Споделена история от Тинейджърски

Какво харесвате?! Кльощава или по-пищна?
Здравейте. Аз съм почти на 14. Не се харесвам. Като цяло досега не се е случвало някой на сериозно да ме нарече дебела, но не съм и слаба според мен... Не съм неподвижна като цяло-спортувала съм скоро пак ще ходя на лека атлетика, но проблемът е такъв, че самият организъм ми е устроен така-бедрата ми са по-пълни (не много), корема ми е сравнително добре, а по-нагоре повечето ме наричат надарена. Така де, до тук добре, но проблема е, че харесвам едно момче, което грубо казано едно има око на нещата като всяко момче (гледа тялото) и искам да знам гледната точка на повече хора. Струва ли си и трябва ли да отслабна, все пак в момента ръста, как ще ми повлияят диети и като цяло и най-важно какво се харесва- Кльощава фигура или как да се изразя по-пищна. Моля ви коментирайте! Предварително Благодаря :)!

Коментари

1.   Виж, на 17 съм и за мен е важно момичето като цяло :) А ти си правиш много лоша услуга като си мислиш, че проблема е САМО в тялото ти, и че всички момчета гледаме САМО това... мога много да говоря по въпроса, но така май ще ме разбереш най-добре ^^

2.   Всички момичета в тая държава се оплакват от външния си вид, но никоя не се замисля за акъла си - ето това е проблема.
Сега да оставим критиките:
Само едно ще ти кажа. Много красиви момичета се развалят заради някакви изкривени критерии за красота.
Хубавото си е хубаво ниска, висока, слаба или добре сложена(не мазна и дебела а просто добре сложена жена) хубавото си е хубаво. Красотата е индивидуална и незнам защо жените робувате на стереотипи. Не че и момчетата не подражават на сульо и пульо ама жените направо прекалявате.

3.   В гимназията имах двама приятели - единият си падаше по пищните, а другият - по кльощавите. Привидно никакви търкания и конкуренция нямаха по този въпрос помежду си. За сметка на това постоянно се дразнеха и занасяха! Водеха безсмислени и комични спорове от типа:
- Ти какво искаш - като го вкараш, на кокал ли да удари?
- А ти какво искаш - като го вкараш, на сланина ли да зацвърчи?

Сериозно - тревогите ти са абсолютно неоснователни!

4.   Зависи как се храниш. Ако ядеш боклуци ще си по - пищна, ако се храниш здравословно няма да си кльощава, но няма да имаш мазнини много и ще си фина и слаба. Аз така правя. Е, да, вече нямам огромни гърди, но поне ми е леко на корема и ми е добре.

5.   Обичам цицести. Хектор

6.   Всеки си има вкус и избира, но само по думата клющава (вместо да кащеш слаба например )разбирам, че явно имаш някакви комплекси и повярвай ми те са най-големият ти проблем :)))

7.   Аз лично предпочитам "кльощави". :)

8.   ехх.. Една моя приятелка казваше 'да има кво да се пипа' :дд
-Момче на 16

9.   Предпочитам жени с по-пищни форми.

10.   Аз също предпочитам "кльощави" (слабички), но и към не чак толкова слабички съм залитал. Кво да я правиш, лИбоФ... като дойде не пита какви си мислиш, че хресваш.

Ale

11.   Абсолютно зависи от вкуса на мъжа. Аз мога да кажа, че много харесвам по-пълни, та дори едри жени, но с хубави черти на лицето все пак. Като цяло съм забелязал, че в България повечето мъже харесват по-слабички и нормални, но мога и да греша.

12.   не знам защо сега всички тийнейджърки искат да са много слаби и да имат thigh gap и flat belly -_-'

13.   Всяко тяло е хубаво, стига да не залита твърде много в една от двете крайности. Не трябва да се комплексираш - най-важното е да си здрава.
Лично аз харесвам момичета, по които има какво да се пипне - т. е. предпочитам да е леко пълна, отколкото съвсем кльощава; най-хубаво е обаче добре поддържаното със спорт тяло - тогава никой не може да отрече, че е красиво.