Споделена история от Тинейджърски

Как да не съм толкова притеснителна?
Здравейте, аз съм момиче на 15 години. Проблема ми е, че съм много много притеснителна и срамежлива. Толкова много си мразя характера и просто, когато например харесвам някой и когато той ме заговори веднага се изчервявам, и се чудя на къде да отида. Имала съм двама приятеля и единия случай беше, в който аз си признах че го харесвам пред клавиатурата и със него много се отпуснах бях себе си, което е доста рядко. Другия пък ми предложи и аз имах симпатии и така. Проблема ми е, че и когато се съберем някаква компания, аз нищо не говоря само мълча, или сега едно момче ме харесва, но аз него не и тъй като е от моя клас постоянно ми досажда и се притеснявам като идва до мен и т. н. Искам да не съм такава, имам супер луда приятелка, което въобще не се срамува, въобще не се притеснява, а е това което е говори със всички без никакво притеснение. А аз не мога да се отпусна. Благодаря, ако сте прочели историята ми и ако ми дадете някакъв съвет, ще съм много благодарна. :)

Коментари

1.   Не трябва да си мразиш характера. Всеки се притеснява от нещо когато попадне в неудобна ситуация. Аз например не съм притеснителен, държа се естествено, не се срамувам и не ми пука.. но когато някой започе да ми прави комплименти и да ме хвали, винаги се изчервявам.. Не обичам да съм център на внимание, но когато това стане обикновено се чувствам неловко..

Научи се да замазваш положението когато си притеснена. Недей да мълчиш, защото мълчанието прави ситуацията още по срамна.. По добре кажи нещо, дори и да е глупаво и безсмислено. Усмихвай се и приемай нещата с чувство за хумор.. Обикновено хората които се смеят най-силно се оказват най-уверени в себе си.
Когато си в компания се опитвай да изказваш мнението си, дори и за неща, които по принцип не те интересуват. Така няма да правиш впечатление на мълчалива и следователно безхарактерна..
И не на последно място, обръщай повече внимание на външния си вид.. Това ще ти даде нужното самочувствие и желание да общуваш с другите ;)

2.   Благодаря много ..