Споделена история от Други

Приятели
Защо нямам приятели?
Незнам какво се случва, но всичките ми познати изчезнаха. Никой не ме търси, не ми се обажда. Само аз ги търся, но вече се замислям дали това е правилно. Много ми е тъжно, няма с кого да си поговорш-, даже ей така. А за приятелски тайни изобщо не става и дума-няма с кой.
Гадно! И когато имах нужда да споделя проблем се случи нещо много грозно. Споделих го с най-добрата си приятелка. Но тя се отдръпна и се потопи, все едно никога не ме е познавала. А аз си мислех, че това е най-прекрасния човек. Уви, разочарованието е голямо. Аз й споделих мъката си, а това не е бил точния човек. Много ми е мъчно. Сигурно е много объркано всичко, но нямам приятел с когото да споделя.
Мъката е голяма, а разочарованието е огромно! Съжалявам, че й се доверих. Внимавайте и вие, за да не ви подведе сляпото доверие.

Коментари

1.   Понякога за съжаление така се получава. Хората, които си мислел за приятели, изведнъж се оказват просто познати. Не се тревожи, че нямаш приятели, всъщност много малко хора имат, а останалите просто си въобразяват.

2.   Проблемът ти като с магическа пръчка ще бъде решен, когато самата ТИ станеш човек, на когото другите могат да разчитат, който умее да бъде опора за другите - ведър, симпатичен, отворен, лъчезарен човек. И който да не ги товари със собствените си проблеми. Разбираш ли - човек който дава, а не който взима.

3.   Това да имаш с кого да споделяш всичко, без притеснения как ще се приеме от отсрещната страна, имам усещането, че е по-велико от това да намериш твоя човек. Е, или да кажем поне толкова велико :) Аз имах такъв човек, но я загубих по ред причини, и съжалявам до безкрайност, защото осъзнавам какво всъщност означава споделянето. Жалко е, че сайта не позволява публикуването на контактна информация, бих ти дал моята поща. Знам какво е да нямаш с кого да поговориш, и затова ти съчувствам :(