Споделена история от Тинейджърски

Тя се самоунищожава, а аз не мога да помогна...
Здрасти :)! Аз съм на14. Въпросът ми е как да помогна на едно момиче:
В началото на годината тя се премести от Видин. Отначало тя влезе в моята компания и бяхме добри приятелки, но след това тя изведнъж се отдръпна и стана супел близка с момичето, което си е чист хейтър. Те бяха най-добри приятелки, но по едно време забелязах, че новото момиче се е отдръпнало и от нея... Когато я попитах какво има, тя каза, че просто е изморена напоследък. И така няколко месеца наред тя стоеше сама. Днес, когато бях с компанята ми, видяхме, че чантите ни са преровени и че от чантата на най-добрата ми приятелка липсва една снимка на нас двете. Отзад на снимката имаше едно листче, на което пишеше, колко мразим някои хора, там присъстваше и името на новото момиче и хейтърката. А на дъската пишеше, че аз и моята компания (от момичета)сме били кучки. Ядосахме се и изчакахме всички да се тръграт. Взехме тетрадката на хейтърката и я хвърлихме, когато от нея изпадна някакво листче. Когато го прочетохме, установихме, че хейтърката и новата пушат, пият, режат се и се дрогират. Но хейтърката беше заплашила другата с това, че щяла да я изпорти на всички.
Новото момиче винаги е било аутсайдер, всички от класа я мразят и я обиждат, баща й е болен от нелечима болест, а наскоро разбрах, че предишната и най-добра приятелка е мъртва. Колкото и да се усмихва и да се прави на щастлива, разбирам, че и е гадно. Дори на гърба на тетрадката и пише, че плачела всяка вечер... Всеки ден се появява с белези и синини, майка и я бие... А аз не мога да направя нищо, защото когато опитам да помогна или ме отблъсква, или пък
гаджето ми (който, заедно с приятелите му, я обижда) ми повтаря да стоя далеч от тази наркоманка.
Бих искала да помогна, защото ме е страх да не направи някоя глупост, моля ви, просто ми дайте съвет...

Коментари

1.   Понякога когато хората не искат да им помогнеш, ти и сама да искаш няма как да помогнеш и нищо не можеш да направиш. Според мен се обърнете към училищният психолог или кажете на някой какви синини какви дрогирания особено на тази възраст. Ужасявам се от сегашното поколение честно. Та това е моят съвет.

2.   Ами кой е този кретен че да ти казва да не помагаш на приятелка зарежи го! а за приятелката ти- и аз имах един труден период и аз правех същото но ми мина и при нея сигурно е така.

3.   Или ти си украсяваш историята или новото момиче си измисля. Най-добрата й приятелка била мъртва. Ей някой хора направо са създадени да пишат драми :)... Попадала съм на всякакви истории и случки и няма де се учудя ако онази новата просто се забавлява на ваш гръб.

4.   Малка си и не можеш да осъзнаеш, че всеки сам прави избори в живота си, не можеш да спасиш всички. Не можеш да спасиш хората от взетите от тях самите решения. Дори психиатрите помагат, само ако потърсят помощ от тях, насила никой никому не може да помогне. Всеки сам трябва да се справи с проблемите си, когато помагаш на някой, му правиш мечешка услуга, ще се лепне за теб цял живот да му помагаш.
Остави момичето съдбата си знае работата. Гледай себе си, ти да си добре. Гаджето ти е право в случая.

5.   Бъди на нейна страна, не я оставяй! Може да си човекът, който ще и спаси живота

6.   Бъди до нея в този труден период и да се надяваве че ще те послуша.

7.   съобщи на полицията за тормоза.. след като хейтърката е направила всичко ще я затворят..