Споделена история от Тинейджърски

Трябват ми пари!
Здравейте, трябват ми някъде към 100-200 лева, много спешно! На 14 съм, момиче. Варианта с родителите се изключва... имам доста бедно семейство... А парите ми трябват за дрехи, защото нямам. Искам да работя, но за Бога, аз съм само на 14 и изглеждам по-малка отколкото са реалните ми години... Усещам, че ще почна да продавам трева или ще си продам девствеността, а това не е добре... Давайте идеи как да набавя парите, „моралисти” да не се обаждат, моля!

Коментари

1.   Аз не познавам човек, на когото да не му трябват пари. Питайте Бербатов - и на него трябват, но определено 14 годишните, които са готиви да си продадат „девствеността“ заради дрешки ще си останат бедни, защото човек има 1 „девственост“, а после става страшно. Дрешките се късат, какво правим?
Аз също идвам от бедно семейство, но на годините на авторката темата ми е била чужда. Винаги съм носила стари дрехи от сестра ми - в най-добрия случай са ми купували някой и друг парцал от втората употреба, а тя по мое време беше доста миризлива. На годините на авторката си купувах книги и речници със стипендията за отличен успех. Съвет - ако се напрегнеш малко, авторке, и поучиш - това са ти 20-тина и нагоре левчета на месец - ето ти по едно парцалче от МОЛ-а или няколко от бутиковите втори употреби, коиото отовориха напоследък... иначе проституцията е най-лесното, но за съжаление е временна професия - на 25 ще се събудиш употребена, болна и... бедна. Парите отиват не при момичетата, а при техните продавачи. Ако мислиш, че парцалките си заслужават - успех

2.   Аз съм отличничка и си напъвам достатъчно г*за, но за в класа, в който съм, не раздават стипендии. ;)
Авторката

4.   Няма дрехи, ама компютър и интернет има. Сигурно иска и маркови. Ех, ех...

5.   На тази възраст няма кой да те наеме на някаква работа, нито пък да ти подари ей така такава сума. Не е и добра идеята да се захващаш с търговия с дрога, сама можеш да се сетиш къде ще се озовеш накрая, а пък девствеността се губи веднъж, а после какво ще предлагаш за пари. Не зная от къде си, но ако си от София мога да те наема за домашна помощница, от теб ще се иска да ходиш на пазар, да чистиш и да миеш чиний, помагаш в готвенето, абе с две думи какво прави майка ти в къщи това се иска и от теб и по този начин ще си изкарваш парите за облекло и за джобни.

6.   Номер 1.. изкефи ме честно!!!

8.   И какво с мислиш като облечеш 2 3 маркови парцалки пак ще си останеш тъпа.. лелел до къде го докарахме 14 годишни пикли да си продават девствеността за МАРКОВИ дрехи. Нямам думи и след 3 4 години ще има да пишеш пак история "Станах проститутка, какво да правя? ". Осъзнай се ти си само на 14 години и вместо да седнеш да научиш нещо ти мислиш, откъде ли аджеба да изкарам пари за МАРКОВИ дрехи..

9.   Здравей!

Разбирам желанието ти да си облечена добре, но се замисли - толкова ли е спешно, че да си продаваш девствеността...

Ако вместо това си дадеш малко време и направиш малък разбор на нещата, които можеш да правиш, то вероятно ще откриеш поне няколко, които биха могли да ти донесат пари, без да се налага да си продаваш девствеността.
Не очаквай обаче 100 лв да ти паднат от небето наведнъж. Може да се наложи доста неща да свършиш, за да ги изкараш.
Но ако извършиш 50 дребни услуги за по 2 лв... и ето ти ги 100.

Примерно аз в момента работя върху един проект и периодично затварям малки суми в него... и се оказа че за има-няма половин година съм инвестирал над 1000 лв без дори да се усетя и съм отхвърлил работа, която в началото ми се струваше непосилна.

Така че - може и да не е лесно, но нищо не е невъзможно. Можеш да се справиш!

10.   Номер 4, нямам нито компютър, нито интернет, успявам през рутера в училище да вляза. НЕ СЪМ казала, че искам маркови дрехи, а нямам никакви изобщо... То аз долни гащи нямам, искам горни дрехи...
Авторката

11.   Авторке, извинявай, но преиграваш - сега да не стоиш гола в училище и комуницираш през телепатия с рутера?
За 1 лв. във втората у-ба има разпродажба на дрехи и все ще се облечеш. Не будиш съжаление, съжалявам

12.   Ти луда ли си бе, девствеността няма цена. Знаеш какви момичета се продават и вярвам, че не искаш да си от тях. За какво са ти тези пусти дрехи, след като си готова да продадеш себе си?

13.   Аз ви питам нещо да работя, това ми е най-важния въпрос! Знам, че на 14 по закон е забранено, но искам да работя нещо (ясно, че ще бъде нелегално, защото съм твърде малка). Както написах и в историята си - „моралисти” да не се обаждат.
Авторката

14.   Еми авторке ако напишеш нещо повече например - откъде си може и да ти помогнем. В зависимост от това дали си от голям град, от село или т.н. можем да ти препоръчаме нещо.

Например можеш да раздаваш брошурки, вестници, флаери и т.н. .Не плащат много, но все пак.

Друг вариант е да станеш доброволка в приют - да знаеш плаща се, смисъл доброволно е, защото ти избираш "работното време", това което се иска от тебе е да къпеш и разхождаш кучета и котки.

Също така, можеш да събираш хартия, билетчета за градски транспорт и във вторични суровини да ги даваш все ще изкараш някое левче!

Пък и № 5 е права- ако си от София, може да станеш някъде домашна помощница, а и ако не си от София също - все някъде!

Можеш да станеш преводач, има такива сайтове, ако си добра с даден език .. ама то пък нямаш лаптоп/компютър!
С друго какво мога да ти помогна ?!
Ето няколко теми също с предложения:

http://spodeli.net/9/story-30787.html

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/434425-Почасова-работа-за-ученици

http://spodeli.net/7/story-12191.html

Разгледай ги има наистина много добри съвети!!!!!

17.   Момиче, има ли желание има и начин! В момента не съзнаваш колко неща може да измислиш. Можеш например да пишеш домашните на твои приятели и съученици, чрез някакво заплащане, да разхождаш кучето на някой съсед, да помагаш на някоя баба в домакинската робата и още такива неща. Щом толкова се оплакваш, че нямаш пари ще измислиш нещо. Неволята учи. Успех :)

18.   От Русе съм.
Авторката