Споделена история от Тинейджърски

Нормално ли е да съм толкова килограми?
Здрасти на всички. На 15 съм (момиче). Искам да попитам нормално ли е да съм 64 кг. и да съм висока 1. 60; Искам да кажа- разбира се, че не е нормално, НО на външен вид не съм толкова зле. Искам да ми кажете някоя ефективна диета или нещо такова, за да мога да отслабна външно (не на килограми). И още нещо, което ме притеснява повече. Имам доста голями гърди и вече всички почнаха да ми се подиграват. Нали уж момчетата харесват такива момичета? Ако можете да ми кажете някакъв начин за намаляване на гърдите (ако има такъв).

Коментари

1.   БМИ-то ти е на границата между нормално инаднорменото тегло. За твоите годинки си по-скоро в наднорменото тегло. Аз на твое място бих си поставила за цел поне 5 кг. надолу, за да влезна поне в медицинските норми и смъкна риска от диабет и сърдечни заболявания на възраст. Стягане става с фитнес, направи си индивидуална програма.
За ориентир - като кг. най-доре е за жени височина в см. - 110.
Аз съм например 173 висока - 110 - 63 кг. е нормалното за мен, но отслабвам още и искам да бъда 58 кг. и да мога да нося всичко, отговаряйки на съвременните идеали за естетика. Ходя всеки втори ден на фитнес - 30 мин. мускули и 30 мин кардио при пулс 160
Гърдите не са ти проблем, вземи си качествени сутиени спортни, смали мастна тъкън и ще се стегнат, стегни си гръбните и гръдни мускули и аз съм с големи гърди и нямам проблем при спорт, но нямам вече тлъсто да ми пречи.
Успех

2.   Миличка, диети не ти трябват. Това е възраста в която можеш да ядеш колкото ти е сладко! (Разбира се без да се тъпчеш и да прекаляваш). Съвсем нормално е, просто кокалите и костите ти са по-тежки. Висока си, това е съвсем естествено. Аз като бях на 16, тежах 70 килограма, а на външен вид бях буквално като някоя манекенка, хаха. За това въобще не се притеснявай. :)

3.   Това съутножение височина-килограми са пълни глупости. Ако си 173см и 63 кг и не тренираш(в смисъл не си качила допълнително мускулна маса) ти ще си дебела силно казано, но определено няма да изглеждаш мн добре, а авторката мога да я посъветвам да прочете малко в нета за диетите о отслабването, защото тук никой няма да подхване да и обяснява на дълго и на широко как стават нещата.

4.   Момиче, най-чистосърдечно ти казвам, че на твоята възраст всичко е нормално! С течение на времето ще се вталиш, не се притеснявай за нищо. Ами радвай се, че имаш голям бюст! Това, че се притесняваш и се срамуваш от това, също е от възрастта. Споко, всичко ще се нареди и ще бъдеш доволна, че не си направила нищо, за да ги намалиш. Това да са ти притесненията!

5.   Можеш да почнеш да спортуваш нещо. Диетите за твоята възраст не са подходящи - нсе пак още растеш, организмът ти се развива. Опитай се да ядеш по-здравословно, като наблягаш на плодове, зеленчуци, пиле, риба, мюсли, супички и такива неща. Ограничи шоколада, чипсовете, хотдозите и там подобни и всичко ще бъде наред. Не ти трябва специална диета, просто повече движение.

6.   Не, трябва да си под 60кг, според мен, ако искаш да изглеждаш слаба и финна. Поне 55кг.

7.   Номер 3, ти нещо не четеш
„Ходя всеки втори ден на фитнес - 30 мин. мускули и 30 мин кардио при пулс 160“ ТРЕНИРАМ и изглеждам много добре, но не достатачно добре за съвременните разбирания, а работата ми изисква да изглеждам перфектно.
Подкрепям номер 6 и го казвам като човек със склонност за напълняване. С много дисциплина всичко се постига. На възрастта на авторката точно се бях освинила и успях да си отслабна и да - не става с ядене, а с по-малко ядене. Какво да лъжем момичето? Всеки сам избира как ще изглежда. Родителите ми са дебели и двамата и не е от болести, а е точно от лапане. Майка ми цял живот се комплексира заради теглото си, но на стари години намери волята да поотслабне, а баща ми е вече диабетик и е точно от наднорменото тегло. Нямам намерение да завърша като тях и ще кажа истината на авторката - с наднормено тегло си. Съжалявам!

8.   Когато човек е на 15 той расте, всеки негов орган расте, според приетите полезни вещества и ако има липса на някой от веществата даден орган намалява бързината на развитие. Затова съвсем нормално е на 15г да си 64кг през април, организмът ти натрупва запаси от полезни за него вещества и очаква да набавиш 1 или 2 ензима за да расте бързо даден орган. В различните сезони приемаме различни храни на някой от тях им липсват дадени ензими и полезни вещества, затова сега като започнеш с пресните летни слънчеви зеленчуци и плодове, череши, ягоди организмът бързо ще нарастне на височина, а и вътрешните органи ще растът.
Най- голямата грешка е сега да започнеш диета и да ограничаваш организма си от вещества, какво става, иска той да расте? Ти го ограничаваш с дадени вещества и той дори да произведе достатъчно растежен хормон, няма от какво да изгради здрави клетки, в последствие оставаш по-ниска от колкото ти е заложено, с недоразвити /болнави/ яйчници и органи, заради диети препоръчани от надебеляващи лелки. Да за лелките е полезно, те не растът, техните органи са напълно развити и те като правят тези диети отслабват само на мазнини. За лелките е вредно мазна баничка със сирене, но теб сега тази баничка те спасява от бъдещи сърдечни заболявания и остеропороза /тя засяга жени които са слаби и с крехка скелетна структура/. Сега е момента да приемаш достатъчно полезни вещества за да имаш, по дълго време, здрав скелет. Мазнините са полезни за сърцето и мозъка, слънчогледовото масло от баничката е доста градивно за теб.
Не прави диети, не се ограничаваи от вещества, това съвсем не означава да прекаляваш де. Съвесм не означава да изядеш буркан шоколад след вечеря.

