Споделена история от Тинейджърски

Помогнете ми, моля ви (Анорексия)
Здравейте! :)
Дълго се чудех дали да пиша тук, или не предвид ситуацията, в която се намирам и ще помоля бъдещи хейтърски коментари да не се оставят, защото ми трябва помощ, а не излишни мнения.
На 14 години съм, боря се с анорексия от две години, което доведе до по-сериозни проблеми. Преди година успях да кача малко килограми и така бях горе-долу нормална. Намерих си приятел, всичко вървеше гладко. Преди четири месеца отново започнах да губя килограми, затворих се в себе си, спрях да се храня... приятелят ми беше с няколко години по-голям (сега това не е от значение). В началото беше много притеснен и дрън-дрън. После стана толкова досадно... започна да ме преследва. Имах нужда от време, от почивка... от някой, който да ме разбере, да ме подкрепи, но уви-не се случи така. Вместо това бях подложена на тотален тормоз от негова страна. Всеки път, когато се видехме беше някаква борба-постоянно ме питаше "Яде ли днес? ", "Пак си повръщала, нали", "Дай да ти погледна ръцете". После желанието му за секс взимаше надмощие. Естествено, не се давах, но се принуждавах да се натискам с него. Болеше ме. Представете си 160см височина, 38кг и да ти стискат тялото... да, той се оказа малко от онези по-грубичките. Знаех, че трябва да се откажа от него, болеше ме, а и се чувствах като в затвор. Не знам защо не споделих на майка си-просто не исках да я притеснявам. Самата тя беше заета да се чуди как да ме накара да се храня. Не знаеше какво става, а аз продължавах да живея в малък затвор. Не, не е поредната пубертетска лигавщина, а истински ад. По чудо успях да задържа успеха си висок, но с оня идиот нещата станаха по-зле. Започна да ме притиска да се виждаме постоянно, пишеше ми навсякъде, звънеше ми през два часа. ЧУВСТВАХ СЕ ТОРМОЗЕНА И СЛЕДЕНА. Преди няколко седмици съумях да скъсам с него, но започна сериозно да ме тормози. Заяви ми, че ще дойде у нас и ще разкаже на нашите за повръщането, отделно щял да им каже как дъщеря им се натиска с разни батковци (него), което не е вярно-той ме притискаше без мое желание. И до къде ме докара мислите? Стана по-зле. Всеизвестен факт е, че анорексията е психическо заболяване, което дава ефект върху физическото състояние... от няколко дни съм почти постоянно на успокоителни и постоянно плача. Най-добрият ми приятел е на 22 и ме разбира напълно, но е много притеснен. Както щете го наречете, но той се разплака заради мен... не, не е гей-просто... ох, чувствам се виновна. Знам колко рядко един мъж плаче и повярвайте, сълзите му бяха истински... Пробелмът е, че сега осъзнавам проблема си, но след ден отново ще видя онова дебело момиче в огледалото и... ОМРЪЗНА МИ! Искаха да ме вкарат в клиника, НЕНЕНЕНЕ! Не позволих. Нито психолог позволих. Чувствам се толкова безпомощна. Той ме търси-забраних на всички да му казват къде съм. Крия се. Принудих се да кажа, че ходя с най-добрия си приятел и той е съгласен да казвам така, за да оня престане, но той няма да престане, а най-добрият ми приятел не е в София... Хора, ако щете вярвайте, но ме е страх, че желанието на онзи за секс с мен ще се засили, ще ме причака и... не съм параноичка-може да имам известни психични проблеми, но все още съм с всичкия си. МОЛЯ ВИ, КАЖЕТЕ КАКВО ДА ПРАВЯ! Ще попитате защо толкова време търпях онзи идиот? Много е просто-обичах го въпреки всичко не беше истинска обич, още съм малка и за истинска любов, но... дори не знам в коя секция да сложа тази история-не принадлежи към никоя. Моля ви, просто който прочете това да ми каже какво да правя, да даде някакво мнение (ако може да не е осеяно с омраза, ще съм много благодарна), наистина съм в безизходица... сестрата в училище има завършена и психология. Станах чест посетител-я колабирала, я изпаднала в някакво странно състояние-блъска ме с Валидол, който не ми помага изобщо. Тя каза, че се нуждая от спешна помощ от психолог-НЕ СЪМ СЪГЛАСНА! Не искам психолози-излишен разход на нашите... моля ви, помогнете-отчаяна съм
#L. A.

