Споделена история от Тинейджърски

Подиграват ми се, че съм девствена
Здравейте, аз съм момиче, наскоро навърших 17. Цял живот съм имала всякакви комплекси (което е странно, защото нито семейство, нито приятели/съученици са ме унижавали по някакъв начин). Така че беше като балсам за ниското ми самочувствие, че наскоро се присъединих към една компания момчета и момичета, които се имат за много готини. Приеха ме много топло и се държаха супер и аз бях направо на седмото небе.
От едно известно време обаче повечето момчета от групичката ми хвърлят едни такива странни погледи и постоянно някакви странни намеци ми правят, а някои си позволяват да пускат и ръце. Не е само лигавене, защото чак дотам не стигат с други момичета. Даже две-три момчета с приятелки, когато момичетата им не са там, са ми правили разни предложения. Момичетата от компанията пък непрекъснато повтарят, че вече отдавна било време да съм правела секс, за какво съм се пазела толкова, принц ли съм чакала.
Всъщност, колкото и глупаво и наивно да звучи, да - искам първият ми път да е с някой специален. И когато им го казах, бяха едни смехове, едни бъзици и подигравки. Казано честно, ми стана много зле, а и никой не ме защити, затова се прибрах.
Онзи ден пак излизахме и пак бяха едни дълги дискусии по повод моята девственост. Този път, като си тръгнах, едно момче дойде да ме изпрати. Винаги ми се е струвал свестен, има си приятелка, пък и казано честно, имах нужда на някого да си излея мъката. Като го попитах толкова ли е глупаво, че не искам да правя секс с кой да е, беше изключително мил, каза, че е хубаво, че искам да изчакам и т. н. И на мен ми стана малко по-добре. Вече като стигнахме хода обаче, и аз се обърнах да го прегърна, той ме хвана за раменете и ме целуна много грубо. Опитах се да се отдръпна, но той започна да ми съска нещо, заплаши, че ще ме удари. Добре че един съсед тъкмо се прибираше и успя да ме спаси и да го изгони. Вече втори ден хора от компанията се убиват да ми звънят, да ми пишат смс-и. И той ми писа. Първо бяха неща от рода на "Съжалявам, бях пил малко повече, моля те да забравим", мина през "Айде да не правим проблеми, не искам да си развалям връзката" и последно беше "Дори не знаеш какво ще ти се случи, ако кажеш на някого". Чувствам се много зле и днес в училище мярнах няколко човека от компанията, но успях да избягам преди да дойдат при мен.

Не знам какво да правя сега, как да се отърва от тях. Какви глупости прави човек заради егото си...

Коментари

1.   Добрата новина е, че скоро ще завършите училище - колкото и да е зле, все ще стиснеш зъби и ще изтраеш 1-2 години.

Лошата новина е, че се спичаш по този начин и че всичко това ти влияе толкова зле на психиката и самочувствието... Явно страдаш от тотална липса на самочувствие, щом се оставяш някакви гаменчета, още с жълто около устата, да те мачкат психически. Вместо да кажеш на такъв: "Ти ли бе, поплювко!" или "Куче, което лае - не хапе!" или "Ще ти се, ама гроздето кисело май?", или "Къде си тръгнал с тая малка пишка?" - трябва да ти кажа, че пъпчивите тийнейджъри са особено болезнено-чувствителни нещо да се подиграеш или да поставиш под съмнение "мъжествеността" и сексуалните им умения (въпреки, че със сигурност в леглото са гОла вОда - сигурно се изцъркват още като ги пипнат приятелките им).
Хич не си го слагай на сърце - мачкай нещастниците или най-малкото им покажи какви смешници са.

Дали чакаш принц или не - това не е тяхна работа! Докато не почувстваш някого близък на сърцето си - обличаш желязната броня, раздаваш безпощадни сарказми, като всяка истинска мацка, и да се пукат душманите!

2.   мило момиче, не е за теб тази компания

3.   На сто процента съм съгласен с първия коментар. На 25г. съм и за малкото опит в тия работи мога да кажа че девойки като тебе са не една на 100, а на 1000. Дръж се на положение и не позволявай да те мачкат тия (ще ме прощаваш за израза
) чекиджий. Пък според мен трябва по-добре да си подбираш приятелите. Тези нещо така както ги обясняваш не ми се виждат свестни. На първо време съветът ми е бавно да прекратиш отношенията си с тези твои "приятели". Ако се задълбочат нещата и започнат да те тормозят сподели с родителите си те ще преценят какво да правят.
И горе главата. :)

4.   Гледай да се отдръпнеш от тях. Няма нужда излишно да ги провокираш, но гледай да се отдръпнеш, а ако те тормозят и заплашват оплачи се на родителите, полицията дори.

В този форум (както вече много други хора са го правили), може да получиш психологическа подкрепа и съвети от психолози и от други хора с добри психологически познания и по - голям от твоя житейски опит.

http://www.beinsadouno.com/board/index.php?showforum=157

5.   Мила, не се срамувай от девствеността си! Обичай себе си и се уважавай, имай принципи. Все някъде след време някой подобаващ партньор ше ги оцени, а тези съученици са просто долни комплексари. Тийнове, правещи се на голямата работа. Аз съм на 23 и съм девствена, не ми липса красота и интелект. Първата ми уж любов беше с един бияч, напуснах го. Сега се страхувам повече от мъжете, но искрено вярвам, че все някъде, някой ще ме поиска. Стига да е взаимна любов, подправена с уважение, което е изключително важно в днешния динамичен свят на материализъм и лошо отношение. Така че не бързай за никъде, обичай тялото си. Истинската любов сама ще те намери! Другите хора, които ти се подиграват, просто игнор! Успех и мн весели моменти в живота!