Споделена история от Други

Червенокоси жени
Светът гъмжи от блондинки и брюнетки, тук там някоя кестенява, но защо толкова малко жени се осмеляват да си боядисат косата червена или поне да ? сложат червени оттенъци? Чувам оттук - оттам, че червеното състарява, но според мен, ако жената не е със старческо излъчване, косата не би могла да я направи "стара". Има ли червенокоси сред вас? Ако се боядисвате в друг цвят, какво ви накара да изберете него, вместо да заложите на червено? Просто ми е интересно:) Тези дни видях в университета едно много красиво момиче с иначе метълски изглед, но с яркочервена коса:) Отличаваше се видимо от всички. Тя ме наведе на тези размисли...

Коментари

1.   Ако ти харесва червеното и искаш да се боядисаш в червено изобщо не би трябвало да се притесняваш,че състарявало .. те и за черното казват,че състарява .. глупости.Но имай предвид,че от червеното доста дълго време остават рижави отенъци ;)
Аз попринцип съм с кестенява коса,в 7-ми клас намерих една къна .. червена и след дълги молби баба ми ме боядиса :D Беше супер,после повторих,потретих и така до 9-ти клас с червеното се отличавах на фона на русото и черното. Но реших да се боядисам в черно,защото попринцип черното ми е любимия цвят и заложих и на него за косата си,карам вече 4 години така,но пак се замислям за червено или пък за червени кичури.. ;)))
Хубаво е да има разнообразие! :)))
Ж19

2.   Червеното, ако си спомняте, беше преди време доста модерно. Сега е абсолютно АУТ - загледайте се, няма нито една известна поп певица, западна артистка и т. н. с такава коса. В САЩ особено не е на почит този цвят, а и в природата се среща много рядко.
Лично си боядисвам косата в светло русо, защото е близко и до естествения ми цвят. Освен това русото не избелява, да всеки месец си боядисваш корените, но не и цялата коса. Червеното трудно се поддържа - всеки месец трябва да си гориш косата, а и преди това е пуснало и цветът се е изменил.
Веднъж боядисана в червено, косата може да бъде или изсветлена с много силен обезцветител, или боядисана в черно или обезцветена, за да сложиш едно елементарно кафяво дори отгоре.
И затова са се отказали жените от този цвят - е, лудите металистки, нестандартни студенти и т. н. може и да си го харесват, но не е за нормалните жени

3.   Мъж - 28
Не знам защо, но не харесвам червенокоси. Струва ми се някак не естествено, макар и да знам, че има жени по света с естествен такъв цвят!

4.   По принцип рижавите хора са много малко. Не мислиш, че има връзка м/у това и боядисването. Освен това, може би хората предпочитат да не си личи толкова, че са се боядисали. Червената коса не отива на много хора, а и трябва да се внимава след това с цвета на грима и дрехите.

5.   Червения цвят е много цигански!!! Има много ромки с такива коси, огледай се!!!!

6.   5-и много си зле. Ще ходи както си иска. А това кой етнос носи определен цвят за коса беше глупост. Плюс това има различни нюанси на червеното. Тези от ромския произход, ако не ме лъже паметта, ходят по-скоро оранжеви или недобоядисани. Така че и по пет удивителни да слагаш, все тая.

7.   Любимият цвят на циганките е русият!

8.   Аз нямам нищо против червенокосите.

9.   Аз се боядисвам от няколко години - различни бои, но с червени отенъци. На слънцето косата ми изглежда по-червена и блестяща. Колкто до състаряването - черните коси по принцип състаряват, а циганките се боядисват всякак и особено - руси или с руси кичури. Харесвам този цвят и когато още нямах бели коси слагах или къна или шампоан-оцветител пак в червеникаво. Така, че на когото какво му отива и каквото му харесва. Е много ярко червено не приемам или поне не на жена на моята възраст /на 48 съм/.

10.   Еми аз съм на 14 и си боядисвам косата в червено. Обаче е такова... по-тъмно, не е оранжево.
Естествения ми цвят е тъмно кестеняво (:

11.   Към автора, това момиче с червени коси и метълски изглед в СУ ли си го видял и случайно да е втори курс, психология? :Д
Иначе аз лично най- много харесвам червенокоските. А и червеният цвят за коса като цяло доста разхубавява момичето. Мнението, че състарява не мисля, че е правилно или по - скоро зависи от самата прическа, възрастта на момичето, излъчването и т. н.
Adora

12.   черно!

