Споделена история от Тинейджърски

Какъв искам да стана !
Здравейте пише ви момче на 17, това което предстой да ви кажа може да ви се стори смешно, стряскащо или както искате си го тълкувайте. В училище съм горе-долу добър ученик, върви ми английския, но не искам да се занимавам с него. Искам да съм бодигард, след години да си основа охранителна фирма, тренирам фитнес, тренирам и бокс, но не знам от къде ще трябва да започна и точно в моя град няма как да се реализирам. Знам че ви се струва смешна или налудничева но това искам да бъда и мисля че е съвсем нормално, някой да мисли по моя начин (не е задължително да иска и той да е охранител)? :)

Благодаря че отделихте време да прочетете какво съм написал :)

Коментари

1.   Авторе, да смешно е, защото си нямаш и най-малка представа за този бизнес. Първо, пазарът и в момента е пренаситен с подобни фирми. Повечето са основани от бивши мутри-барети, които си имат представа действитлено от това и нямат още жълто около устата. За да основеш изобщо фирма, първо трябва да имаш някакъв опит - в полиция, армия, НСО, френски чуждестранен легион ако щеш, да си завършил академия някаква или да си чиракувал поне в някоя от множеството мафиотски структури у нас. Последното не ти го препоръчвам, защото и без това е пълно с безмозъчни маймуни и те достигат най-много до служители в такава фирма.
Бойко е имал такава фирма, днес е премиер. Човекът има значи и нещо в главата, докторат е писал все пак, избрали са го, завършил е Академията, имал е десетки години служба. Защо си мислиш, че изобщо можеш да излезнеш на глава с такива люде?

2.   А бе малкия прекалено много филми гледаш ясно е че искаш да подобаваш на мафиотчетата. Завърши първо гимназия и се заеми с нещо постижимо което е по силите ти а недей да хвърчиш слез на земята

М 24

3.   ха че защо идеята ти да е налудничева или смешна всеки може да става такъв какъвто си иска.... аз например бих искала инжинер но до 12 клас имам мнго време така че.... не си длъжен да даваш обяснения на никоой щом искаш отиваш искаш разрешително и толкова :Д (незнам дали е толкова лесно) иначе бодигард е добре... зне ли се ако си добър в професията си може и да те наемат да охраняваш някоя известна личност... от съдбата всичко очаквай... :)

4.   Защо да е смешно? Бодигардите и охраната на нощни заведения получават повече пари от доста висшисти в България, а ако си бодигард на правилните хора някой ден може и премиер да станеш :D Лошото на професията е, че има рискове. Идеята с основаването на фирма след време обаче не знам до колко ще е успешна защото повечето охранители вероятно мислят това за в бъдеще.

5.   Поредният заблуден и зас;епен фитнес-маниак-чалгар....

6.   Оставете го да фантазира момчето, а пък току виж станало реалност. И да, има си трудности, ама като те гледам какъв си амбициозен ще ги превъзмогнеш. Гледай си уроците на първо време, а пък по-нататък не се знае какво ти е отредила съдбата. Марчето-френдчето

7.   За коментар 5-ти не си ме виждал и не знаеш какъв съм, и мога да те уверя че чалга не слушам :) А иначе на тези с позитивни коментари и тези не чак толкова благодаря че ми отговорихте :) Коментар 3, 4 благодаря за разбирането

Автора :)

8.   Марчето-френдчето - Благодаря ти :) и на всички останали :)