единствена в класа и на рожденния ми ден ми подари личен подарък-бюстие. Аз го показах на мама и тя каза че съм малка за това но аз не мислих така. Още следващия ден го сложих и се чувствах по добре. Тя разбра че го нося чак миналата година като искаше да види дали съм с потник. тя разбра и ми купи друго. Аз сега ще съм в пети клас и ще се прибирам сама и още първия ден ще отида с моята НДП и ще си купя сутиен. Като се прибера ще го покажа на мама и тя няма да ми се кара. Може ли някой да ми каже колко струва един сутиен?

25.   8, сутиените не спират растежа на гърдите, лично аз съм сменила три размера, а нося сутиен сериозно от около 11-12-годишна. Освен това след определен размер, определено не е удачно да се носиш без сутиен. Очертават се зърната и изглежда доста предизвикателно, което оставя околните с впечатлението, че си го търсиш, ако ме разбираш.
11, не виждам защо на 12 да не можеш да имаш гърди, всеки се развива с различно темпо, плюс това защо смяташ, че само момичетата с големи гърди имат нужда от сутиени?
15, на качествените сутиени не им излизат банелите, всичко е до това на какво ще попаднеш, иначе идеята ти е много добра.
24, зависи от марката, качеството и т. н. Има сутиени от по 2-3 лева, има и от по 50-60 и нагоре. В H&M например има много приятни модели и имат добро съотношение цена-качество. Аз имам няколко от там и съм много доволна.
Сега по темата. Трябва да кажеш на майка си, че не се чувстваш комфортно и мислиш, че ти трябва сутиен/бюстие, защото, например, не ти харесва как зърната ти се очертават/прозират под дрехите, ако си с нещо по прилепнало. Кажи на майка ти и за това, че нарочно ходиш с широки дрехи и зимата стоиш с яке, дано те разбере.

27.   Еми, сама отиди си купи, аз съм на 13 ще правя 14 и тази година проносих вярно, моите са малки, но от вкъщи без сутиен не излизам! Ноември месец отидох взех една приятелка с мен и си купих един, събрах си пари, пък и все пак малките не са повече от 5 лв, не е толкова много...Казах, че съседката (тя е за 10 клас) ми го е дала..
Пък какво, ако и кажеш, че си си купила жена е ще те разбере според мен.. после тя разбра, че съм си го купила и нищо не ми каза, защото един не ми стигна и отидох и си купих още един...когато бях при леля отидохме в един магазин за бельо и аз мама и леля си купихме и ако не беше леля да повдигне въпроса да ми купи мама нямаше да се сети... или ако те е срам да кажеш на майка си се обърни към баба, леля, друг роднина...:)

28.   Не разбирам защо се срамувате да говорите с майките си. Те са човекът, който ще е до вас през цялото време. Те са жени. Разбират ви. Аз съм на 13. Нося бюстие от 11 годишна. Тази година проносих сутиен. Аз подходих така: бяхме в Джъмбо и тамнали продават такива малки сутиенчета, който не са с чашки, а с триъгълници. Отидох и започнах да ги разглеждам, докато майка ми дойде и ме пита дали искам да ми купи. От тогава се сдобих със сутиен, бюстиета и сутиени с чашки. Моят съвет е: Говори с майка си, или събери 5-6 лева и си купи сама бюстие или сутиен. Не са скъпи, а и ги има във всеки магазин за бельо. ;) Късмет . :3
В., 13г.

29.   Аз съм на 11 и от 910 години нося бюстие. Но мисля, че ми е време за сутиен с потплънкичашки, но ме е срам да говоря с мама за това. В моя град има само един магазин за бельо ако не се лъжа и го оправлява мъж. Въпросът е там, че ме е срам да попитам мъж да ми предложи сутиен. Пък и не знам кой размер съм. Ще ми помогнете ли? !!

30.   Ами и аз съм на 12 и нося сутуен. до тази година не носех но потах мама и тя ми даде нейния който и беше малък ни го е пазила когато имам нужда. Досега ходех с бюстие с подплънки.

