Споделена история от Тинейджърски

Каза ми, че е малка, но не беше истина
Здравейте, искам да ви попитам за съвет. Преди около месец бях на така наречено "Зелено училище". Там имаше дискотека, басейн и така нататък... На последната вечер поканих едно момиче на любовен танц. И ТО ДВА ПЪТИ! И така, забавлявахме се и танцувахме и т. н... Аз я сметнах за хубава и добра, каквато търся аз. И така, реших да и предлложа да ми бъде "Приятелка". Но както знаете, аз съм на 14, точната пубертетска възраст, и не е изключено да кажа някоя тъпотия... (Тя е на 13 помежду другото)... И така, изчаках всички да се приберат и отидох до стаята и. За мой късмет точна тя ми отвори. И така, казах и че много я харесвам, едвам едвам от притеснение де, и я попитах дали иска да бъде моя приятелка. Тя обаче ми каза че не съм точно нейн тип, че била малка и не си търсела гадже. Аз и казах да ми се обади ако иска, а тя ми отвърна че ще го направи... И така една седмица след Зеленото училище аз и една моя съученичка се скарахме. За да ме ядоса, тя ми каза, че вечерта след дискотеката е била в стаята в която момичето, което ме отряза също била. И както винаги клюкарките си говорили цяла нощ за това че съм смотаняк и така... И така съученичката ми каза, че момичето, което харесвам казала че никога нямала да ми приеме. След което аз се сдухвам като първия тъпанар. Проблемът е там, че това момиче изглежда и се държи толкова невинно... И е прелестна! Ние с нея сме в едно училище, което означава, че всеки ден се сдухвам като я видя... Само дето се праа че всичко ми е наред... Аз не съм от онея тъпанари които се фукат с плочките си и обарват момичетата всеки ден. Не съм от тея дето се хилат когато жена ги види. Може би съм младо момче, някъде по средата... Опитвам се да я забравя, но когато я видя стомахът ми се свива... Да я забравя ли или не?

Коментари

1.   Мисля, че не трябва да вярваш на съученичката си. Тя е била скарана с теб и е искала да ти го върне. Според мен момичето действително се е почувствало малко за ходения с момче, но му е станало неудобно и е почнало да си измисля и говори глупости за теб, ако изобщо ги е казала де!
Другият път като я видиш я привикай и питай директно дали ги е говорила тези работи за теб.

2.   Съученичката ти като нищо може да те лъже. За какво точно се скарахте?

3.   Съгласна съм с №1 и по смело!!!

4.   Бях се пошегувал с съученичката ми и тя ми започна един спор... След което най- неочаквано ми каза това. И също един мой приятел от класа на момичето, което харесвам беше с момичетата същата вечер и ми цитира как тя е казала: "Еми той ми предложи, ама виж го сега аз и той... бе въобще не става и без тва нямаше нищо да стане" И т. н... За това реших да и повярвам... Обаче малко по малко я забравям, така че ми трябва съвет заслужава ли си да се боря за нея или ни...

5.   Ще ти кажа, но от сега те предупреждавам, че ще го разбереш истински след години. Струва си да се бориш само и единствено тогава, когато има чувства и желание и от двете страни и тези чувства не са шега. И нещо определено не е наред, ако само ти се бориш...
Поговори с момичето честно и открито на 4 очи и виж какво ще ти каже. Не и се натискай и не я сваляй, просто я питай дали е истина и искай някакво обяснение защо ти е отказала и толкова. Ако откаже, дори и да не ти даде логично обяснение, хич не се занимавай с нея. Ако е от типажа, който отказва заради външност или групичка в даскало, то определено не си струва.

6.   Може на момичето да му се иска да ти каже ДА но да се срамува от приятелките си и за това да се дърпа. Друга причина е приятелка от завист да я е настроила срещу теб. Или пък тя самата да се страхува да завърже връзка още повече ако и е за пръв път. А може и няколко от причините накуп. При всички случай обаче и е било приятно с теб онази вечер. Мой съвет е като я видиш започни да и се усмихваш леко за здрасти и я отмини. Не и се натискай за сега просто я наблюдавай как ще реагира. Ако видиш че и е приятно продължи докато тя не ти даде някакъв сигнал, ако те гледа лошо се откажи. НО ПО НИКАКЪВ НАЧИН НЕ СЕ ВЪЗПРИЕМАЙ КАТО ИДИОТА С НИСКОТО САМОЧУВСТВИЕ ПРЕД НЕЯ. Спорет мен си много точен така че ако не се получи с нея се огледай за друго момиче което ще те оцени и заслужи. Вдигни малко самочувствието има защо.

7.   Хубаво е, че не си сноб и не я притискаш :). Давай по-смело, ако те отреже ще се влюбиш все някога в друга дори да не го вярваш!