Споделена история от Тинейджърски

Има ли тампони за девствени?
Здравейте! За първи път пиша тук и се надявам да получа помощ. :) Претърсих целия интернет, за да разбера дали има тампони за девствени, но не намерих точен отговор и обяснение по темата... Затова се надявам някоя дама с опит да ми обясни подробно.

Интересува ме, има ли тампони за девствени момичета, ако да, то крият ли дори минимална опасност от възпаление, боли ли при поставянето и махането им, вярно ли е, че като цяло тампоните ни са много препоръчителни, защото често има случаи на инфекция и усещат ли се много? Ако започна да ги ползвам, то ще е само, когато ходя на плаж.
Моля, помогнете! :)

Коментари

1.   Не няма тампони за девствени.
Тампоните са много и различни видове и размери.
Ако се поставят внимателно няма опастност от загуба на девственост още повече,че девствената ципа е разтегателна.
Ако ползваш тампони за пръв път можеш да ги усетиш отначало просто защото не си ползвала и е чуждо тяло.
Да има опастност от инфекции затова е хубаво да ги сменяш на 2-3 часа.
Иначе изследванията показват, че тампоните не са вредни.
Друго което мога да ти препоръчам е да използваш тампони с копринено покритие(няма да казвам марка,за да не излезе реклама),то сигурно се сещаш кои са.
Ами това е от мен.
Дано съм ти помогнала
ГЕРИ.П

2.   Напротив ! Има тампони за девствени ! Казват се:о.b pro comfort но за всеки случай питай аптекарката за тампони за девствени и тя ще ти даде !

Когато слагаш тампона трябва да клекнеш за най-удобно и да го сложиш...първият път малко боли но после се свиква ... при самото поставяне не боли нито пък при махането...И при махането само трябва да издърпаш едно конче и той се маха ...има опасност от инфекция но е малка и е добре да сменяш тампона на 3-4 часа !

3.   ИмА тампони за девствени .... отиди в аптеката ;)

4.   Има да О.Б мини..идеални са :)

5.   Аз си ползвам тампони и не гледам дали са за девствени или не, има ли значение?>?

6.   До номер 5... не няма никакво значение, защото един тампон не може да те отвори!

За къф чеп ги създават ако може да те отворят... мислете малко, а и не сте ли чували, че нещо дебело може да разкъса ципата ?! Култура и чудо... :Х

Снежанка

7.   A аз като нямам цикъл и съм девствена си слагам
защото се пристрастих какво ще ми стане?

8.   Имам въпрос когато съм на плажа и съм в цикъл и влизам във водата тампона се напоява и става безполезен.И още един въпрос:когато си слагам тампона незнам дали го слагам на плитко или на дълбоко ако го сложа да не го осещам получавам оргазъм а иначе на плитко ми е гадно.А когато е на дълбоко да знаете как ме гледат хората.

9.   на мен тампоните са ми удобни не са опастни нама страшно няма да се получи някаква инфекция на мен о.б про комфорт ми харесват или други подобни на тези тампони също много ми харесват и ги използвам много !

10.   Няма тампони за девствени. Има различни размери, но те са за различните дни от цикъла-зависи от количеството кръв. Аз ползвах на об..нормални... нз как се водят, няма нужда да си взимаш мини. И още ползвам същите. В листовката е описано подробно как се слагат и колко могат да се държат. Ако ги сменяш често няма опасност от инфекции. Ако си го сложила правилно и достатъчно навътре (колкото може) не трябва да го усещаш.

Мег*

11.   http://www.obtampons.ru/

->Для девчонок

12.   няма тампони за девственици, но не вярвам,че тампон може да „те отвори„.Аптекарките препоръчват малки размери, но пък тогава протича.
Бих ползвала малък размер тампон и за сигурност и превръзка. О.В. про комфорт си е просто търговска марка, освен че имат мрежесто покритие, не виждам защо точно те да са били за девственици

13.   Има си специални тампони за плуване, за плаж, питай в аптеките. - те са като нормалните, но сякаш попити с нещо. МНОГО СА ВРЕДНИ НОРМАЛНИТЕ ако си в море или басейн, защото попиват водата, пълна с микроби и може да си навлечете големи проблеми.
На запад пък продават специални немски тампони (приличат на гъбички), които се вкарват навътре и са перфектни при плуване и дори при сексуален контакт (не са за девственици!!!).

