Споделена история от Тинейджърски

Първи път при генеколог
На 14 съм и майка ми ще ме заведе на генеколог в понеделник. За пръв път ще ми е и се притеснявам. Най-вече ме е срам, а се притеснявам и дали ще боли. Ще ме води в майчин дом при детски, но май има само мъж, а това ме притеснява още повече. Не съм имала полов контакт досега, но съм правила някои неща. По точно бъркали са ми във влягалището с пръсти, възможно ли е да са ме отворили? Четох и по фороми на някои места пише, че не боли, а на други, че е било истински кошмар. На едно място пишеше, че девствени те ги преглеждат през ануса някой знае ли дали това е вярно? Ако е така е още по ужасноо!!! Някой може ли да каже по-подробно какво се случва и да разкаже за първия път поне да съм подготвена. Благодаря предварително!!

Коментари

1.   Мило дете, мисли малко с главата си. Как може да те преглеждат през ануса - къде си спала в часовете по биология и анатомия? Имаш и интернет, погледни малко и се интересувай от устройството на половите органи при жената и мъжа, за да не ставаш жертва на незнанието си!
Не си писала, какъв ти е проблемът. Най-вероятно изобщо няма да те качват на т. н. „магаре“. Аз съм жена на 28 г., но при повечето прегледи изобщо не се е налагало.
Ако имаш проблеми с менструация, цикъл, предменструални болки, само ще те гледат през корема като при бременните, може да ти вземат кръв при проблеми с хормоните.
Ако имаш гъбички, някакви течения, сърбеж, ще ти вземат секрет, но пак няма да ти бъркат толкова.
Каквото и да става, ще те излекъват, което е най-важното.

3.   до n1:
като сте жена на 28 г. много ми е интересно в коя гора сте расли?
Да -девствените момичета се преглеждат през ануса!
.... много затъпя тая нация...

4.   И двете сте прави(1 и 3). Принципно прегледът се извършваше като се взема секрет от ануса действително, но допреди няколко години. Вече почти навсякъде преглеждат с видеозон.

5.   Девствените момичета се гледат на ехограф, защото тази машинка ще даде на лекаря повече информация отколкото ръцете му.
Аз докато бях девствена имах проблеми с цикъла и висях през 3 месеца при АГ, винаги с ехограф ме преглеждаха пускаха ми кръвни изследвания.
Авторке, поради каква причина мама ще те води на лекар???

7.   3 и 4 може ли да дадете повече инфо за прегледа през ануса? Как протича? Само показалеца ли вкарват или цялата ръка? Боли ли по време на процедурата? После можеш ли да седиш нормално или те боли? Има ли болка след процедурата?

8.   Всъщност няма никакъв проблем. Мама искаше да ми пъсне иследвания за хормоните тъй като се притеснява от акнето ми, но личния лекар не можел да дава направлвня за хормони и за това ни прати при ендокринолог, а от там той на кръвни изследвания и генеколог. От Авторката.

9.   Авторке, кажи на майка ти, че трябва да те заведе при лекар-дерматолог за кожен проблем. Аз също имах проблем, но с помощта на дерматолог, диета и с възрастта си отиде и акнето.

10.   7, гинекологът си слага ръкавица и бърка с пръст. Супер за кратко е. Ти само трябва да се отпуснеш, защото колкото повече се стягаш по-голям ще е дискомфортът. Няма болка никаква след процедурата, все едно след акане да те боли. Няма такова нещо, спокойно.
от 4

11.   Ходила съм и на дерматолог, но ми даде само маска и някакво коремче. Действаха само първата седмица след това явно кожата ми привикна. А освен акнето имам и проблем с килограмите. Без никаква промяна в ежедневието ми понякога качвам, а понякога свалям. Не е да нямам движение тренирам си сериозно вече 5та година и от храната не мисля, че е храня се с всякаква храна, четири пъти дневно-всеки ден по едно и също време не ям след 7 часа и тестено и мазно много ама много рядко солено по същия начин. А сладкото само преди да ми дойде мензиса. -Авторката

12.   11 - не разбирам, какво има общо сладкото с мензиса. Ако имаш проблеми с теглото, по принцип спри да ядеш тестено и сладко, запиши се на фитнес и почни да спортуваш. На твоята възраст при всеки хормоните играят и има акне. Мисля, че просто с майка ти не искате да търсите начин за реално решаване на проблемите ти - здравословно хранене, хранене не по-често от 3 пъти на ден, спорт. Акнето ще го израстнеш с годините.
Аз лично ползвах „Зинерит“, изписан ми от дерматолог и се излекувах от акнето, но съм го ползвала почти година с прекъсвания, както ми е казвал лекарят, хотила съм на контролни прегледи, не съм се отказвала за 1 седмица.
Съветвам те да продължиш да изполаваш поне 6 м. предписаните от дерматолога „кремчета“. Какво чакаш да ти предпише за кожен проблем?
Прегледай си хормоните, но това няма да ти реши проблемите, понякога отговорът е просто търпение и воля (здравословно хранене, диета, спорт)

13.   Вече казах, че спортувам достатъчно много. Сладкото го ям преди да ми дойде защото ми пада кръвното и припадам, а колкото до кремчетата от дерматолога съм ги използвала колкото са ми били кязали лекарит. Благодаря за съвета номер 12, но бях отговорила на всичко това. Интересувала съм се достатъчно много и съм абсолютно сигурна, че е важно да имаш ражим на хранене не е проблем да се яде и по 6 път въпроса е по колко и какво. Казах, че тестено ям много много рядко и имам предвид не по често от веднъж на един два месеца. Колкото до хляба ям по една филия дневно и то пълнозърнест или черен.
Благодаря на всички за отделеното време :). Авторката

14.   Просто те преглеждат на видеозон и ако се налага сядаш на магарето и просто генекологът те гледа не те пипа, ако не си отворена и ако няма нужда :) Това за преглеждането през ануса не го бях чувала ;хх