Споделена история от Тинейджърски

Не искам да ям.
Здравейте. Искам да споделя моят проблем. Аз съм едно 12 годишно момиче и не искам да ям. Цял ден съм на една вафла за закуска и за следобед едно мляко. Много рядко се случва да ям по 3 пъти на ден. Чувствам се дебела след като ям. Не само когато ям, а през цялото време...

Родителите ми са разведени и аз живея при баща ми. И майка ми като ми звънне и ме пита дали съм яла аз лъжа и казвам да. А баща ми постоянно е на работа и се прибира към 8 часа и не му пука особено дали съм яла или не защото е прекалено зает и чак като се прибере носи покупките.

Аз се възприемам като дебела, въпреки че в училище или където и да било никой не ми го е казвал. Полудявам ли? Трябва ли ми психолог или какво? Моля кажете ми какво да правя, не искам да свърша като анорексичка...

Коментари

1.   Гледай на храната като гориво! А пък ако се чустваш дебела тренирай и чувството ще изчезне!

2.   Трябва да ядеш, това наистин ами звучи като начало на анорексия... Щом никой не ти е казвал нищо значи най-вероятно не си дебела... И ако искаш да махнеш това тяжестно чувство в теб, най-добре става със спорт-запиши се на нещо, което ти е приятно и готино и се следи да ядеш нормално-не е нужно да се тъпчеш без да си гладна, но следи тялото си и неговите желания. Според мен действително има някаква психическа причина да не искаш да ядеш, може би по-скоро не се чувстваш напълно ценена и обичана от родителите си, гадно ти е че са разведени или тн...

3.   не пишеш колко си висока и колко кг си. обаче да караш цял ден на 1 вафла и мляко е абсурдно! и това: " Чувствам се дебела след като ям. Не само когато ям, а през цялото време... " определено не е нормално.
не си на 4 г., за да ти обяснявам, че човек няма как да живее без храна, че под определено количество калории на ден ще се разболееш, особено във фазата на растежа.
ако искаш да си слаба, спортувай, но не гладувай. определено имаш псохологически приблеми, които се опитваш да решиш по този начин.

4.   Поредното момиче което не разбира!! МОМИЧЕТА ОТ 12 ДО 17-18 вие се развивате защо ви е да отслабвате не разбирам

5.   Момиче ти все още се развиваш. Дор да си леко пълничка след години няма да е така - това е, защото влизаш в пубертета. Яж си! Не се слабее като не ядеш. Яде се три пъти ма ден по-малко и се спортува (това е ако искаш да отслабнеш).. но ти си малка и все още не ти трябва :)

6.   пробвай да ядеш
майтапя се
нежеланието ти да ядеш е подтикнато е нещо друго и ти не можеш да осъзнаеш каквто точно ако преди си се хранела редовно значи има нещо което ти влияе отрицателно и се отразява върху храненето ти

7.   За да не си дебела, трябва да се храниш нормално и здравословно. Ако не ядеш, в момента в който хапнеш ще започне да ти се лепи веднага, защото тялото ще си трупа запаси от мазнини за периодите в които гладуваш. Ако не яядеш ще станеш грозна и хърбава и няма да те харесват момчетата. А и ще се разболееш. За това по добре яж, защото тялото има нужда от храна за да е здраво.

8.   за съжаление в училище наблягат повече на разните им там химии и математики, дето повечето нищо не помнят после, а за хранителна култура нищо не се споменава. Не може да ядете чипс и сандвичи в училище, да дебелете от лошата храна и после да не ядеет нищо. Така не се поддържа добра фигура.

9.   Ако караш само на чаша мляко и 1 вафла дневно досега да си е разболяла. От колко време си на този режим? Ако през деня ядеш вафла и мляко, не вечеряш ли?
Чаша мляко и 1 вафла са около 700 калории в зависимост от вафлата и количеството мляко разбира се. На ден на твоята възраст са ти нужни 2000 калории за да си здрава, така че 3 вафли и три чаши мляко са предостатъчни, но не е полезно, трябват витамини, минерали и протеини.

11.   Как предпочиташ, да си дебела и жива или слаба и умряла? Не се подигравам, ти си 12 годишно дете със сериозен проблем. Преди 10 дена погребах майка си, която имаше същия проблем като теб с храната, от там разви рак и почина в страшни мъки. Та ако не искаш да умреш мъчително - яж здравословно, никой не казва да се тъпчеш.

12.   Ами виж ръста и килограмите на теб и на приятелките ти - сравни се с момиче, което харесваш как изглежда в тяло. Оттам вече може да определиш трябва ли ти отслабване. От опит да ти кажа обаче, че с глад няма да стане - по - добре си яж, наблягай на плодове и зеленчуци, яйца, месо. Тестото избягвай, както и преяждането със сладко. Захарта поначало е необходима, просто не трябва да се прекалява. Не трябва да се лишаваш от разнообразно хранене, защото това ще рефлектира върху здравето ти, а оттам - и върху външния вид. Ако решиш, че си дебела, по - добре спортувай. Можеш и у дома да скачаш на въже.

14.   Мило момиче, не знам до каква степен осъзнаваш това което пишеш, защото ми се струва, че единствено искаш да бъдеш модерна. Кое ме кара да мисля така? Нека ти обясня!!
Анорексията, за която говориш.. Ако наистина се чувстваш така ти няма да пишеш по форумите за това! Това е напълно целенасочена и осъзната болес.. То дори не е болест де, а някакво състояние.... чудовище някакво. Пише ти анорексията от 1во лице, така че мило дете ако съм права не прави театър и не си играй с огъня!
А във случай, че наистина се чувстваш така:
1. Не се вторачвай във проблема, за да не се вторачи той в теб! Забрави тази твоя мисъл, този пост, този блог и всичко което включва думата анорексия, и просто продължи!
2. Запиши се на спорт!
3. Ако искаш да отслабнеш го направи с хубава и пълноценна диета, а не с ГЛАД ей!!
Няма какво друго да ти кажа повече (знам де, но не туке мястото) освен УСПЕХ и УМНАТА!

15.   Аз имам почти същия проблем - също съм на 12 и съм дебела (163см., 50 кг. ), но почти не ям - закусвам 1 малка ябълка, за обяд ям или активия или нищо и за вечеря - ако съм яла активия - нищо, ако не съм яла хапвам най-много 1 филия. Тренирам 2 пъти в седмицата, всеки ден се разхождам, правя упражнения вкъщи и не разбирам къде ми е проблема? Моля да помогнете на мен също :)

16.   Женското тяло трябва да е меко и сочно! Ако не ядете, ще заприличате на ушаф(изсъхнала слива) и всички последствия от това!

18.   Върви на психотерапевт!

19.   И аз съм на 12 тежа 25 кг. Чуствам се се едно съм плондер. Един ден не ям нищо, на другия ям и така ги редувам. Викаха ми и психолог но нищо не помага. Имам ужасни угризения дори и да изям 1 хапка. Всеки ден правя упражнения за изгаряне на калории.