14.   Има тампони за девствени - mini

15.   Абе защо коментирате теми на повече от година мислите ли че авторите им ги четът.....

17.   Много ви моля помогнете ми. и аз имам същич проблем имам цикал от две години и досега сам използвала превразки но сега спешно ми трябва нещо което не се забелязва като танпонат естествено девствена съм. въпросът ми е мога ли да използвам или не и опасно ли е за мен. също така и боли ли при поставяне

18.   Аз съм детствена и през лятото точно предиморето ми мина цикала и като отидох на море и пак ми дойде, от смяната на климата, отидох в една аптека и си купх най малките тампони, бяха с диаметър колкото молив и бяха дълки около 2-3 см. Така че според мен може да си слагаш тампон, но ще ти е трудно да седиш първоначално много боли като седнеш!

19.   Имам същия проблем, понеже ми върви много силно в продължение на първите 4 дена и не мога да изкарам само с превръзка на училище, слагам и тампон - O. B от най-малките (поне така мисля), въпросът ми е : Може ли този тампон да ме отвори, докато напоява с кръв, адски трудно го изваждам и ме боли докато съм в седнало положение (в училище), моля помогнете ми :)

20.   дД №19 теб те боли защото явно не го слагаш както трябва.
П.С темата е от преди преди: 2 години, 10 месеца, така, че...авторката едва ли все още е детствена ! ;

21.   До №20 коментарите се четат и от други хора със същия проблем
Трябваше ми такава информация! Благодаря!

22.   http://apteka.framar.bg/15000373/тампони-о-в-мини-8-бр-

Могат ли момичета, които не са имали сексуални контакти, да използват тампони?

Да, можеш да използваш тампони и при първата си менструация. Във възрастта, когато момичетата получават първата си менструация, хименът обикновено е достатъчно мек и еластичен и позволява да използваш тампони с по-малки размери като o.b. comfort или o.b. mini, без да нараниш химена.

23.   В тампоните са различни само размерите .. Няма за девтвени.. На всеки си му е различна ципата.. Познавам момичета които са си отваряли ципата бе дори да усетят и други които не носят тампон заради непоносима болка.. Аз съм девствена и не използвам тампон защото ме е много страх а и може да получа вагинални рани като други момичета :)

24.   А това конче може ли някога да отиде навътре в смисъл да не мога да го издърпам?

25.   Кончето се оставя да виси навън като цяло няма опасност да отиде на вътре, тъй като е достатъчно дълго.

26.   Много ми е интересно как си мислите че попиват водата от морето и басейна като самия тампон е вътре в теб така че да не може да достигне вода..
Тампоните са точно за това.. да можеш да ходиш на басейн и море, когато си в цикъл.

27.   Здравейте
Взех си тампони опитах няколко пъти да сложа тампон но когато седна ме боли адски много. Четох инструкциите и въпреки това нещо не е както трябва. Моля ви кажете ми по - нагоре ли се слага или по - надолу защото не боли когато сядам

28.   Специални тампони за девствени няма, но винаги можеш да използваш най-малкия размер. Ако спазваш хигиена и не оставяш тампона повече от няколко часа, не би следвало да имаш възпаления. Ако смяташ да плуваш с тампон, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го смени след като излезеш от водата. Ако е правилно поставен, не би следвало почти да усещаш тампона. Ако те боли или не е поставен достатъчно дълбоко или си взела прекалено голям размер, който не е подходящ за твоя цикъл. Нали знаеш, че не изкарваш целия цикъл с един и същи размер. Първите дни, когато кървиш повече, използваш по-голям или пък сменяш тампона много по-често, а в последните 1-2 дни минаваш на малък размер. След като си девствена и ще ти е за първи път, те съветвам през цялото време да използваш само мини тампони и ако кървиш по-обилно просто да ги сменяш по-често. И задължително си мий ръцете преди да поставиш тампона. Освен това не е лошо да прочетеш и листовката. Там пише за някакво заболяване, което се среща изключително рядко, няма нужда да се плашиш, но все пак да си информирана, че ако изведнъж вдигнеш температура може и да е заради това. Не е толкова страшно. Самата аз ползвам тампони от години и съм много доволна.