Споделена история от Тинейджърски

Не се чувствам красива!
Наскоро моят клас се снима за албум. И аз се снимах, разбира се! Но след като видях как са станали снимките не знаех какво да кажа, всички изглеждаха уникално, освен мен, а знаех, че не беше проблем с фотографа, със светлината или с фотоапарата. И без това от доста време не се чувствах красива. Казах за това на майка си, но тя ми отвърна, че отново съм започнала да гледам само външния вид.
В училище останалите момичета са толкова красиви, а аз съм нищо! Дали е заради пъпките, които наскоро се увеличиха или чувствата ми по време на пубертета са се засилили, не знам, но много искам да бъда разбрана и да се почувствам красива!

Коментари

1.   Така първо : НЯМА ГРОЗНИ МОМИЧЕТА! Сигурна съм, че ти си много красива. :) Недей да изпитваш комплекси, а просто знай ти не си грозна и трябва да имаш някакво самочувствие :) Надявам се да проумееш, че ти си красива въпреки всичко ;п

4.   Според мен ти си красива :)

5.   Не знам дали знаеш, но е доказано, че човек е по-критичен към себе си, отколкото към другите. Неща, които ти се струват ужасни във външността ти, другите дори не ги забелязват. Затова всички други ти се струват красиви, а ти намираш в себе си хиляди недостатъци. Сигурна съм че другите ти съученици, гледайки снимката забелязват в себе си хиляди недостатъци, а теб те приемат за нормално изглеждаща. Всичко е във възприятието. Правило ли ти е впечатление, когато видиш някой дори грозен човек, че си го възприемаш нормално, а ако в теб има само едно нещо което не е наред го възприемаш като голяма трагедия. Така е и при другите, не се безпокой ти си си наред, само трябва да промениш начина по който възприемаш себе си.

6.   Виж какво няма никакво значение. Почти всеки има пъпки в пубертета, това е напълно нормално. Аз съм момиче на 15. И аз имах подобен проблем, не точно де... чуствах, че не привличам достатъчно момчетата, а от скоро има такъв интерес от тях към мен, че не е истина... Дори и да не се чустваш красавица, помни, че грозни момичета няма... ти имаш да растеш още, да се развиваш... красива си! не го забравяй :-) и да не ти пука, а за пъпките ще ти препоръчам сяра с мед... ако не знаеш какво е точно попитай майка ти например, не е скъпа... мисля, че е от 1 до 3 лв. Всеки ден пий, заедно с лъжица мед... помага доста или пък си вземи някакъв крем с/у пъпките... :)

7.   И аз бях така в началото на пубертета (все още съм в пубертета) но сега съм по-красива. Просто се поддържай :)... имаш пъпки - мажи се с нещо против акне, дебела си - започни да тичаш и да се храниш здравословно, не си харесваш косата - смени си прическата. Няма грозни момичета, има неподдържаащи се!

8.   не знам какъв е проблема всеки понякога се чувства грозен и нежелан по-скоро нещо от пубертета а и не чакай от ммочетата да те скъсват от комплименти нормално да не го правят а и има причина да не го правят, но това не означава че не си красива
и престани да си мислиш че хората гледат само външния вид на мъжете взе да им писва от кифли вече търсят нещо по-сериозно

9.   И аз само си повтарях, че другите са по-красиви, виж косата на тази, виж лицето на онази. После се погледнах и си казах боже колко съм готина, вече ще гледам само хубавите неща, имам приятели, гадже, страхотно семейство, притежавам куп неща, които ме правят щастлива. Погледни и ти от другата страна, гледай другите си качества и след време ще се почувсеташ по-добре :)

11.   Всяко момиче е красиво по свой начин, няма грозна жена, важното е да срещнеш някой, който ще те оцени и хареше такава къквато си, пожелавам ти го от все сърце да ти се случи. ЦЕЛУВКИ ОТ КУПИДОН.

12.   Както казва моят идол "Не наричай момиче грозно... Всяко е красиво по свой собствен начин"..