Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да правя
Да започна от началото. Аз съм момиче на 17 години, преди около 7 месеца се запознах с нова компания. Във нея общо са момчета и момичета над 20годишна възраст. От същата компания е и мъжа с който имам връзка. Той е на 30 години. И има дете. С него подържаме сериозни отношения от 5 месеца. Родителите ми познават компанията ми тъй като се налага да ходиме на сам на там и се наложи да ги запозная. Но нямат точната представа за приятеля ми. Страх ме е как ще реагират, като им съобща някой неща за него. Имат представата, че той е на около 28 години, но нищо повече не знаят, освен каде живее, каде излизаме, каква кола кара и общи неща. Обичам го прекалено много и не искам нищо да ни раздели.. кажете как да ме разберат, че искам да съм с него и как да им кажа за тези сериозни неща или може би да почакам?

Коментари

1.   Каквото и да им кажеш едва ли ще приемат радостно факта, че този мъж има дете. Има вероятност да се опитат да ви разделят, което от една страна е разбираемо, тъй като хората обикновено не приемат положително връзките между хора с голяма разлика във възраста, но от друга страна ако толкова го обичаш и ако той се грижи за теб и те дарява с любов си заслужава да изживееш тази връзка докрай. Ти сама трябва да решиш дали да кажеш истината на родителите си, това си е твое решение, а и ти най-добре познаваш семейството си и имаш някаква, макар и бегла представа, как ще реагират. Знаеш, че не е хубаво да ги лъжеш, защото те са твои родители и носят отговорност за теб, но все пак ти вече си голям човек и имаш право на свой личен живот, в който дори и родителите не би трябвало да се намесват.

2.   Благодаря за изказаното мнение. Родителите ми са модерни и разбрани хора, каза ли са ми че аз най - добре знам какво искам и какво правя. така че ако обичам някой нито те нито никой може да ме спре да бъда с този човек. Но лично аз смятам да почакам още малко време до като се задълбочат нещата..