Споделена история от Тинейджърски

Едно момче
Харесвам едно момче. Пътувам с него в автобуса. Не го познавам но ми грабна окото още като го видях. Прекрасен е, но за момента никое момиче не го е грабнало. Проблемът е, че момчета като него харесват изключително красиви момичета, а аз не мога да се сравнявам с тях. Искам да се запозная с него, но ме е страх, че ще ме отблъсне или че ще ми се изсмее знам ли.. Поставих си за цел да го открия и да разбера как се казва и разбрах.. Знам фейсбука му.. Моля дайте ми съвет как да постъпя или по-добре да се откажа от него, защото няма как да се получат нещата...

Коментари

1.   А ти как се казваш от къде си, защото ако сте далеч... от кой град си и как се казваш :)?

2.   Ами, какво да ти кажа. Не можеш да бъдеш сигурна в нищо. За да си сигурна какво правиш го наблюдавай и гледай как се отнася с околните. Не те съветвам да се захващаш с такива, които си падат само по красавици, защото това са хора, които не виждат истинските ценности в тоя живот.
Внимавай да не се промениш в старанието си да му се харесаш. Все пак той е само едно момче, ще има още, повярвай ми :D

3.   "Ако не опиташ, никога няма да разбереш какво би могло да бъде!" :)

4.   Ние с него сме от един град, но учим в различни училища.. Като го видя да се качва в автобуса ме обземат едни странни чувства.. сърцето ми тупти по-бързо /подобно е като чувството на притеснение/, започвам по-тежко да си поемам дъх.. никога не съм се чувствала така досега.. Възможно ли е да се влюбвам? Помогнете ми, моля ВИ

5.   Ако не ти е от даскалото, нищо не ти пречи да пробваш.

6.   Заговори го, пък може и той да те е забелязал!! Късмет.

7.   Все едно чета думи писани от мен преди около 4 месеца... нека ти разкажа. Така значи много харесвах едно момче от нешето училище и всеки ден пътувахме с него в автобуса. Не го познавах. Погледът ми постоянно него търсеше.. в автобуса, в училище... дори като си ходех по улицата някак си си представях че ще го видя.. като го видех не откъсвах поглед от него.. след време както се качвах на втория етаж от нашето училище си бях сложила едни очила дето сега с много модерни и са без диоптър.. та седяхме горе и си говорехме с няколко момичета и по едно време го виждам в коридора.. след 1 мин го виждам към нас върви.. и тъй като ме бяха обградили приятелките ми като го видяха му направих път и той тръгна към мен ииии ми взе очилата и тръгна към кабинета си и си ги сложи и ми вика няма да му ги дам и аз му викам не са мои върни ми ги и накрая си ги взех сама от лицето му докоснах се до бузата му и изобщо после цял ден едвам дишах.. наистина много го харесвах.. следващите междучасия той ми намигваше, усмихваше ми се и двамата едни погледи и такаа няколко дни... после го намерих във фейсбук и си писахме известно време.. той почна да ми пише със сърчица, целувчици хаха даже брак ми предложи.. не можеше да съм по щастлива.. в училище даже почна да ме ощипва (на талията) и аз си мислех че ме харесва но май не беше всъщност така... въпросното момче беше известно като женкар. Сега ще си кажете "ситуацията стана ясна" но един безкрайно влюбен и щастлив човек гледа да пропуска детайлите и недостатъците.. мина месец, два от както си писахме и той през тва време ходеше с едно момиче.. скъса с него.. тръгна с друго.. и всичко това докато си писахме.. докато ходеше с второто момиче ми предложи да ходя у тях един ден.. отначало си мислех че се шегува и все пак му отказах. По - късно скъса с приятелката си и "тръгна" с едно момиче което мислех за моя приятелка а те всъщност се правеха че ходят за пред мен.. лапешки истории. Побеснях че 3 месеца той само ме разиграва и реших да направя и аз една мръсотия на това момиче.. таа аз знаех за едно друго момче което ходеше да се натиска с нея докато си имаше приятелка и аз реших да кажа на приятелката му за това я тя взе че се обърна срещу мен и не само каза на "приятелката" на момчето което харесвах ами и на самото момче, а аз зад гърба му бях и казала че и аз се занимавам с един такъв женкар и че той ходи да ми върти някви номера... всъчки се обърнаха срещу мен и ми беше тъпо с момчето се скарахме.. и двете момичета също. След време съзнах какъв е... като се скарахме ми каза че никога не ме е харесвал и ми вика да си скрия някъде грозното лице... и той харесваше по красивите.. след време разбрах какво е искал с това канене у тях тъй като той е на 16, а аз на 14.. още повече че каза че не ме е харесвал и само загубих 4 месеца в глупости.. пълни глупости. Сега пак ходи с някакво момиче. Аз го мразя. Той не ме помни. Мисля. Не знам защо писах всичко това но исках да си излея душата и единствения съвет който можеш да получиш от мен е разбри какъв по точно е, говори с другите, вслушай се в думите на приятелите ти, може и с майка си да говориш за това (аз го направих и тя ме нарече глупава), дори и да се запознаете не му позволявай да те манипулира и винаги имай достоинство.. аз нямах.

