Споделена история от Тинейджърски

Претръпнала съм, а съм толкова малка
Здравейте аз съм момиче на 16 години и вече ми е все тази за всичко. Опитвам се да вървя напред, а сякаш съм потънала и не мога да помръдна. Не спирам да правя грешки. Семейството ми е затънало в задължения, приятелите ми само ме използват. Хората не ме приемат като равна. Живея от много време без да изпитвам нищо. Нямам мечти, нямам и желания. Мечтаех за един човек, но разбрах, че е като да чакам дъжд в пустиня - или е невъзможен или ще дойде прекалено късно! Непрекъснато съм подценявана и не знам на какво се дължи това. Вървя под дъжда и сякаш не ме вали от месеци все едно не съм аз. Сякаш съм претръпнала, сякаш болката от всичко ме направи неуязвима. И да ме ранят няма да ми е за пръв път. Животът ми е такъв, че сякаш съм стрелка на часовник, какво и да правя все се връщам на едно място. Може да ви се струва странно, но е така и това което съм описала е малко защото не смятам, че в тези трудни дни на някой му се чете за моят живот. Благодаря за вниманието :)

Коментари

1.   Еми това е живота и ти започваш да се сблъскваш с него face to face. Или се стягаш и продължаваш смело и гордо напред, и се изградиш като човек, и личност, или пропадаш директно. Живота си е твой и ти прецени сама за себе си как искаш да го изживееш. Но не мисли прекалено дълго, защото животът е кратък.
Късмет ти желая! :)

2.   Здравей. Съжалявам, че е трябвало да преминеш през всичко това толкова малка. Истината е, че рано или късно всички се разочароваме, биваме заблудени и предавани от фалшиви хора. На моменти, даже доста често, се чувствам също като теб. Почти не ме боли от нищо, защото си знам, че в живота лошите неща не са нещо необичайно. Претръпнала съм и откъм любов, защото един ужасно лош човек ме съсипа, а аз докрай наивно вярвах, че в него може би се крие капчица добро. Дори за любов не мисля вече. Не си позволявам да бленувам никого, тъй като сякаш съм свикнала нищо да не се получава.
Съветът ми към теб е незабавно да се отучиш да зависиш от разни хора, които не си струват. Надявам се финансовото състояние на семейството ти да се стабилизира, бъди до родителите си и ги подкрепяй. Отиди някъде другаде за известно време, поразсей се, намери нови контакти. С други думи - направи нещо за себе си.

Ж18

3.   Споко, аз бях на 14 когато преминах през много страшни неща, просто незнам как не полудях! Само едно ще ти кажа, аз изгубих всичко, тогава но всяка вечер седях на прозореца, пишех стихчета и мечтаех за времето когато всичко това ще премине. Не знаех как и дали, просто вярвах, както в приказките. Бях на дъното, но мечтаех и един ден буквално нещата се обърнаха с краката нагоре, стана един пълен хаус и после всичко започна да се подрежда и аз започнах от начало. Наистина започнах от начало буквално от нулата. Досега съм изградила много повече от това което загубих някога, само дето майка си нямям, но затова пък аз съм една наистина щастлива майка. Всеки ден уча детето си как да не стига до там дето стигнах аз и то е щастливо защото има успех благодарение на това, което го уча. Така, че вместо да се отчайваш, вярвай, че нещата ще се оправят, незнам кога и как, нощесе наредят ти само вярвай в това, както аз навремето! Желая ти успех!!!

4.   Едно съветче от мен... ако живееш край морето или дори да не живееш, започни да бягаш. Ама не да ходиш на фитнес, а да бягаш - сред природата. Повярвай ми, това ти променя мирогледа и те зарежда, имаш желание за нови неща. Освен това лятото, ако имаш възможност хвани се на работа, спестявай си пари за разни неща... изобщо, постави си ЦЕЛИ. Така ще започнеш да се чувстваш щастлива и удовлетворена, дори и преди да ги постигнеш, просто защото се стремиш към нещо. Намери си и хоби. Това е и не се филмирай, понякога имам усещането, че наборите ми обичат да изпадат в депресия - просто е модерно, явно да си неразбран и тн. Не казвам, че при теб е така, но просто това е много лошо. Успех, мила.

5.   Доста хора губят желанието си за живот, аз също съм една от тях, аз съм на 15, човек, който обичаше живота, права си, не е лесно, но пък.. ако живота беше лесен, дали щяпме да се раждаме с плач? ! Не губи, не забравяй, мечтите си, защото това, е нещото което трябва да те крепи, когато не виждаш нищо друго, освен непрогледната тъмнина, знай, че там някъде в тунела има и една звезда, твоята мечта, която ти трябва да сбъднеш. Не се предавай, намери страстта си и й се отдай, бъди себе си, намери нещо, което те прави щастлива, тогава ще върнеш желанието си за живот!
Mona