Споделена история от Тинейджърски

Майка ми се опитва да ме направи Айнщайн
Здравейте, на 12 съм и имам чувството, че майка ми иска да ме направи Айнщайн.. Всеки ден, когато се прибере от работа, влиза вкъщи и първият й въпрос е "Изпитвана ли си? " или пък "Имаш ли някакви оценки? " и това е абсолютно всеки ден.. Миналата година в 5 клас получих 2 по История и майка ми не ме остави на мира докато не я поправих, но докато я поправя тя постоянно ми опяваше "Научи си много добре и кажи на госпожата да те изпита утре!! " или "Ако трябва ще си наизустиш урока, но ще поправиш тази двойка възможно най-скоро.. " И ми е много гадно, зашото родителите на приятелите ми не се държат така.. а моята майка се опитва да създаде гений.. Това ме вбесява. Ужасно е!! Моля ви помогнете ми!

Коментари

1.   Виж, щом изкарваш двойки, значи си има причини майка ти да се притеснява. Не пишеш, какво образование има майка ти. Много родители се опитват чрез децата си да изживеят своите си мечти. Явно майка ти сама навремето не е учила и днес я е яд заради това и се опитва да те предпази от същата грешка.
Ти няма откъде да знаеш, дали родителите на приятелките ти така се държат.

2.   Да бъда честен и това не е правилно от родителите. По този начин те правят по различна. И аз горе долу бях отличник, но имаше предмети дето не ми се отдаваха например Физика и Математика е и какво да направя. Няма как по всичко да имаш 6. Някои родители живеят в комунизма и това е вредно днес.

3.   Не, тя не иска да те направи Айнщайн, а да направи човек от тебе! Бъди благодарна, че майка ти се интересува от теб! ; )))

4.   Грешиш-Айнщайн едва ли е бил възпитаван така за да стане това, което е бил. Тези неща се дават свише, но още си малка да ги разбереш. Тя просто иска засега да си учиш уроците и да станеш Човек. А дали ще станеш Пикасо, Еко или Андре Мари Ампер-Божа работа. Така като гледам засега-едва ли.

5.   Ти сериозно ли? ! Майка ти просто се интересува от обравованието ти. Не разбирам каква е връзката между това да те пита дали си изпитвана и това, "че иска да те направи Айнщайн". Тази заинтересованост доказва, че тя е добър родител, който иска детето му да получи добро образование.
Плюс това ти нямаш никаква идея какво реално означава родителите ти да искат да учиш постоянно. Аз имам много умни съученици, които освен училище посещават различни частни учители и школи. Те самите са ми казвали, че родителите им не са доволни, когато изкарат 5. 50! Така че не си мисли, че твоето положение е лошо. Радвай се, че родителите ти се интересуват от теб.

6.   Нормално е родител да иска да поправиш оценките си и да се стреми да знаеш..
Аз не крия никакви оценки вече съм 11 клас и съм прекривала за седмица най-много оценка и съм я казвала..
От 4-ти клас си подписвам билежника сама майка ми знае и не ме спира защото знае всички оцъствия и оценки..

7.   Още си малка да получаваш двойки. И на мен са ми мрънкали във 6ти клас. Още 2-3 години и няма да иска толкова от теб.

8.   Не се притеснявай, защото тя няма да успее да те направи гениална! Щом смяташ, че един човек може да направи друг като Айнщайн... Такъв като него може да се сформира само от природата и ако не е заложено в гените му да бъде такъв, то той няма да бъде никога. А щом ученето е ужасно за теб, значи нямаш повод за притеснение! :)
А колкото до другите ти приятелки и отношението към тях - как разбра, че никоя от тях не минава през същото? Вярваш на честната им дума? Наивни деца... :)
Майка ти иска да разчиташ на нещо повече от външен вид в живота - ако искаш, я послушай. Ако не искаш, не я слушай! Щом си се родила мързелива и се отказваш лесно, това ще си е твоята карма за цял живот. Но можеш поне да бъдеш благодарна на майка си, че се интересува от теб. Знаеш ли на колко майки им е все едно дали детето им учи, яде, спи, живее? Поне това можеш да й признаеш!

9.   Не неиска да те направи "Айнщаин". А също съм майка и правя същото с мойта дъщеря, но това е защото от оценката зависи къде ще учиш после. И с 5 ще учиш више ако искаш, но ще си посредствена и трудно ще намериш работа, защото такива като теб са много. А там където плащат яко и ученето е яко. Така че слушай майка си и продължавай да учиш много и за напред. Твойте приятелки ги остави. Само на родител на който не му пука оставя детето си да изкарва колкото си иска. Утре като взимаш минимум 2 бона, погледни заплатите на твойте съученички и тогава ще ме разбереш и мен и майка ти. Успех

10.   Като цяло се мисля за слаб ученик и в същото време до7-8-ми клас не знаех какво е да имаш оценка под 4. Аз съм набор 91 и като се сетя каква измет идва отдолу лошо ми става. Сега изкарваш двойки, в гимназията само ще си бъркаш в носа и ще гледаш тъпо.

11.   Имала съм над 15 двойки до сега в 9 клас. Иначе съм добра ученичка, но дори и да имам 2 майка ми не ме наказва не ми се кара, аз сама сядам и със собствено желание си ги поправям оценките.

12.   Абе хора като почнете защото иска да направи човек от нея.. кажете ми тея глупости дето ги учат по математика, физика, химия за какво ще и помогнат някой ден? Нали няма да я излъжат в магазина, та с тая физика и химия бомби ли ще прави? Учи се това което трябва, нещо което ще и е полезно след време и ще и помогне да се развие.. Английски (най-важния) Немски, Френски, Руски също, Биологията, Историята и Българския също са важни. По тях трябва да се учиш момиче, но запомни че и това да имаш само 5, 6 не ти дава гаранция че след години ще имаш добър живот. Ти гледай да си минаваш годините с добър резултат а иначе времето само ще покаже.. 6-цата в училище по математика няма да ти изкара пари.. запомни ч е да завършиш и с 3, 4, 5 или 6 ти винаги имаш равен шанс със другите :)

Извинявам се за грешките

13.   Много си малък/малка за да гледаш другите. Ти к'во си мислиш. На другите родителите какво им правят вкъщи - незнаеш.
И аз имам горе-долу същия проблем но съм на почти 16. В 5 клас да изкараш 2-ка. Е? Моята първа 2-ка беше в 8ми. И не, не си мисли, че съм някакъв no-lifer. Просто уча, разбирам бързо нещата и си живея живота междувременно.

14.   Виж приятелко мене до 7 клас ми се караха заради двойки а от 9ти хич не ми пукаше даже като изкарам двойка учех си изпитваха ме взимах най редовно участие но винаги съм ревал като получа 2ка