13.   През средните векове, жените с червени коси са ги смятали за изчадия на дявола.
Червените коси са много секси, но те са само за смелите жени.
Това може да са само думи, но в последните години наистина не се срещат много жени с червени коси. Познавам даже естествено червенокоса жена, която също се боядисва с черна боя. Когато я запитах защо го прави, тя ми отговори, че никой не ходил с такъв цвят на косата и не искала да изглежда "нелепо".
Лично аз съм била с ярко червена коса в продължение на повече от десет години и много се харесвах. Лошото на червената коса е, че много цапа калъфките на възглавниците и кърпите за коса, трудно се постига и поддържа в домашни условия. Ако някой каже, че го е постигнал сам, то тогава просто лъже.
Червения цвят на косата НЕ се препоръчва на хора с жълтеникав цвят на кожата.

14.   Момчето в което съм воюбена е вманиячен по червенокоски, смята, че са много привлекателни. Та всеки е различно, прочетох на горе коментари от мъже, които казват, че не харесват червенокосите жени. Аз лично си къносвам косата почти всеки месец и много си харесвам косата така. Тя става една тъмна, с плътен махагонов цвят, а на слънце става много червена, с яркочервени отенъци.

15.   И аз съм съгласен, че номер 5 е в голяма грешка. Има толкова червенокоси от какви ли не етноси, пък всичките са големи сладурани.. Преди няколко години бях видял една червенокоса във един вход на 30 и нещо.. искаше ми се да я почна още в асансьора.

16.   Аз пък не знам защо няма червени. Аз такива обичам, ама няма. Ще ги изям

19.   Червенокосите са агресивни и мъжки, злобни са. Освен това изобщо не са добри в леглото, груби са и квичат така все едно чукаш кучка.
Пуснете си порно с червенокоса ако не вярвате и го сравнете с русокосите порноактриси. Или си хванете за една вечер русокоса например и другата вечер преспете с червенокоса. Разликата е огромна. Русата е много по-женствена, много по-страстна, много по-емоционална. Ако искате червенокоса вампирка да ви изпие кръвта в леглото, ваш проблем.
Освен това няма никакво значение дали е естествена или пребоядисана жената, щом като е решила да смени цвета на косата си или прическата си, значи и нещо в харакера й е променено.
Oсвен това червенокосите са тиранични, феминистки са, фригидни са и флиртуват с всички точно като курви! Подли са и са готови на всичко в името на властта!
Който не е съгласен с описанието, или е червенокоса жена, или има такова гадже и се обижда Истината боли!! ;)))

20.   Каква истина бе номер 19? това в кой филм го гледа? Да, червенокоса съм и не ме обиждаш, напротив, разсмя ме даже. Цвета на косата няма нищо общо с уменията в леглото.
Някой хора обичат червено и затова се боядисват в този цвят. Не на всеки отива, ама то и русо не отива на всеки. Всичко е въпрос на предпочитания.

21.   Мъж на 25 и много ми харесват червенокосите, най-вече естествените такива. По принцип съм против пълно пребоядисване на косите при жените и брюнетки дето се правят на блондинки са ми някви странни, нещо не им е наред. Но например тъмно кестенява с червени отенъци е жестоко :)

22.   Естественият ми цвят е рус. Боядисвам се в червено от година и нещо, бях и с лилава коса веднъж. Обичам да експериментирам ;3

23.   Здравейте и от мен!

Хубав въпрос е поставил авторът.

Странни мнения са за мен тези с номера 5 и 19.

Аз съм на 24. Зодия Скорпион, ако това има значение. Моят естествен цвят е кестеняв, но варира от периода на годината и дрехите, които съм облякла от светло до тъмно. Попринцип е по към светлите нюанси, но съм се къносвала с черна къна около 3 години. След това реших, че не искам черно по главата си. Оставих къната да падне, а косата да израсте. После бях дълго време бях с естествения си цвят..

Сега защо към днешна дата съм червенокоса?
Отговорът е много прост. С години исках да се направя в този цвят, но нямах смелост.

Ще кажете "Защо не си я събирала? ".
Защото, драги ми приятели, следвах журналистика. Там широкоразпространеното мнение е, че в телевизиите преуспяват блондинките (сигурно заради смешните и нелепи вицове колко са тъпички (Без никоя мацка да се обижда!! Аз харесвам блондинките!! )).

В моя случай, причините са няколко за промяната на цвета на косата:

1. Както споменато по-горе мнение цветът на косата се сменя, когато нещо в характера е променено.

