Споделена история от Тинейджърски

Заедно сме трета седмица, а дори не знаем за какво да си говорим
Здравейте, пише ви момиче на 16 г. Имам приятел от три седмици вече, но проблемът е там, че когато сме само двамата едва намираме за какво да си говорим освен основните въпроси от типа на '' какво прави днес '' и др. След това възцарява една пълна тишина. Не знам, може би не съм свикнала постоянно да говоря за различни неща, защото той е първото момче, което приемам наистина на сериозно. Предишните ми връзки, които са били най - много месец са били просто ей така колкото да ми мине мерака и още на първата седмица мислех за късане. И сега от време на време ми се случва да искам да скъсам с него, заради някакви глупости като това, че няма за какво да си говорим или пък че няма кой знае каква тръпка, но гледам бързо да избия тези мисли от главата си, защото просто ми писна да съм сама. През цялото време до сега съм се затворила в себе си, не позволявам на никой да премине стените, които съм изградила около себе си и просто вече искам да променя всичко, това, но не знам как..
Моля ви, пишете всичко, което ви хрумне по темата и силно се надявам някой да успее да ми помогне.

Коментари

1.   Добре дошла в света на възрастните. Затова и на 16 г. не се търси партньор до живот. Скъсай с него и стига си губи времето с глупости - чети и учи, за да си интересна за някой умен мъж един ден и да има ти какво да кажеш. Огледай се - стотици двойки около нас са точно така - в ресторанта, в кафето стоят мъж и жена един срещу друг и си мълчат. За да има какво да говориш, трябва да има нещо между ушите, а на 16 г. нямаш друга работа освен образование и четене, развитие на таланти и изобщо - на личността. Не само като образована жена ще имаш по-висок стандарт на живот - това е допълнителна екстра, най-вече няма да ти се налага да гледаш тъпо в стената, защото мозакът ти ще работи. Никога не се събирай с мъже, които са ти под интелектуалното ниво, защото рискуваш стената да ти стане по-интересна след няколко дни. Успех

2.   не се занимавай с него. и аз като теб имах подобни връзки на 16-17 год.
кога аз съм мълчал, кога тя... нито една от тези връзки не продължи повече от седмица-две. в една връзка не е важно само да харесваш някого на външен вид, а да имате общи неща помежду си, например общи теми, интереси и т. н.
според мен, зарязвай го, защото ако ти не скъсаш с него, той ще скъса с теб.
гарантирам ти го!
м 30.

3.   №1 изби рибата! ...и ми взе буквите от клавиатурата... Абсолютно подкрепям!

4.   Хич не ги слушай тия самотници, като не става с говорене, опитай се да го целунеш или нещо от сорта, сама го каза -

" През цялото време до сега съм се затворила в себе си, не позволявам на никой да премине стените, които съм изградила около себе си "

Във всяка връзка е така, просто защото не сте се отпуснали и все още всичко е ново, с времето всичко ще се оправи. В живота на човек трябва да има и учене и любов... Като си щастлив с любовта ще си добре в училище, като не си, всичко ще ти се вижда глупаво и безсмислено...

5.   Е не съм съгласна с вас. Айде сега като е на 16 да си няма приятел ли? ! В 21 век живеем нищо не е както преди ( до сватбата да се пазиш) ;) А до авторката - поговори с него или отидете на кино да гледате някой филм, забавлявайте се. Успех.

6.   Аз мисля че не е така №1, по скоро просто нямате общи теми на разговор и просто не си пасвате. Аз също съм момиче и на мен ми се е случвало, например с някои момчета имам чувството че мога да говоря за всичко дори и да са абсолютни глупости, а с някои просто не ми се получава.. макар че съм разговорлив човек, или поне така ме определят. Просто не си пасвате и ако питаш мен.. тази връзка е обречена на провал. Или ако не искаш да късаш с него, опитай се да намериш нещо което и двамата ви интересува, споделяй му повече, споделяй му лични неща. Не знам или продължавайте така или просто прекратете тази връзка.