9.   СВИНЙЪЪЪ xDD!! Много се извинявам, но.. 15г момиче, 1. 60 >. < и 64кг. - 55кг. трябва да си за да може да си хванеш някой хубавеЦ :)

10.   До 8 - сега всички да почнат да се търкалят ли?
„Когато човек е на 15 той расте, всеки негов орган расте, според приетите полезни вещества и ако има липса на някой от веществата даден орган намалява бързината на развитие“
Аз съм 173 см. висока и на 14 г. забелязах, че съм се освинила. Отслабнах едни 10 кг. и си порастнах от тогава с поне 10 см., развих си се супер, винаги съм била отличничка, имам и деца и съм напълно здрава.
Сестра ми пък е 180 см. висока и винаги е била слаба и злояда, което очевидно не ? е попречило да порастне.
Съгласна съм, че е важна пълноценната храна за подрастващите, но това съвсем не значи да се търкаляме от сланини и да се тъпчим с последните.
„За лелките е вредно мазна баничка със сирене, но теб сега тази баничка те спасява от бъдещи сърдечни заболявания и остеропороза /тя засяга жени които са слаби и с крехка скелетна структура/. “
МУХАА, мазната баничка за никого не е полезна! Ти така ли ще възпиаваш децата си ли?
Ако описаните от теб неща и начин на живот са били полезни, нямаше 1/3 от американците да са на инсулин вече.
Опичайте си акъла, момичета. Имате едно тяло и ако се освините, последиците са си пак за вас. Сега ви е моементът да се научите ако не друго, поне здравословно да се храните. Когато вече и според здравните норми сте в графа „наднормено тегло“ трябва да ви светне лампичката. Иначе, яжте си и мазни баници, и пици, и дюнери - какво ни е на нас. Ние сме си слаби, децата ни са слаби и не им се подиграват в училище, ще станат хубави девойки и няма да са жервни на заслужени подигравки.

11.   10 защо ли въобще се храниш като не е полезно? Хабиш само храната, като не ти трябва. Мислиш, че си напълно здрава, но кога последно си прави ямр на цялото тяло?
Точно аз 8 накрая предупредих детето да не прекалява.

Ха ха Те 1/3 от американците от банички са на инсулин!? !?

Нашата авторка не се търкаля, а за да влезе в здравословни граници трябва да намали 1кг-2кг, за сегашният след зимен период не е ли нормално да ги има тези 1, 6кг в повече, сега като почне с повече плодове и зеленчуци, както казах ще влезе в здравословна норма. Вие на 1 кило в повече търкаляне ли му викате, ако е така, аз мисля че вие сте болни и то с главата.
А здравословното хранене включва всички храни, не трябва да има ограничения във вида им, само в количеството.

12.   Номер 11 „ кога последно си прави ямр на цялото тяло“
Преди 1 година, защото ми откриха надут лимфен възел - оказа се просто калцирал (козметичен дефект), нищо ми нямаше.
100% съм здрава, миналата седмица си направих годишния гинкологичен преглед за всичко, включиелно папиломен вирус - 100% здрава. За останали прегледи съм прекалено млада. Като здрав човек гледам да не обикалям по клиниките и да точа НЗОК.Всяко килце повече е в повече. Много е просто това и който не го забелязва - сам си е виновен. Цял живот гледам как родителите ми страдат от наднорменото си тегло като майка ми дори не е по-пълна от Авторката в момента (176 кг., 73 кг), защото се сети на стари години да поотслабне и сега цънка - изпълнена е с енергия, в добро настроение, ЗДРАВА. Баща ми продължава и е диабетик, прави си сметката, колко е полезна мазната баничка и това да си с неднормено тегло. И все пак - като млади родителите ми са имали нормално тегло. Авторката щом днес е по-дебела от 60 годишната ми родителка не ми се мисли какво ще е след 10 г. Съвсем добронамерено и казвам - влезни ако не в друго, поне в медицинските норми, защото ще страдаш. Всяко кило в повече е едно кило в повече. Ако днес си кажеш, че е Ок, утре ще се натрупат едно по едно 10-20-30 кг. Ако се оставиш без контрол по 1-2 кг. на година без да усетиш ще трупаш, дори хранейки се здравословно, но обилно. На 30 г. ще се търкаляш., защото капка по капка - вирче. Или сега се вкарваш в линия, или се търкаляш. Средно няма каквото и да ти казват пълнички някакви лелки тук.
П.П. За твоята възраст и ръст ти трябва да отслабнеш 5-10 кг., за да си в средата на нормалното тегло. Ти си решаваш.

14.   По BMI таблицата си с наднормено тегло но с 1кг да отслабнеш си супер

16.   Нормално ли е да съм на 12 години висока съм 1. 75 и съм 62 килограма. Ако не е препоръчайте ми някаква диета и упражнения моля ви! Все пак благодаря за обърнатото внимание!

17.   Номер 16 аз също съм на 12 тежа 45 килограма и съм висока 1. 75, което не е добре ти трябва да си си 55 килограма но спокойно добре си. Не си с наднор мено тегло, а леко пълна, което не бива да те притеснява