8.   Не се притесняваи кажи го смело, ако те отблъсн значи не те заслужава :) късмет. Пиши какво се е случило

9.   Същия проблем... и аз харесвам едно момче пътуваме почти всеки ден в един автобус, но съще не се познаваме... От едно дскл сме и той е от класа на една приятелка имала съм много шансове да се запозная с него но ме е мнопго срам.. оказа се че живее близо до нас... Според мен трябва да отидеш и да се запознаеш с него ако не го направиш ще се чудиш цял живот какво е можело да стане.. аз в момента планирам да направя точно това... УСПЕХ!! ;)

10.   Момичета, настина достойнството е важен фактор! :)

11.   Потърси общи приятели, които да ви запознаят или си измисли повод да се запознаете и опитай. От опит глава не боли. Късмет!
- М.П.

12.   Номер 7.. Не се тревожи. Не те е заслужавал, а за такива хора няма смисъл да се хабиш..
Стана така че се запознахме във Facebook-a.. писахме си няколко пъти.. Вече не го виждам в автобуса и не ми пише и през всичките пъти, в които сме си писали само аз се интересувах и го търсих.. Щом не ми пише, значи няма интерес.. Какво да направя, когато човек няма желание за нещо е по-добре да го оставиш намира.. Той не се интересува от мен, така че няма смисъл да продължавам.. Не е станало кой знае какво.. като се замисля сигурно някъде там ме чака човек, който наистина ме заслужава.. Просто трябва да бъда търпелива.. Това е, което се случи номер 8.. и добре, че се осъзнах на време и погледнах реално на нещата, че иначе щях да направя необмислени неща, за които да съжалявам по-късно.. Благодаря Ви на всички за съветите и подкрепата.. Ако попаднете в подобно положение не му мислете пробвайте, в крайна сметка не губите нищо.. А ако не отвърне на чувствата Ви означава, че не Ви заслужава изобщо.. Някъде там и Вас ви чака принцът на белия кон.. Просто бъдете търпеливи

13.   Хей, мила и аз имам подобен проблем с едно момче, но той е една година по-голям. Видяхме се веднъж-два пъти и аз го харесах. Той също беше известен, като женкар. Учим в различни училища и сме от различни квартали, но го виждам по главната или когато идва в моя квартал и така.. реших да му пиша един ден, той отговори и тка за около 20 минути си писахме, а на мен сърцето ми тупкаше толкова силно, неможеш да си поема дъх, имах някъква нелепа усмивка на лицето, но за жалост това свърши. Минаха няколко дни, беше ме страх и срам да му пиша, но събрах смелост и му писах пак, но не отговори. Почуствах се отвратително.. След това прочетох какво беше написал той, че харесва някъкво момиче, прекрасно и така нататък.. Почуствах се още по зле, но знаеш ли? Ако е писано ще стане.. все пак има много момчета и ако той не те заслужи винаги ще има някой, който ще е достоен за теб! Говори с него и ако не се получат нещата, не се отчайвай! Винаги бъди с високо вдигната глава и нека достойнството ти да не пада! Пожелавам ти успех (: