Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя!
Здравейте! За първи път пиша тук, надявам се да получа съвети и нужното разбиране. Хората от обкръжението ми едва ли биха ме разбрали, с изключение на една моя приятелка и майка ми... но искам съвет и от вас. Аз съм на 17 години и съм от малък град на север. Имам две много добри приятелки, които са в друго училище. С тях сме приятелки от първи клас, страшно много се разбираме, обичаме и си имаме доверие, НО... до едно положение... едно момиче от техния клас се скара с останалите момичета и се сприятели с моите приятелки, преди това тя дори не ги поглеждаше. Просто не е същото както преди. А тя не е света вода... ходила е с ужасно много момчета, но иначе се прави на много примерна и такива от сорта. Преди не я харесвах изобщо, имаше период, в който бяхме близки... сега не сме. И се радвам за което, защото ми е някак си прикрита, обича да говори за хората, но за себе си съвсем малко, с една дума пълна мистерия ми е. Сякаш е промила мозъците на приятелките ми, казват и колко много я обичат, че тя за тях е най-добрата... а преди години говореха, че била лека, надута и високомерна. Много хора са ми казвали доста лоши неща за нея и аз им вярвам, защото самата аз го виждам. Дори на рождения ми ден, когато се бяхме събрали у нас(и онази беше там, не знам дори защо я поканих), приятелките ми и обръщаха повече внимание от самата мен. Не знам какво да правя, страх ме е да не ги провали, защото те са страхотни... страх ме е да не би да ги поведе по неправилен път. Просто не мога да им кажа всичко това, защото съм сигурна, че ще ми бият шута, заради нея. Просто си личи, че вече държат много повече на нея. Тежко ми е, болно ми е. И другото, което си мисля е, че ако не се беше скарала с другите, може би нямаше да погледне приятелките ми изобщо. Преди отношението и към мен беше много добро, не знам какво е говорила зад гърба ми! Моля ви, помагайте със съвети, адски гадно се чувствам... дали тя не ги настройва против мен?

Коментари

1.   Влюбена или не..

2.   На вашата възраст това да израснеш в йерархията на социалния живот е нещо много важно. Твоите приятелки имат шанса покрай това девойче да бъдат известни. Ако се опиташ да ги накараш да прогледнат ще излезеш виновната. Или се движи със стадото и изчакай тя да се провини, защото това ще се случи или както и аз те съветвам.. отдръпни се от тях. Ако са ти приятелки ще те потърсят, ще им липсваш и тогава ще имаш възможността да им обясниш защо си постъпила така. Ако ли пък никой не те потърси.. по-добре че си се отдръпнала! Успех, сладурке!
Алеса

3.   От авторката: Номер 1, не разбрах коментара ти?