Споделена история от Тинейджърски

Майка ми ме нарича грозна
Срещала съм всякакви истории но моята е по-различна от останалите. Някои са обиждани от съученици други нямат приятели или гаджета но винаги има човек който винаги трябва да е до вас за да ви утеши-това е майка ви. Е аз нямам приятели съучениците ми ме обиждаха допреди година но мен никой не ме утеши справих се сама. Намерих си най-добра приятелка. Тя ми помогна да си вдигна самочувствието а след като и самочувствието ми се повиши класът ми спря да ме обижда и започнаха да ме наричат сладурана красавица хубавица и така нататък. Започнах да излизам с момчето с което сме заедно вече половин година и много се обичаме. Когато разбрах че той ме оценява по различен начин от останалите бах много щастлива защото знаех че като ми казва че съм хубава наистина го мисли. Започнах да се усмихвам по-често а сестра ми която е три години по-голяма от мен ми каза че това че той твърди че ме обича не значи че е така майка ми се включи в разговора и каза че само ако той имаше възможност да си намери по-хубаво момиче щял да ме остави на мига. Аз казах на майка че той наистина ме харесва- тя ме попита това момче да няма случайно проблем с очите.
Знам че сега ще кажете не я слушай но много ме боли когато ми говорят така най-близките хора който имам. Чувствам че им носи радост това да ме дразнят или кагато сестра ми си е в къщи майка ми да се прави че не ме познава и да си говори само с нея. Като я попитам защо го прави ми казва че съм се объркала. Имам чувството че всички биха прекарали малко време с мен само при условие че няма с кого друг. Винаги когато има нещо за вършене в къщи трябва аз да го направя. Майка ми ми се кара и се държи много грубо с мен. А аз всеки ден работя над характера си и се опитвам да бъда мила с всички.
Момиче на 16

Коментари

1.   Майка ти ревнува младостта ти и ти завижда за гаджето (харесва ? човекът). Не се сърди, а я съжали. Другият път ? кажи „Ами така е майко, много хубав приятел имам и той ме е избрал, защото съм млада и ме намира за хубава. Ти си ми майка, ти си вече стара. Защо сама не се огледаш за мъж на твоята възраст например. Мисля, че ти трябва мъж, защото си станала много раздразнителна. Да не влизаш в критическа? “
100% след тези думи ще млъкне.

2.   Сигурна ли си, че това ти е казала и, че правилно си я разбрала? Ако наистина това е имала предвид, то майка ти съвсем не е в ред. Никой родител не трябва да си позволява такива коментари пред детето си. Точно родителите са хората, които трябва да те подкрепят и защитават и да те приемат такъв, какъвто си. Недопустимо е да ти говори така, явно, както казва номер 1 наистина ревнува и се чувства стара - не и обръщай внимание и не вземай думите и толкова навътре.

3.   № 1 - Хей, след тези думи, най - много авторката да е изритана от вкъщи! Такива неща не се решават толкова с думи, колкото с действия.

Към авторката:
Знам, че те боли.. но какво можеш ТИ да направиш, освен да бъдеш щастлива? Покажи и ясно, че нейното мнение по ТОЗИ въпрос не значи нищо за теб..
ЖИВЕЙ! :)

4.   Мило момиче, щом от сега се питаш, когато порастнеш и станеш майка, ще осъзнаеш, че няма правилно отношение тийнежър-родител. Няма писани правила, който действат безотказно в ситуациите и в повечето ситуации самите родители не знаят как да посътпят и пробват.
Имала си проблем като малка със съученици майка ти е пробвала да се прави, че не я интересува с цел да те научи да се справяш сама в обществото от лоши хора и е успяла, ти вече проблем с тях нямаш. Дали това е правилният начин никой не знае, все пак правилен няма.
Сега майка ти вижда, че се възгордяваш от хубостта си тя вижда и знае че си хубава, за не яти си най красивото същество на земята, но също знае, че много, 99% от всички момчета използват това заслепяване у момичетата със друга цел и я е страх да не се заслепиш, затова се мъчи да те докара до състояние да знаеш, че си хубава, но да не се заслепяваш от комплименти и да виждаш ясно целта на човека с комплиментите. Не й е нужно да познава момчето, тя е била на 16 и знае много добре целта на момчетата, насочена към 16 годишните момичета.
Все пак какво означава серьозни намерения между двама млади, значи да искат да изживеят живота си заедно, а на 16 не им идва тая мисъл в главата, целта им обикновенно е краткосрочна. Ако сега се заслепиш и повярваш в думите на момчето за неземната ти красота, вероятността да останеш излъгана е 99% и съответно майка ти по този начин се мъчи да те предпази.
Запитай се сама ти на нейно място как би посътпила, може би по правилно, но както казах правила няма, защото няма точно еднакви характери и ситуации.

5.   Що за ма?ка е това!

6.   Авторке, няма майка, която да мисли че детето и е грозно. Може би е искала да каже друго нещо, което ти пропускаш. Има един важен въпрос слагаш ли си мното грим, кичиш ли се прекалено много? О а знаеш ли колко момчета биха ти свалили звездите само за да преспи с теб? За мен майка ти е искала да те предпази, но се е изнервила при разговора и е казала неща които не мисли. И сигурна ли си че ти не отблъскваш с нагло държание? Разкажи по подробно. И не се сърди просто помагам.
момиче на 17