Споделена история от Тинейджърски

Объркана
Здравейте! Аз съм момиче на 13 и тази година смятах да кандидатствам в НУФИ Широка Лъка. Специалност Народно пеене.
Добре. Но какво се случи със мен?
От начало човекът който най-много ме подкрепяше, , майка ми '' в един момент се обърна с/у мен а човекът който мн малко се съгласяваше за това, , татко'' ме подкрепи изцяло.
Та какво стана тъй като Ш. Л. е твърде далече от моят град те не бяха прекалено съгласни но от моят инат те се съгласиха, със много трудности и спорове че ще ида.
Според тях беше виновна моята съучиничка която също ходи на пеене със мен, наистина тя не е много стока. пуши, пие прави с**с и майка ми и баща ми не ми дават да излизам с нея, тъй като все пак те са много заможни и тъй като градът ни е малък и се познаваме всички не ми позволяват. Е и аз не искам обаче много исках да я зарежа защото тя ми правеше всякакви номера говореше зад гърбът ми, настройваше учителят по пеене с/у мен и изопщо за 5 месеца ми срина живота в краката, родителите ми ме предупреждаваха но аз не слушах беше ме страх че ако се скрам с нея ще стане по лошо защото тя наистина умее да се вре под кожата на хората. и. т. н
След като заявих на моят учител по пеене че искам да уча в Ш. Л на драго сърце започнахме да работим над песните.
Не след дълго и тя прояви желание за Ш. Л. и така и двете се стягнахме а тя не спря със своите мръсотии с/у мен.
Един ден като се прибирах от училище видях маика ми да говори със моята класна.
Като се прибрах те отсечеха че да забравя за Ш. Л.
защото по известни причини.
Тогава плаках много. А майка ми каза, , По-добре ти да плачеш сега от колкото ние да плачем после''.
Тяхната мечта беше аз да стана художничка. ДА! Мога да рисувам, но аз рисувам само за удоволствие а не за да збъдвам чуждите мечти.
Днес аз им казах точно и правилно че няма да мърдам от градът до 12 клас- и те се съгласиха.
Та въпросът ми е как да кажа на моят учител че няма да уча там. Той възлагаше големи надежди за мен да уча в Ш. Л и на мен ми се искаше докато не размислих.
Сега ще имаме турнета по цяла българия и ме е страх че след като му кажа повече няма да ме взима със групата.
Кажете ми какво да правя аз съм разделена направо на части! Помогнете ми дай те ми съвет....

Коментари

1.   Ами просто му кажи. Другият вариант е да поговориш с родителите ти, но честно казано като ти гледам начина на изразяване и правописа, по-добре твоите "Заможни" родители да вложат имането си в уроци по български език. Срамота!

2.   кажи му истината, доколкото е удобно.

3.   От авторката : здравей номер 1! Искам да ти благодаря за вниманието и съвета. Колкото до писането просто беше много късно и бързах да пиша. Но няма проблем всеки има право да прави забележка ако има грешка.

4.   Здравей, аз съм номер 1 (ха-ха как звучи).
Така е, всеки има право на грешки, аз не съм го казала с лоша умисъл. Най-важното е човек да осъзнае и признае грешките си и да работи по тях. И не говоря само за писането. Виж, као наистина искаш да учиш в това училище, което е далеч от дома, трябва да покажеш, че си готова за това. Всеки един родител е притеснен, когато дойде момента гарджето му да напусне гнездото и да стане самостоятелно птиче. Моят съвсет е, ако найстина това искаш, поговори с родителите си, покажи им, че си голям човек, готов да поема отговорности и да се грижи сам за себе си, както и трябва да разберът, че хората са долни лицемери и чуждото мнение не е миродавно. Успех! :)

5.   От авторката! Благодаря ри номер 1! Във теб открих един истински приятел. Благодаря отново за съветите!

6.   Ха ха авторке чак става ми става смешно като гледам как се мазниш на №1 ако бях аз досега да и бях теглила една майна!!! "в теб откривам един истински приятел" хахаха ше падна от смях....

Исабела*********