Да, потвърждавам. Аз си промених цвета на косата след като чисто психологически минах през какви ли не чудесии. Става дума за намирането на своето място сред околните. Става дума и за много ситуации с противоположния пол, в които съм се чувствала неоценена или обидена от глупостите, които съм чула.

Последното, което ми се случи и с което чашата просто преля, бе постъпката на човек, който три години чаках и ме разиграваше емоционално. Толкова много дълго съм го искала и чакала, че чак в един момент ми писна. То не бяха обещания, то не бяха телефонни позвънявания от негова страна, то не бяха мили думи колко ме иска. И както уж всичко вървеше добре, той все заминаваше на някъде. Миналото лято твърдеше, че много ме иска, а като се върна от поредното пътуване го чакам 10 дена да се обади да се видим. Вместо това, нашият решава, че му е скучно в България и отива на скара в Сърбия.. и като за капак ми пише същата вечер като се е върнал. Не ме вбеси това, че е ходил да хапне, където харесва кухнята, а това, че казва ще ти се обадя другата седмица, седмицата беше минала. Цялото това действие се развива в неделя. А и доколкото разбрах от думите му цяла седмица не е бил ангаже, но к'во му пука, че някой го чака? !

Не стига това, ами и няколко дни след въпросната скара се появява в скайп и ми казва, че всичко между нас било приключило.. То не бе започвало реално като връзка, че да приключва.. Тъпото му мъжко обяснение бе, че аз съм била прибързала с каквото и да е при положение, че той ми звънеше, не аз. Колкото и желание да съм имала да имам отношения с него, положих максимално усилия да не бъда натрапчива. Реално, за да си с някого, трябва да се виждате.. Пък сам да си правиш връзка с някого не става. Иначе ДА. Всички сме във връзка със себе си. Цял живот. :D

История не спира до тук. Продължението бе 2 месеца по-късно - малко след рождения ми ден - към средата на ноември нашият хубавец се появява. Като направи тази глупост с обвинението, че вината е изцяло моя, а не участваме двамата в ситуацията (Аз не обяснявам цяло лято колко искам да прекарам няколко дни или седмица с него някъде да се опознаем повече, както и да си починем.... Това той си го позволи. Е, кой човек не би си помечтал и не би поискал да прекара хубаво време с приятен човек? ! ), моя милост се бе ядосала много на неуместното и изключително неадекватно поведение от негова страна.

Понеже нямаше как да го видя на живо, за да му кажа всичко, което мисля и чувствам, седнах и си написах какво мисля по въпроса. Той за това писа с отговор. После писа още няколко пъти. Напредъкът му бе, че като се обадеше вече не връзваше тенекии. Този път поне се обаждаше, макар и да отмени срещата в последния момент.

Януари или началото на февруари се видяхме след 300 мъки и поредното обещание от негова страна "да се реваншира".. Поредното неспазено обещание, но това не е важно. Важното е, че дългото ми търпение имаше резултат. Бях успяла да се видя с него и да му кажа в очите, че онази старата глупачка, която водеше за носа, вече я няма. Няма емоции, няма чувства, няма очаквания. Няма желания. Всичките прекарани нощи в желание да се прекрати връзката между нас най-накрая се реализира.

Интересното бе, че той се изненада много на моята реакция. Коментарът му бе, че вината си е моя след като имам очаквания (А Вие не бихте ли, ако нон-стоп ви пишат колко ви искат? ! ). По-странното бе, че на раздяла ми каза, че щял да се обади да се видим пак..

Да, обади се, но получи няколко пъти затваряне на телефона, както и директен отказ от среща. Най-голямата му наглост бе въпросът дали аз имам проблем с него. Явно не бе разбрал, че отдавна не е фактор в живота ми и че наистина бях крайно ясна и категорична при последната ни среща.

И така, няколко дни след този разговор отидох в Кауфланд, купих си боя "Оля" и още 2 в различни нюанси на кестенявото, ако не ми се получеше с червеното.

2. Събрах смелост да променя цвета на косата си без да ми пука кой какво ще каже. Каквото щеше да се получи, това е. Е, при мен се получи много готино.

3. Собствената ми самооценка се покачи.

4. Имах нужда от огромна промяна заради, към и вътре в себе си. Външните фактори от хората нямаха вече значение. Боядисването бе моят начин.

5. Пожелах си свободата по всички параграфи и я си взех.

6. Исках да бъда уверена в себе си. Е, постигнах го. Откакто си промених цвета на косата се чувствам нов човек. Не ме интересува кой какво говори за поддържането.