31.   Хей на 11 години съм! На 10г. ми дойде. Аз спокойно обсъдих това с мама, но на 9г. и половина дори на 8г. мама донесе една торбичка с бюстиета и малки сутиенчета и всичко ми стана! Дори не съм я молила! Седни с майка си на четири очи и й кажи:, , Мамо аз виждам, че мойте приятелки вече носят сутиени и малко ме е срам да съм без сутиен! Може ли да ми купиш? ''. Това е :)!

32.   Ами предлагам ти, ако не сутиен, то поне бюстие да си имаш. Иначе продават много удобни бюстиета с подплънки и ще е удобно да си ги носиш вес пак. :)

33.   Здравейте! Аз съм на 12 и не съм носила нито сутиен, нито бюстие, но вече ми трябва. Искам да кажа на майка ми, но как??? Кака ми и 10 клас и си носи сутиени излиза с майка ми за това и с нея всичко е наред, но аз не знам как да й кажа. Всички от нашия клас носят, а повечето нямат нищо, а носят сутиени. Моля помогнете ми.

34.   Здрaвейте! Aз съм нa 12 и минaлaтa годинa имaх този проблем. Гърдите ми рaстяхa и рaстяхa(хормони) и ми беше неудобно през лятото. Обсъдих го с моя приятекa,която е 3години по-голямa. Тогaвa тя ми предложи дa ми дaде нейните бюстиетa,които сa й мaлки. Aз се съглaсих и тaкa си ми е много удобно. Пък и не е добре от тaзи възрaст дa се носят сутиени. От нaшия клaс aз съм се родилa първa(нямa знaчение от товa ,всичко си е до оргaнизмa) и второто момиче е с 4 месецa след мен. Aз съм се рaзвилa зaсегa нaй-бързо и не нося сутиен,a вече 2 от моя клaс носят нaй-мaлкия рaзмер и пaк не го зaпълвaт ,мислят сaмо зa момчетa ,кифлят се пред тях ,товa покaзвa тяхнaтa "пубертетщинa" (не ,че някой ги е хaресaл досегa). Досегa съм имaлa 3 гaжетa ,кaто първото ми беше от лятото минaлaтa годинa , a с последното сме зaедно. Aз не използвaм гримовре и темподобни ,a момчетaтa ме хaресвaт. Тaкa че, отсегa дa знaеш,момчетaтa (повечето) търсят естественото. Мaлко се отклоних от темaтa ,но все пaк и товa трябвa дa се кaже. Моят съвет е дa се консултирaш със по-голямa приятелкa или сестрa aко имaш , може дa си купиш сaмa -aз си купих ,но не съм го носилa нaвън досегa ,може и дa кaжеш нaпрaво нa мaйкa си. Някaк подхвaни темaтa или кaкто кaзaхa по-нaгоре в някой мaгaзин зaглеждaй сутиените ,може и дa кaжеш нa леля си-всякa леля е кaто сестрa.
ЗЗ-кaжи нa сестрa си. Aз нямaм сестрa ,но бях в същотоположение ;)
Нaдявaм се дa съм билa полезнa:)

38.   Здравейте не знам как да кажа на мама мисля че ако й кажа никога няма да ми позволи, но знам че все някога ще нося сутиен

39.   Здравейте не знам как да кажа на мама мисля че ако й кажа никога няма да ми позволи ,но знам че все някога ще нося сутиен

40.   Здравейте, на 12 съм, нося бюстиета без подплънки, 64 гръдна и 75 подгръдна ( WTF? ! ) и запълвам сигурно най-малкия размер сутиен ама гърдите ми растат малко странично и все трябва да си ги подпъхвам в чашките -_- Мисля че това е достатъчно инфо.
Като гледам отпреди колко време е писана оригиналната тема, няма да отговарям на нея
38/39 - първо на първо, като гледам си един човек с double post. Майка ти строга ли е? Предлагам да обърнеш темата на небрежно говорене. Може дори и лек намек за шега ама не много за да не го схване майка ти като истинска шега. А вместо това може да й обясниш че вече се развиваш и ще имаш нужда поне от чашка А без банели. Има ли момичета на/около твоята възраст които познаваш и носят сутиени? Може да сравниш себе си с тях като говориш с майка си и да й обясниш че тъй като няма голяма разлика между теб и тях и ти можеш да почнеш да носиш сутиен.
Само имай впредвид - не й се натрапвай! Ако ти каже че не може изчакай може би седмица или две и пак почни темата. Също така, не се оплаквай с например " Не е честно" или " Трябва да нося" - така сигурно само ще й опънеш нервите а й без това е за предпочитане да я хванеш в добро настроение.
Честно казано, за сутиен дори не бях питала. Бях в един магазин за бельо и след като майка ми си взе един сутиен ме пита да вземе ли и на мен. Аз й казах че може и ми взе един от най-малките. Така стана при мен и затова не съм сигурна дали нещата които предложих ще действат но се надявам да проработят

