Споделена история от Тинейджърски

Личността ми се оформя като феминистка
Здравейте, на 19 г. съм и осъзнавам, се ставам феминистка. Момиче съм. И започнах да не харесвам мъжкия пол. Искам независимост и свобода за жените. Но не знам, дали е правилно, феминизъм звучи рязко, но това е положението. При мен се получава и от средата. Като малка видях как се отнасят с момчетата и как с момичетата. "Момичетата трябва да се подчиняват на момчетата, защото те са по-силни" това видях. Също ми направи впечатление първобитната сексуална настървеност на мъжете. Незнам дали мисля прекалено духовно, но от тези отношения ми се гади. Всичко е прекалено повърхностно за мен. Подкрепям, това че, жените трябва да са незвисими във всяко отношение. Вярвам, че жените са равни с мъжете. :)))

Коментари

1.   Виж, твоето не е феминизъм, а някакво търсене на себе си. Чети повече за феминизма като движение. Съжалявам, че са та възпитавали да слушаш мъжете - не знам, къде си израстнала, но в големите градове не е така. У нас от доста време жената си е равноправна, може да гласува, да заема всякакви постове, да се образова и прави кариера.
В сексуална гледна точка обаче не можеш да промениш природата на хората. Жената е тази, която износва бебетата и не виждам тук какво е по-слабото - напротив, тук имаме също превес - в секса жената е силната, не само носи неговите плодове, но и може да прави секс до края на живота си, да му се наслаждава многократно, да изпитва мултиплени оргазми и така нататък, докато мъжката сила свършва за 10-20 мин. и толкоз. Мъжете са слабите в секса, защото и жената избира мъжа. Мъжете са тези, които ухажват и трябва да поемат инициативата, а жената прави избора - и тук е силната.
Да, физически мъжете са по-силни, но в съвременния свят са по-важни умствените способности, а тук всичко си е индивидуално и не можем да кажем по принцим мъжете били по-силните...

2.   никои не казва, че трябва да сте роби и да изпълявате заповеди!
като искаш - ставай мъжкарана

жените са нежния пол - те са нежни и лесно раними. А мъжете сме точно обратното. И когато един мъж е с една жена - те се допълват.

май си се родил мъж в тялото на жена..sorry

4.   Не го слушай номер 2. Мъжките винаги злобеят, когато изтърват един потенциален обект за... По скоро потенциална дупка. Това са жените, за тях, че и те обижда, че си била мъж. Не се засягай, сигурна съм, че си силно момиче. Казваш, че жените са равни. Неее грешиш ние сме много повече. Те са на интелектуално и духовно ниво точно на нивото на кучетата. Иска ми се да се запознаем, защото наистина съм решила да основа феминистка организация, решила съм от няколко месеца. Даже съм пуснала една такава тема тука. Прочети: http://spodeli.net/18/story-46884.html

5.   За съжаление те разбирам много добре. Някакси говори се навсякъде как трябва да се борим с насилието над жени, но доста от това насилие остава скрито. Била съм свидетел как много жени биват поттискани с думи, упреци, закани, заповеди и какво ли още не, без задължително да се е употревявало физическо насилие. Като че си психическото такова не съществува, или просто много хора се правят, че не съществува, дори самите жертви на такова. Какво да ти кажа и аз мисля като теб, че жените трябва да имат много повече права и независимост, а не да са принудени цял живот да се подчиняват на някой мъж. Просто аз съм била в среда в която жените главно са били мачкани, и оттам и аз в някаква степен намразих мъжете и не искам да имам много общо с тях. Жалко е наистина, но както виждаш и жените се усетиха вече и не бързат да се женят, някои дори не искат изобщо и вече гледат да са по-самостоятелни като кариера и финанси. Аз те съветвам да си изградиш едно стабилно самочувствие на първо място, след това стабилно образование и кариера, да се научиш да разчиташ на себе си, за да не се налага да си подчинена на някой мъж и той да ръководи живота ти. А да имаш правото да избираш и когато нещо не ти хареса, да имаш свододата и самочувствието да си тръгнеш.

6.   От авторката:
Засега единствено ме разбра №4. Прочетох темата ви и много ми хареса! Мерси за подкрепата.

