Споделена история от Тинейджърски

Как да не ме е срам от всичко
Здравейте,
Аз съм на 17 години и се чувствам ужасно неуверена в себе си. Нямам никакво самочувствие и много се срамувам да заговоря някого. Всичко идва от това, че се чувствам много невзрачна и дебела и се срамувам от това, когато се изправя пред някого да не си каже: "Леле, колко е противна", или нещо такова. Страх ме е да нямам нещо между зъбите, или да не са ми се смъкнали дънките, или нещо такова. Докато говоря с някого, или постоянно седя със скръстени ръце, или ги движа много, или си пипам много косата. Най-смешното е, че понякога осъзнавам, че си мисля глупави неща и че всъщност изобщо не съм грозна или нещо такова, просто съм леко пълничка. Мисълта ми беше, че по принцип тези неща, които си ги мисля, не са верни, но самото чувство е гадно, така че, ще съм ви много благодарна, ако ми кажете как да го преодолея това нещо. Ще се радвам да можете да ми помогнете. Благодаря.

Коментари

1.   Това е твоята индивидуалност, не трябва да се притесняваш от това, което си, всеки има своите малки страхове че не е приятен на някого или че го мислят за противен и т. н.
Но това не трябва да те интересува. Ти си това, което си и щом не си приятна на някого да върви по дяволите. :)

2.   В пубертета си и е нормално. Аз съм г/д твой набор и съм се чувствал на моменти най-кухия и грозен тип, а всъщност изобщо не е така, даже напротив. Ще го израстнеш... сега е най-тъпата възраст. :)

3.   Ами и аз бях като тебе, но вече започнах, да се държа като себе си. Почна да не ме вълнува мнението на другите, постоянно казвам каквото мисля, правя каквото ми дойде на ум и всички много започнаха да ми се радват. Бъди себе си прави каквото ти идва и хората ще започнат да те харесват ;)

4.   Честно да ти кажа външният вид оставя само първо впечатление, ако един човек те опознае той ще разбере каква всъщност си отвътре. Притесненията ти са затова, че нямаш голямо самочувствие. Спри да обръщаш внимание на разни хора които те критикуват. Това че са по-слаби от теб не е критерий че са нещо повече от теб. Когато беше малък брат ми се притесняваше от това, че е дебел но като порасна и на хората около него им омръзна да се ебават а и той самият спря да ги отразява успя да натрува самучувстие и даже стана прекалено уверен.
Надявам се да ти помогна с някой от тези съвети:)

5.   От Авторката
Благодаря на всички за съветите. Ще се постарая да спре да ми пука и да мисля повече за себе си. Надявам се да успее и всичко да е наред. Благодаря.