44.   Ако ходиш на танци можеш да кажеш на бащата ти, че учителката иска да носите бюстие. Понеже не е негова силна страна той ще ти го купи без да се разправя. Докато майките биха каза ли, че си малка и пободобни.

45.   Аз още не съм проносила сутиен, но и при бюстието не беше лесно. Майка ми като почна да се смее. Направо би идеше да я гръмна. Аз си направих сама бюстие. Взех един прилепнал потник отрязох го, както искам и слож един ластик да прилепне и да.

46.   Аз съм на 12 и нося сутиен! Съвсем обикновен нито малък, нито голям. Въпроса е това, че майките ни са минали през товa и не мисля, че е толкова срамно да я попитате! :)

47.   Ми купи си. Да не си пет годишна. Оправяй се сама. Спести си парите малко от джобните и си купи.

48.   Спортно бюстие също би ти свършило работа. Не си купувай сутиен сама първия път, няма да оцелиш размера. Ако не те е срам отиди с приятелка или питай продавачката.

49.   Номер 11, на какво се смееш? Моите гърди започнаха да растат, когато бях на осем години. В 3. и 4. клас имх вече малки гърдички, на 11 години ми дойде цикълът и в 6. клас си бях вече с оформен голям бюст. Някои момичета започват по-рано с развитието си, няма нищо странно в това.

50.   Просто си вземи сама

52.   Аз имам същия проблем. На 12 години съм и гърдите ми не са много големи но си личат и в училище ми се подъграват, че момичета които нямат гърди носят сутиени, а аз не. Искам да говоря с майка ми но тя човек, който мисли че съм доста малка за някой неща като това. Тя купи един сутиен за сестра ми, защото тя ходи на танци и им искаха. Няколко пъти съм си го слагала и много се харесвам ( чашката не е голяма А65 ). Искам да кажа че разбирам момичетата, които имат гърди (малки или големи) и се чудят как ще реагъра майка им като и кажат че искат такова нещо и че вече са достатъчно големи. Мисли скоро да се осмеля да кажа на мама че в училище момичетата носят сутиени, и че искам и аз. Ако имате други идеи моля кажете ми! Благодаря предварително!!!

53.   До номер 52. Просто иди и си купи сама. В моловете има сутиени за момичета, не за жени. А и не са толкова скъпи.
Или заведи майка ти в някой магазин за бельо. Уж да разгледаш. Загледай малките сутиени... и тя може да се навие.
Успех!

54.   Интересен факт се получава. Прави ми впечатление, че в темите за плажове, море, много майки споделят, че купуват на малките си дъщери няколко чифта бански с горнища(???? ), защото така трябва. Като че ли без горнище нещо ще им стане, въпреки че нямат развити гърди. А сега в тази тема излиза, че майките казват на дъщерите си, че са още "малки" за да носят сутиени. Къде е логиката???? Купуват на детето си горнища за бански, когато е на 3, 4, 5, 6, 7 години, а не купуват сутиени, когато вече е време, това е извратено. Всичко е обърнато с краката нагоре, когато не трябва се прави нещо, което е още рано, а когато трябва не се прави това, което трябва. Но то всичко е наопаки и в други сфери на живота, затова нищо не учудва вече.

56.   Здравейте аз ти предлагам да споделиш с майка си! Все пак и тя е минала през този път и според мен ще те разбере колкото и емоционална да е. Късмет! :)

58.   Снимайте си гърдите, качете ги в прикачи и пуснете линка тук за да бъде по-нагледно. Защото едно е големи гърди за един, а за друг е друго.