Коментари

1.   Искаш помощ, ама... не искаш помощ. Не искаш психолог, не искаш да разкажеш на майка си за тормоза, който си преживяла... Момиче, стегни се и се остави да ти помогнат! На тази възраст не можеш да се справиш с всичко това сама! Колкото до онзи, блъфира. Ако отиде при вашите да им разкаже, той ще е потърпевш, а не ти. Ти си просто едно дете, което е било насилвано да прави неща, които не иска, как за Бога могат да обвинят теб, замисли се! Потърси помощ, но не в интернет, а при близките си и тези, които наистина реално могат да ти помогнат.

2.   Ами естествено, че имаш психически проблем и въобще не си нормална. И най-нормалното нещо на света е хората около теб да са загрижени за теб и да те питат потоянно "Яде ли? ", защото ти просто не ядеш, а се криеш да повръщаш, Бог знае какво.
И главата ти е пълна с бръмбари, как може да си като излязла от Освиенциум, да си кожа и кости и да виждаш в огледалото "онова дебело момиче"? ! Ами болна си, моето момиче, психически си много болна, и имаш нужда от психолог и от 24 часово наблюдение и яко тъпкане с храна, за да заприличаш на нормален човек. Тряба да качиш най-малко 10 килограма, как ще ги качиш според теб, ако не ядеш? Виж, ако става дума за секс, малка си, ама така както се бориш с момчето и не му даваш безценната си девственост, така се бори и с нежеланието си да бъдеш нормална, с нежеланието си да се храниш нормално. Най-простото нещо е да не се гледаш в огледалото, там нещата са изкривени, нереални. Погледни кантара и сама прецени: 38 кг на 160 см как ти се виждат? ! Я си помисли пак, не е ли по-добре да са 48 кг на 160 см, което са си манекенски пропорции, при това всички знаем колко са слаби манекените, а твоето е просто супер-грозна СМАБОТЕЛЕСНОСТ. Даже се чудя приятелят ти как е имал желание за секс с такъв скелет като теб, сигурно и той е извратен по своему, но поне се е опитвал да ти помогне като те е молил и карал да ядеш...
М, 34

3.   Мило момиче, трябва ти спешна консултация с Психолог! Не се претеснявай и спри да вярвяш в предрасъдъци, че Психолозите гледат да те изкарат луда, това не е така и само те могат да ти помогнат! А относно това, че се притесняваш за разходите на родителите си-знай, че те дават мило и драго да те видят здрава и щастлива! Бори се! Желая ти успех!

5.   Здравей,
Всеки тинейджър има проблеми. Тъжно е да разказваш подобна история и да си едва на 14 години. По думите ти усещам че имаш любящо, нормално семейство.
Сподели им проблемите си.
Така ще започнат те да се решават.
Всеки е луд и сбъркан в нещо, това ни прави нормални...

Събери смелост и поискай помощ.

Успех, и не се предавай!

7.   Виж сега, мила. На 14 си и си се чукала. Няма значение, да не говорим за това сега. Най-добре кажи на майка си. Няма да си товар за тях, ще знаят, че си добре. И не се притеснявай. Не казвай на никой друг, само на родителите си. Опитай се, не на лекарства, която ти е любимата манджа, яж нея, после лека по лека започвай другите храни. Запомни, че всичко ще бъде ОК! :)
- Speka

8.   Виж няма как да подмина твоята история ти не осазнаваш какъв голям проблем имаш трябва да се лекуваш трябва да ходиш на психолог ти си само на 14 по-дяволите живота е пред теб просто колкото и да ти говоря няма да ме послушаш и аз си мисля че съм дебела но никога няма да спра да ям искам да си силна и да се бориш а относно онзи идиот трябва да кажеш на майка какви са тия глупости да не я тревожиш това е сериозно и съм сигурна че майка ти и баща ти ще ти помогнат. Искма да си много силна!!!! :

9.   Анорексията, както вероятно знаеш, е болест на психиката. Така че срещата ти с психолог е повече от задължителна. Не очаквай, че ще се справиш сама-такива просто няма, ако наистина са с хранителни разстройства като булимия и анорексия. Вземи правилното решение, говори с майка си и си намери свестен психолог.