Купих си червения "Елсев", ще направя всичко възможно да запазя цвета. Пък като се налага и по-често да се боядисвам - ок съм с това.

7. Исках да си защитя главата от постъпваща прекалено много информация - постигнато.

8. Исках да запаля огъня в себе си за живот и постигане на целите - постигнато.

9. Исках да се заземя - имам напредък.

Що се касае до секса:

Мили дами и читатели,

Позволете ми да Ви споделя една малка тайна. Сексуалната енергия или я имаш и знаеш как да я реализираш, или я нямаш, или нямаш знания как да я изразиш.

Неслучайно в началото споменах, че съм най-добрата зодия - зодия Скорпион. Сексът е една от стихията на зодията, така че аз проблем със секса нямам. Даже точно обратното. Достатъчно задоволена се чувствам.

Нескромно казано, но бях на 21 г., когато открих, че съм скуитърка, така че.. сега с червената коса по-скоро преоткривам аспекти на женствеността си.

Факт е и още нещо. Потвърждавам, че червенокосите са мръсници. А до изказването по-горе, че русите са по-нежни и внимателни искам да обърна внимание на следното нещо. Нежността и внимателността по време на акт с даден човек зависят от отношението Ви към Вас самите и към Партньора Ви!!!

Преживелите го, без значение на колко години са, ще ме разберат. Другите ще осъзнаят това като им дойде времето и съзреят.

Още нещо.

Сексуалната зрелост е въпрос на узряване на съзнанието, на редовен секс, на желание и страст от ДВЕТЕ страни. Сексът не е действие само на едната страна.

Няма как да очаквате партньорите Ви да свършат всичко, а вие просто да си лежите и да си стоите с отворени крака.

Няма как и Вие да вършите всичко, а мъжът до Вас да чака Вие да го изклатите..

Неговата роля е да бъде мъж. Вашата да бъдете жена. А това означава да слеете енергията си и да направите нещо красиво дори и да е мръснишко.

За познаващите и ценителите - тантрата е идеално преживяване!!!

Смятам, че жената трябва да знае и да каже какво й харесва, за да бъде удовлетворена. Хич да не слушайте приказки с колко сте или не сте спали. Мамка му! С колкото. С толкова!

Знаете ли какво правите в леглото? Удовлетворена ли сте? Той удовлетворен ли е? Треперят ли Ви краката по време и след секса? А неговите? Харесва ли му да Ви прави орална любов? ДА? Идеално!! А на Вас? ДА? Идеално!! Отдайте се на преживяването и си вземете максималното. И повече да не чувам колко искате еди си какво, как не са Ви задоволили, как сте недоволна от не знам си какво!

Мамка му! Ако Вие не знаете как да си вземете мъжа или сексуалното удоволствие, няма коя друга да дойде и да Ви го поднесе на златен поднос.

Така че пускайте на воля тигрицата във Вас и без значение дали сте червенокоса, блондинка, брюнетка или кестенява.. Правете СЕКС, правете ЛЮБОВ, но бъдете ЖЕНИ на първо място и УВАЖАВАЙТЕ партньора си!

На всички дами пожелавам МНОГО ОРГАЗМИ!

24.   Ами аз съм с червена коса, боядисвам я така вече 5 години. Едно, че ми отива, второ, че ми харесва да се отличавам от тълпата, но за да изглеждаш добре с червена коса трябва да си с доста светла кожа. Предполагам си виждал циганка с червена коса, изглежда ужасно. А и да не забравяме, че червеното има различни нюанси, важното е да подбереш правилния. Така, че не знам кой какво мисли за червенокосите, но аз много си се гордея с червената си грива и от където и да мина не оставям никога незабелязана. А дали сме страстни и добри в леглото това само мъжете ни могат да кажат.

25.   Подкрепям номер 24, аз се боядисвам руса имам светла кожа и ми отива. Всеки трябва сам да си избере цвета според цвят на кожа, очи

27.   Аз си боядисвам косата червена и съм горда от този факт. Много си я харесвам!

28.   Хаха.. какви коментари- червеното било циганско.. Циганско мислиш че е, защото си виждал циганки с такива коси. Аз съм на 15 и ходя да ми я правят тъмно червена и е много сладурско!

29.   Аз съм с червена коса. Защо? Един ден се събудих и реших да стана червенокоска. Не ме състарява, въпреки че, аз така или иначе изглеждам по-малка. Била съм и черна, но ми омръзна. Русото пък е прекалено банално и кифленско вече.
Ж 18