Споделена история от Тинейджърски

Ами ако си тръгне...
За всички които някога са се чувствали по този начин. За всички които до толкова са се привързвали към даден човек.. че живота им се струва безсмислен без него.. Ето и моята история!!
Влюбена съм в едно момче.. до тук добре, но ме е страх, че то може да си отиде, просто ей така да си тръгне от живота ми без дори да каже защо! Сякаш го предчувствам, защото винаги така става. Страх ме е, че ако ме опознае напълно, ще се отдръпне. А не искам да го губя, не искам отново сама, не искам без него. Разбира те ли.. не ме интересува как изглежда, не ме интересува какво има, аз не искам някакви подаръци от него не искам нищо.. ИСКАМ САМО НЕГО. Не го търся защото го използвам или искам нещо, а просто защото той само с присъствието си, ме радва изключително много.. ако не бяха прекалено силни тези думи, бих казала ОБИЧАМ ГО!! Но има време, има време за всичко.. просто не искам да го губя, просто не искам да си тръгва. Той ми обеща, че няма.. но аз се познавам.. сякаш колкото силно умея да привличам хората към себе си и да ги карам да ме харесвам.. със същата сила ги отблъсквам.. щом започнат да ме опознават. И все пак досега не е имало друго момче което да ме кара да се чувствам по този начин, на когото да се доверявам до такава степен и на когото да споделям толкова много неща. Със него аз съм себе си.. той ме харесва такава и все пак не ме познава напълно, за това ме е страх, че ако това се случи той просто ще си тръгне ;((. Просто на него му споделям всичко и доста добре вече ме опозна и все пак още не се е отдръпнал.. а аз колкото повече го опознавам, толкова повече се привързвам към него, а привържа ли се към някой или нещо.. после трудно го преживявам, а не знам ако той си тръгне аз какво бих правила БЕЗ НЕГО ;((.. не виждам смисъл на живота си.

Коментари

1.   Добре, докато сте заедно си гледай щастието и не мисли за раздяла... защото колкото повече го мислиш, толкова повече съмнения ще имаш и може да предизвикаш раздялата.

2.   Ако щеш ми вярвай - В същата ситуация бях, но просто не се срържах и го извиках да дойде да се видим и да поговорим. Не беше в нас, но ти го извикай в вас, гледай да не е много рано, но и не много късно, извикай го и му кажи всичко, аз така направих и няма да съжелявам до края на живота си!

3.   Любовта и привързаността нямат нищо общо. Давам ти пример за истинска любов : благотворителна дейност или работата на лекаря с пациентите -без значение дали е хирург или психотерапевт- Привързаността е свързана с егоизъм.. от нея идват и всички страдания. Човек не изпитва привързаност само към хората, а и към вещите и събитията. Никой не цели в една връзка привързаността - тя е само страничен ефект. Всеки иска да почувства любов - без значение физическа или духовна.