7.   №5 също ме разбра :)
От авторката

8.   Аз съм Номер 4: "Също ми направи впечатление първобитната сексуална настървеност на мъжете. Незнам дали мисля прекалено духовно, но от тези отношения ми се гади. Всичко е прекалено повърхностно за мен. " Просто си прекалено чиста душа, за което евала. И се чувстваш неразбрана в този развратен, извратен и пошъл и повърхностен свят, за това пускаш тема тук, но нали знаеш за овцете, стадото с овцете, те си блеят и нито ще те разбират, нито ти- тях... Абстрахирай се, намери своят душевен мир и спокойствие. Аз го намерих в природата, излизам да спортувам на едни площадки- бадминтон и тенис на маса, после се разхождаме и си готвим вечеря на огън в гората... природата е съвършенство, аромата на въздуха, на дърветата, на тревата, звездите, ветреца който подухва. Повярвай ми, че се пречистиш духовно и ще се успокоиш. А за спорта, ще станеш по силна и пъргава и ще можеш да се защитаваш ( както на мен ми се случи едно загоряло жовотно ме нападна и му строших главата и ще влиза в болница за операция) Подценяваше ме, че съм жена и ме нападна, ама.... Ела ме виж че не съм мъжествена, както онзи палячо: Номер 2 разправя, много женствена и секси мацка съм. Горе главата, маце! Кажи нещо повече за себеси, коя зодия си, от къде си. Аз съм от Стара Загора, водолей (както вече разбра) :))))

9.   От авторката:
Мерси за коментара. Зодия Риби съм, с асцендент Близнаци и луна във Водолей. От Разград.

11.   Това да си феменистка няма нищо общо с това да си мъжкарана . За мен тази дума е много грозна , казват че жените сме били нежният пол , но именно ние отглеждаме децата си сами и дори когато сме болни ходим на работа , а мъжете какво правят ,нищо . Моя съвет е намери себе си

12.   От авторката :
Не съм мъжкарана, даже съм по-нежна и спокойна от останалите.

14.   Характерно за жените е едно голямо самочувствие без покритие (особено за феминистките). Обаче на мен друго ми е любопитно - тези жени един ден как ще създадът семейство и деца. Не вярвам някой уважаващ себе си мъж да се обвърже с жена която го смята за нищожество едва ли не и че интелектуалното и духовното му ниво е като на куче. Обаче госпожици феминистки не забравяйте, че един мъж не е нужно да се обвързва за да получи секс - винаги може да отиде на проститутка. И един мъж може да живее без жена, но една жена не може да живее без мъж. 159

15.   Между другото, ще добавя една от "дамите" се гордее, че е набила мъж. Е да питам аз това повод ли е за гордост. Аз също мога да набия жена, мога да набия и тренирала жена (защото съм тренирал и тренирам бойни изкуства и самоотбрана). Обаче това не е повод за гордост защото няма гаранция, че утре противника ти няма да е по-добър от теб

16.   От авторката:
Благодаря ви за коментарите, но всеки си има своето мнение. №14 и №15 не сте разбрали, защото не сте жени. Погледнете от друга гледна точка.

18.   Виж, миличка, БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ от всякакъв род НЕБАЛАНСИРАНИ отношения! БЯГАЙ ДАЛЕЧЕ от всякакви КРАЙНОСТ! Можеш да достигнеш до крайност когато преодоляваш себе си, или когато правиш нещо НОВО и нечувано за ЧОВЕЧЕСТВОТО - тогава усилията ти могат да бъдат повод за гордост. Но да следваш някакви ГОТОВИ КРАЙНИ модели, при това - доказали нежизнеспособността и извратеността си - извинявай...

Харесваш или не харесваш - МЪЖКИЯТ ПОЛ Е ЧАСТ ОТ ЧОВЕЧЕСТВОТО, точно какво и женският. Пренебрегвайки половината от населението на Земята, животът ти ще бъде ПРАЗЕН и ОСАКАТЕН.

19.   Авторке а ти защо не погледнеш от мъжка гледна точка? Много добре знаеш, че не всички мъже разсъждават по един и същ начин