10.   Да, и аз съм на мнение,че ти трябва професионална помощ. Търси я и се лекувай. Първо здравето, после ученето, а секса мило момиче може и да почака. Не преживявай излишни драми, живота и без това е едно голямо предизвикателство.

11.   Не си интересна, мила! Кого заблуждаваш? ! Никое момче няма да легне със скелет... Горкият той чувството е било ужасно...

12.   №11

И какво ако е "скелет"? Това не значи да не бъдe обичана, а само да получава подигравки и да я изолират заради болестта си!!! 100% , че този който иска да спи с нея не е такъв простак като теб, а я разбира колко й е тежко и иска да й помогне, но като е калпав и незнае как..
Ти въобще прочете ли историята и помислили поне малко?
Сигурно си някой 20 годишен мусколест бияч, който спи със силиконовите дами?!
И едва ли чувството да легнеш със силиконова мадама е по-хубаво от колкото с истинско естесвено момиче??
Горкия ти... Избивай си комплексите някъде другаде! *аск.фм е подходящ*
---
Колкото по темата тази история найстина е ужасяващ кошмар.
Мило момиче, кажи на родителите си за тоз идиот и разкажи за проблемите си. Родителите са за това - Те са за да ти помагат, хранят, обличат и защитават.
Те естествено ще те заведат при медицинско лице, но повярвай ми твойте майка и баща ти мислят САМО И ЕДИНСТВЕНО ДОБРОТО!!! Ще направят това , което ще е най-добре за теб.
Аз само това мога да те посъветвам и да ти пожелая УСПЕХ!
П.П Бъди силна!
П.П 2 .- Моля администраторите да ме извинят за нецензурните думи.

14.   Аз съм номер 11- до номер 12 :

Първо съм МОМИЧЕ НА 15 ГОДИНИ (извинявам се, ако изглежда като повишаване на тон, просто искам да подчертая)!!!! И да, момчетата не харесват скелети! Аз съм нормално момиче -нито дебела, нито слаба, ям си всичко без чипсове и банички и спортувам имам цикъл! Не че е от значение :) И не си избивам комплексите! Номер 12, не ме познаваш! Не знаеш нищо за мен! И за това какво съм преживяла! Авторката сама си е виновна!

15.   НАЙ-ОБИЧАМ ТАКИВА КАТО НОМЕР 11-НА 15 И МИ ГОВОРИ КВО Е ПРЕЖИВЯЛА... Историята... нямам коментар, но до номер 11... РАЗБИ МЕ ПРОСТО

16.   15 не ми се обяснявай, наистина съм преживяла много неща:
Ти си нищо повече от една стара 30- 40 годишна лелка, ако си над 40 то ти си бабичка!

17.   Аз съм Н12 до №14 и №16 от името на №15
И ти не я познаваш ама говориш нали? О де знаеш може да е 17 годишна какичка?
И да те питам - Как си със съчувствието? Въобще не те ли натъжава поне малко историята на авторката??

18.   Аз бях болна от анорексия и булимия няколко години и бях на ръба да умра.. няма да повярваш какво ми помогна.. медитацията! и Йога, като имаш малко сили в тялото. Забрави всичко, което холивудските филми показват за медитацията. Тя не е просто сън в седнало положение тя е блаженство и ще даде нов смисъл на живота ти... опитай само 1 седмица и сама ще се убедиш. Най-хубавото е, че медитация се прави на гладно, дава ти сили и цери абсолютно всички болести. Има и още стотици ползи. Благодарна съм на съдбата че ми даде хоби, достатъчно интересно че да живея :)

20.   Ето едно не чак толкова стандартно решение! Браво, 18!