Споделена история от Тинейджърски

Трябва ли да му пусна?
Аз съм на 15 и имам приятел на 19 с който сме от година и половина и все още не сме правили секс, но той ужасно много го иска и ме е страх да не го загубя поради тази причина. Реших че съм готова за това, но все още не съм сигурна и постоянно наблюдавам, че мои приятелки имат проблеми със секса.. смисъл скоро една от тях забременя за което се чуди какво да направи и твърди че са били доста внимателни по-време на секс. Страх ме е да не ми се случи нещо подобно но и други проблеми. Дайте съвети... :)

Коментари

1.   Виж, нищо не трябва в живота, но ако си тръгнала с мъж, то се предполага, че ще има и секс.
Не слушай сульо-пулев иначе. Който ползва кондоми или противозачатачни няма как да забременее. Важното е при кондомите да четеш опътването и да гледаш накрая да не е скъсан. Много рядко се късат. В такъв случай имаш 72 ч. за Ескапеле без рецепта. Правя от 11 г. секс с кондом и никога не съм забременявала, нямам гинекологични проблеми и болести някакви. Препоръчвам ти за начало този метод. Имам приятелки на противозачатачни и те нямат проблеми. Противозачатачните са по-сигурният метод (99.9%, при кондомите „само“ 97%, са сравнение - прекъснат полов акт към 75-80% предпазване, което значи, че в рамките на 1 г. 20 от 100 двойки забременяват с този така любим у нас метод)
Само простите хора забременяват нежелано в 21 век. (съжалявам, ако съм обидила някого). У нас за съжаление много практикуват секс с прекъсване като метод за предпазване от бременност, а то си е просто метод за отлагане на същата. Ти решаваш дали и с кого ще правиш секс, но уважавай малко себе си, тялото си и родителите си, ползвайки кондоми/противозачатачни.
От секс иначе няма какво друго да ти стане. Няма по-хубаво чувство от това при любенето с любимото същество, ако е желано и от двамата и се ползват предпазни средства.
Успех

2.   Според мен не трябва. Недей да му пускаш, ще стане зле. Ще съжаляваш цял живот, че си му пуснала.

3.   Слушай сега, ако те зареже заради това, значи не те е обичал и е бил с теб само заради секса. Направи един тест с него, за да видиш как ще реагира и когато те попита дали искаш да го правите, кажи му -> Не, още, не съм готова или малка съм все още. Ако се разсърди и те зареже, той не те обича, но ако те разбере, тогава прекрасно! Аз така ще направя. Но аз съм почти на 16 и гадже си нямам, мисля да го направя по-късно и не ме е срам. :)

4.   Ако не се чувстваш готова и изпитваш притеснения НЕДЕЙ, в този случай ще бъде огромна грешка. Ако той не може да чака значи просто не става.

5.   Към номер 1: Когато бях на 15 излизах с момче на 20 години никога не ме е изнудвал за секс и щом момичето не се чувства готово не е нужно да го прави даже не трябва да го прави не заради възраста, а просто защото има притеснения и е най-вероятно, когато не си готов да не се получи, както трябва и нещата да станат по зле

7.   Съгласна съм с №3. Адмирации, че за твоите години расъждаваш така. Авторката е много малка още и и препоръчвам да си държи гащите вдигнати поне до 17. А той, като му се прави секс, да си хване гадже на неговите години. Момиче, ти ще го загубиш така или иначе, защото това което изпитваш към него е влюбване, което повярвай ми ще отмине, и в един момент ще остановиш, че си била използвана от мъж, който ти е вече безразличен, нищо че до вчера ти е бил мил и драг.

8.   Ибаси пича една година и половина чака да му пустнеш. Много мъже ако не им пустнеш макс до 1 месец ще те зарежат. На всички ни се чука, а най е яко с младите жени :D

9.   от 1 до 3 - не може момчето да е с нея заради секса - то секс никога не е имало! От 1. 5 г. човекът е с нея и не прави секс с нея - как тогава ще е с нея заради секса? По-скоро е с нея въпреки липсата на секс.
Номер 2 пък ще съжалява цял живот, че е умряла девствана. Що за изкаване изобщо!
Романтичната връзка мъж-жена предполага секс. Сексът не е нещо лошо и не може и да става дума за използване, когато е с любимия човек, защото и жената изпитва удоволетворение. Що за хора сте, ако се чувствате използвани от мъжа при секс или що за мъже имате? Сексът с контрацептиви не е използване и не е опасен за която и да е страна. Ако една жена не иска секс с мъжа, с когото е, защо изобщо е с този мъж? Просто се разделяш и поживо-поздраво. Или харесваш един мъж, или не - ако за теб сексът с него би бил използване, по-добре си гледай уроците, детството, къде си тръгнала да ходиш с момче? Аз лично съм почнала да водя полов живот на почти 18 г. като преди това не съм ходила и дори не бях се целувала с момче. Ходехме кажи-речи 2 седмици преди да преспим заедно и макар, че се разделихме в последствие няма за какво да съжалявам.
Всичко друго е просто приятелство, както и да го въртим. Ако съжаляваме после, че сме били с един мъж сексуално, сами сме си виновни, че самите ние не сме избирали явно мъжа или не сме били на достатачно ниво, за да си вземем нашето удоволствие от връзката и секса. Но това девствените хора не можете да го разберете... вие бягате от живота и накрая от голямото избиране попадате точно на най-неподходящи хора или още по-лошо - толкова сте повярвали в собствените си заблуди за разни принцове и принцеси, че накрая завършвате на 20 г. с надут корем или в клиниката за аборти. И какво - кой се е осрал - момичето, което на 15 г. е правило секс с момчето, което обича С КОНДОМ или вие, които се пазите като за последно, но после надувате на първия полов акт коремите и се чудите, какво да правите и къде да се сврете.