Споделена история от Тинейджърски

Съученик ме обижда вече осем години?
Моля ви за помощ. :( Бях с едно момче в детската градина, където ме унижаваше, после влязохме в едно и също училище, един и същи клас, където кошмарът продължи, в седми клас ходехме на едни и същи уроци - същата история, и сега, в осми клас, познайте какво? Оказа се, че сме в един клас, записани на едни и същи извънкласни занимания, а той продължава вече осем години да ме обижда и унижава зверски, а покрай него - и приятелите му (популярен е). Дори не знам с какво го дразня, никога не съм му направила нищо лошо! Разбирам това да е година, две, три... Но осем... Не искам това да продължи и в гимназията, накъдето е тръгнало, разберете, само заради него даскалото е ад за мен! Не се оплаквам на никой, защото не съм клюкарка, но вече не издържам, осем години съм го търпяла. Пробвах всичко. Отвръщах му - той само се настървяваше и забавляваше още повече. Опитах се да говоря с него - само ми се изсмя в лицето. От една година го играя „непукистка, но и това не ми помага! :(( Моля Ви помогнете ми, това е осем години... Не ми казвайте, че ме харесва, защото знам, че не е вярно.

Коментари

1.   Момче, което обижда момиче е ЖАЛКАР! Много е лесно да тормози по-слабите от него... Сподели с твоите приятели и заедно го поставете на мястото му! Покажи му, че за теб той е никой и няма да стане "някой" като ти накърнява достойнството. Бас държа, че е някое разглезено мамино детенце, което не знае какво иска от живота...
И на мен ми се е случвало подобно нещо, за това бях променила визията си и всеки път като го срещнех по коридорите го гледах надменно право в очите и му се усмихвах гадно. Каза, че си опитала да разговаряш с него... Е, когато не става с добро, ще стане с лошо!
Успех:)

2.   Съчувствам ти понеже преди време бях в един клас с момче, което се дразнеше с всички, които му се изпречат пред погледа. Не беше така зле, както е при теб, защото продължи само около 2 години, а и той наистина нямаше такова отношение конкретно към мен, а се държеше така с почти всички от класа, но все пак те разбирам. Ако е толкова зле може би е по-добре просто да се преместиш в др клас или др училище. Звучи като бягство, но е по-добре така, отколкото всеки ден да отиваш с нежелание на училище и да си под напрежение цял ден. Честно казано (колкото и обезкуражително да прозвучи) не мисля, че можеш да го накараш да спре по какъвто и да е начин. Може би другият вариант е да го търпиш и да се надяваш, че като порастне още малко най-накрая ще му дойде ума в главата и ще спре да се държи като кретен. Но това надали ще стане скоро, а може и въобще да не стане. Не се отчайвай и най-добре сподели с някого, на когото имаш доверие. Успех

3.   Ти никога ли не си чувала приказката "кучето си лае, а керванът си върви"? Приложи съвета на практика и си представяй как керванът бавно се изнизва пред погледа на лаещото куче... а то, като няма какво друго да прави, прави това което може. Разбираш ли?
Помни ми думата, че ще видиш същото това куче един ден с много подвита опашка, а може и без опашка.

4.   От авторката: Упс, пуснала съм си въпроса два пъти... XD Благодаря на всички. Всъщност, не съм чувала приказката за кервана и кучето, прилагала съм я под една или друга форма, не работи хD Пон засега. Остава още един месец до лятната ваканция, последния му срок. Ако и в девети клас е така... Абе не знам какво ще става, ама май няма да е много хубаво за него. :D Преместването също е вариант, но не ми харесва изобщо. Няма да сменям гимназията и специалността си, за която се състезавах заради някакъв гей. Предпочитам да си го търпя. Благодаря ви все пак. :)

6.   Абе я стига! Опълчи се наистина жалко е гимназията да става ад само заради него. Когато почне да се "шегува" с теб му кажи абсолютно всичко което мислиш за него: Момче, което обижда момиче е пълен мухлио, 1 година добре, но вече 8 не му ли се изчерпаха идеите или е поредното жалкарче, което се прави на интересен пред приятелите си като се заяжда. Тегли му една майна кажи му всичко и ако ти се изсмее отново както казваш ти бъди груба. Знам, че не е правилно ама какво е това? Мозъчните мъ клетки явно само за тва му стигат, да се смее като някой....