Споделена история от Тинейджърски

Да се пробвам ли пак с нея?
Здравейте.
И преди съм писал тук, но сега темата е малко по различна. На 17 съм, и съм в 11 клас. Преди месец и нещо скъсах със приятелката ми коята е на 14. Причината поради която скъсахме е това че двамата сме от различни градове, и тя скъса с мен, защото чуствата от нейна страна изстинали, защото много рядко можем да се виждаме. Опитах се да я преживея, дори в момента имам друга приятелка, но не изпитвам нищо към нея. С нея съм само за да се разсейвам. Все още мисля за бившата, и не съм спрял да я обичам. Затова от няколко дни имам една мисъл в главата. Сериозно мисля след като завърша, демек след година и половина да отида да уча в нейния град (София). Аз попринцип дори искам да уча там, но главната причина поради, която искам да отида е бившата. Та въпроса ми към вас е има ли някаква надежда връзка, която е приключила преди година и половина да започне наново? Има ли някой, който е минал по тоя път? От нейни приятелки знам, че тя все още мисли за мен, и че иска да си ме върне, но точно сега не мисля че е добра идея, и ще е по-добре да изчакам докато завърша и тогава да опитам отново с нея. Моля ви кажете си мнението по въпроса и питайте ако искате още нещо да знайте.

Коментари

1.   Хубаво си го измислил ама тя дали ще те чака? !

2.   има различни случаи. при всеки е различно. ако само разстоянието е било причината, не виждам проблем да сте пак заедно, след като отидеш да учиш в София. важното е да имате чувства един към друг. всъщност ти и сам можеш да го усетиш. просто чуй вътрешния ти глас.

3.   Нищо не е невъзможно според мен. Послушай сърцето си. Започнете да поддържате връзка преди да се преместиш в нейния град и лека полека нещата ще ти се изяснят повече.

4.   Аз попринцип дори искам да уча там, но главната причина поради, която искам да отида е бившата. - Чуй ме, не прави моята грешка никога, никога амаа никогаа и аз така си виках ще отида в езикова заради приятелката си, не че е само заради нея ама ще ида, и сега съжелявам и ще има да съжелявам още 2 години. Не прави нищо глупаво за което после ще съжеляваш уверявам те

5.   Камъкът си тежи на мястото. Вече има твърде много хора в София и Пловдив. Защо не следваш във ВИНС?

6.   Само и едниствено Ти трябва да вземеш окончателното решение. В противен случай ще приписваш резултата на някой друг (независимо дали е положителен или отрицателен)

7.   От автора: Мислих доста по въпроса и реших че това искам... а дали тя го иска няма как да съм сигурен на 100%... дори сега да иска да сме заедно знае ли се след година и нещо как ще се чуства? Така че на този етап няма да правя планове за бъдещето, затова предпочитам да изчакам да завърша, и от там насетне ще мисля дали имам някакво бъдеще с това момиче.

8.   Щом така искаш - значи си взел правилното решение.

9.   И също така искам да ви питам, как е по-добре? В момента да спра ли каквито и да е контакти с нея, и когато завърша отново да я потърся? Защото я имам в приятели във FB, Skype и т. н, и като видя, че е на линия, или че е добавила някоя нова снимка, ми става супер тъпо, защото се сещам за моментите прекарани с нея, и така ми липсва още повече, и едвам се сдържам да не и пиша, а знам, че това не е добра идея, поне засега. Затова мисля да я премахна от приятели и от всякъде другаде, и след време отново да се свържа с нея.
Вие как мислите че е по-добре?

10.   Ако наистина я обичаш и си мислиш, че наистина има смисъл да продължаваш тогава..

Започни пак да си пишеш с нея /редовно/ все 1 започвате отначало. И по време на разговора спомени, че смяташ да учиш в някое училище в София или пък я питай кое е подходящото училище за него в София /само за да може да разбере сама, че ти ще се връщаш/ и ако наистина тя те е обичала и иска да бъдете заедно сама ще прояви отново интерес към теб. И просто можеш да и споделиш, че след година и нещо ще се отидеш да учиш в София и може също така да я попиташ дали иска пак да започнете и, че тоя път ще се виждате.

Мен ако питаш.. връзки като твоята момиче на 14-15 момче на 17-18, че и повече.. са пълни ГЛУПОСТИ!! /просто мнение/ Струва ми се толкова глупаво да ходиш с някой който е по малък от теб с няколко години или пък по голям от теб. Всякаш няма други "какички" на твоята възраст с който можеш да завържеш сериозна връзка. Повярвай ми, по добре да си хванеш нещо в твоята категория, а не да се занимаваш с деца ;))

11.   От автора:Всички така ми казват. Тя е дете, тя не знае какво иска! Много добре осъзнавам, че е малка още, и не знае, какво иска, но какво да направя? Обичам я! А за това да си хвана "какичка" еми, какво да ти кажа? В момента ходя с една 18 годишна, симпатично момиче с хубав характер, но както казах, не изпитвам нищо към нея, и не искам да изпитвам! Искам да си върна старото момиче! Като се замисля, колко хубаво ми беше, когато бях с нея, бяха най-хубавите моменти в живота ми. Вариант да срещна друга, която да я замести няма, защото съм от малък град, и всички ги знам що за стока са. Ако тук имаше момиче за мен въобще нямаше да се занимавам с момиче което е на 300 километра от моя град. Затова няма да се откажа, както някой по-горе беше написал, следвай сърцето си! Това и ще направя, и ако ни е писано ще се съберем отново! А ако не, поне ще знам, че съм опитал, и съм дал всичко от себе си!

12.   до автора
„Ако тук имаше момиче за мен въобще нямаше да се занимавам с момиче което е на 300 километра от моя град“
Кой каквото прави, за себе си го прави - пак ще си загубиш времето с тази и толкоз. Ти време имаш, чукай си главата и събирай опит, защото сега е Ок, но има мъже в твоето положение и е трагично...

13.   до автора
„Ако тук имаше момиче за мен въобще нямаше да се занимавам с момиче което е на 300 километра от моя град“
Кой каквото прави, за себе си го прави - пак ще си загубиш времето с тази и толкоз. Ти време имаш, чукай си главата и събирай опит, защото сега е Ок, но има мъже в твоето положение и е трагично...

14.   Ще се радвам на колкото може повече съвети затова моля коментирайте.