Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ве мрази- бие ме и ме тормози.
Здравейте!

Пише ви момиче на 13 години. Баща ми винаги е бил особен и много нервен. Още като малка като направех някоя беля ме биеше и обиждаше, дори и за най-малката. Но откакто се премести на новата работа само греда за какво да се заяде с мен. Ако закъснея вечерта и се прибера малко по-късно- удря ме и ме обижда по най-грозен начин. Ако изкарам някоя слаба оценка- също. Ако му кажа нещо неволно, което на него не му изнася- също. Днес дори ми каза "Мразя те" и то 2 пъти. А защо ли? Защото бях преместила лап-топа от бюрото и уж щял да се спъне от кабелите... Нямам думи и не знам как да се справя с това. Всеки път щом ми посегне- психически или физически отивам в банята и започвам да плача, не мога да спра. Много ме наранява, а аз за нищо не съм му виновна и не знам защо си го изкарва на мен! Според вас възможно ли е наистина да ме мрази? Възможно ли е да мрази собственото си дете? Своята плът и кръв? Помогнете ми, не знам още колко и как ще мога да издържа! Какво да правя? Ще изгубя ума си, ако продължава в същия дух! Моля ви дайте ми съвети и ми помогнете! Искрено съм ви благодарна предварително и се извинявам ако съм допуснала някакви правописни грешки!

Коментари

1.   Не искам да обиждам баща ти, но той явно има психологечески проблеми. Може би от работата и от много натоварване. А за това, че те мрази, категорично НЕ. Никой човек-нормален или луд не може да мрази собственото си дете. Той изкарва яда си върху теб, което не е правилно. Предлагам си да отидете на семейна терапия на психолог и да изгладите проблемите си!!!

2.   Ами не познавам нито теб, нито баща ти, но не мисля, че е нормално един родител да се държи така със собственото си дете.
Ами майка ти? Тя не живее ли вас, че да види какво се случва с дъщеря й и да направи нещо?
Според мен ако се опиташ да говориш с баща си, той може да реагира пак така остро, за това потърси помощ от някой друг. Някой роднина, баба, дядо или някой близък, на когото можеш да споделиш.
Честно казано наистина не знам какво може да се направи в подобна ситуация.

3.   Мило момиче щом е таквъв баща ти явно има психически отклонения.
Има група във фейсбук, която се казва НЕ на домашното насилие. ела там и ако ти хареса кажи им каво те мъчи.

4.   Никой ама никой няма право по каквато и да е причина да посяга най малко пък на момиче първо че на момиче не се посяга и второ си му дъщеря как може баща да удря дъщеря си незаконно е

5.   Най-вероятно е под чехъла на шефа си, и той се държи така с него. Също така предполагам е такъв само у вас, чисто и просто няма смелост извън дома си.
Вариантите са 2. Като те нагруби отвърни му и ти като го нагрубиш така че да се засегне дълбоко. Нещо от сорта
"не искам да съм твоя дъщеря ако ще се държиш така с мен"
Ако те обича истински ще се замисли над думите ти.
Другия вариант е да изчакаш удобен момент когато е спокоен и да му обясниш как се чувстваш когато се държи така с теб.
Общо взето ситуацията ти е доста сложна понеже можеш да си изядеш отново боя и то в по голяма доза, но да се надяваме че бащати не е такъв кретен и ще те разбере.

6.   Говори с психолога на училището или с закрила на детето или се обади на тел. 116 и разкажи това.

7.   http://www.116111.bg/faq