Споделена история от Тинейджърски

9 години разлика
Здравейте! Бих искала да се обърна към вас с въпрос, който ме тормози от доста време.
Във всички приказки, филми а дори и в реалния живот сме чували реплики от сорта на: "За любовта няма граници", "когато обичаш всичко друго е без значение", "когато съществува любовта годините, теглото, парите и всичко останало са само сбор от цифри".
Дали обаче всичко това е вярно? Дали всичко е така розово, както изглежда и на думи? Дали ако наистина се влюбиш ще може да забравиш за всички онези неща, които те делят на километри от любимия човек?
Накратко, преди известно време се запознах с един човек. Човек, с когото не съм и предполагала, че ще общувам толкова често. Човек, към който от пръв поглед не изпитах абсолютно нищо.
Събирахме с компания, ходихме по вили, прекарвахме доста луди нощи заедно. Всичко изглеждаше като на шега.
Но с течение на времето нещо в мен проговори. Не минаваше и ден, в който да не спомена името му. Когато знаех, че е с други момичета бях нервна, без настроение, без желание за нищо.
Мога да твърдя за себе си, че съм доста общителна и не се стеснявам да разговарям с хора, независимо дали са ми познати. Но с него беше различно. Само при мисълта, че ще дойде деня, в който отново ще се съберем с компания всичко в мен се вълнуваше. В стомаха ми се свиваше топка, която не изчезваше докато не го видя. Когато в съзнанието ми излизаше неговия образ, бузките ми ставаха така червени, сякаш той е пред мен и се опитва да ме заговори, а аз като наивно малко дете отвръщам поглед, гледайки в земята и усмихвайки се срамежливо.
С него не бях същата. Не можех да водя нормален разговор, дори по телефона. В гласа ми се усещаше онзи трепет, който го изпитва само една влюбена тинейджърка.
Когато приятелите ми заговориха за него се правех, че няма нищо. Сменях темата, не исках да призная пред тях, нито пък пред себе си, че всъщност започвах да се влюбвам.
Колко чудесно звучеше всичко това, но когато се сетих за годините, които ни разделяха всичките пеперуди в стомаха ми, всичките звезди в очите ми сякаш изчезваха.
И не, не говоря за 4/5 години разлика. Става въпрос за цели 9. И колкото и да ми се искаше да съм се родила по-късно, колкото и да ми се искаше да забравя за тази цифра, не можех.
Въпроса ми е следния.. Колкото и странно и детинско да звучи, аз искам да се посъветвам с вас.
Възможно ли е да изживеем нещо вълшебно, ако родителите ми и всичките ми приятели са против нас? Възможно ли е да се обичаме без да се срамуваме от разликата в годините?
Благодаря ви предварително. :)

Коментари

1.   Миличка, когато си влюбен наистина нищо друго не трябва да те интересува освен щастието :) Историята ти е написана толкова хубаво. Разликата в годините ви въобще не е врапираща, напротив сега това е на мода. Успех! Не се колебай да бъдеш с него мила!!!

2.   Аз съм на 16, а приятелят ми е на 19 - само 3 години разлика. Но техните го имат това за огромен проблем, но наще - не. Така, че смятам, че зависи и ти какви родители имаш и как ще го приемат. Защо не говориш с майка си за това, че имаш чувства към това момче и да разбереш долу-горе как ще реагират, ако все пак нещо се получи между вас и е време да им кажеш.

3.   Ами възможно е и защо не, познавам много двойки с голяма възрастова разлика. Баба ми е с 9 години по малада от дядо ми. Но неразбрах ти си по-гоялма от него така ли?

4.   не разбрах - ти ли си по-голяма от нег? разликата във възрастта не е от значение стига той да е над 16 иначе рискуваш да не изпита нищо истинско към теб

5.   С приятеля ми имаме 8 години, аз на 23, той на 31!
Въобще годините не са проблем, а времето в което сме се срещнали! Все пак ако аз съм била на 14, а той на 22, нали се сещаш, как ще реагира всеки родител, пък и на дали той щеше да ми обърне внимание!

Поживей и ще видиш, как ще се развият нещата!
Успех!

6.   Това ли ти е проблема? ! На света има хора с по 25, че и 30 години разлика, ти се притесняваш за 9? ! Я го давай по-оптимистично, трябват хора с широк мироглед. Родителите на моя приятелка имат 10 години разлика (нещо абсолютно нормално според мен). Женени са вече над 15 години и бракът им процъфтява, че и собствен бизнес си имат. Лично аз не познавам някой да е имал проблем с подобна разлика. НО, виж сега, ако ти си обградена с хора, чието мислене е различно от моето, имаш два варианта:
а) преодоляваш го и чакаш да се появи следващата Голяма любов, ако може да е на твоята възраст.
б) просто подминаваш тесногръдото им мнение като досаден пътен знак и изживяваш нещо красиво с твоя човек.
Ако бях на твое място, ами че а) въобще не е вариант! Но пък на мен по принцип не ми пука за чуждото мнение, ако с теб не е така... Сама прецени, готова ли си да жертваш личното ти щастие в името на чуждото одобрение? !? !? !

7.   Ти ли си по-голяма или той?
Защото моя приятелка вече дори живее с приятеля си, който е с 9 години по-малък от нея :) и се разбират.
Той е на 30, тя на 39 и не се забелязва никаква разлика.
Но може би защото са по-нагоре.. А примерно той да е на 15, тя на 24 ще си личи..

8.   Mила, ето моя съвет-не се влияй от мнението на другите. Тук важната си ти и твоята любов. Нито родителите ти, нито приятелите ти ще живеят с твоя избранник. Аз съм вече на преклонните 42 и мога да ти го кажа от позицията и на родител и на преживял всичко това човек-бях на 18, когато се влюбих в съпруга си, а той беше на.... 32. Не се съобразих с никого и освен това оставих столицата, откъдето съм родом и дойдох да живея с него на село. Сега не съжалявам за нищо-имаме две прекрасни деца-момче и момиче, на 23 и 21 години. Имали сме и хубави, и лоши моменти, но аз изживявам живота си така, както желая и с човека, когото обичам, а това повярвай е най-важното нещо в този объркан свят. Бъди себе си, отдай се без страх на чувствата си и изживей прекрасната си любов. Пожелавам ти много красиви мигове и сбъднати мечти.

9.   Не е много 9 години, аз съм с по- голяма разлика с ученическата си любов. Никой не може да ти каже дали е за теб, ти сама трябва да го почувстваш, защото това си е твоя живот и щастие. Човек сам прави изборите си за да не съжалява по- късно, че не е постъпил както сърцето му иска. Успех!

10.   Да възможно е да сте щастливи. Макар всички да са срещу вас, важното е вие да се обичате.
Ще ти дам и адрес, за още две статии подобни на твоята. Също вземати от този сайт.
Коментари по разлика във възрастта. http://spodeli.net/4/story-52267.html
И коментари по невъзможната любов, когато всички са против вас:
http://spodeli.net/4/story-49928.html
Ако изчетеш коментарите, ще можеш да си дадеш отговори на много твой въпроси.

11.   Сама го каза, всичко е възможно. А дори и да не е няма как да разбереш без да опиташ. Успех с любимия човек.

13.   "Става въпрос за цели 9. И колкото и да ми се искаше да съм се родила по-късно... "
Я пак помисли или аз не разбрах. От това което си написала да се родя по-късно...

14.   13 коментара чакат за одобрение и публикация :))
Предполагам, че с някой от тях ще се препокрие мнението ми, но ще го кажа.
За да задаваш такива въпроси явно ти самата не си зряла за такава връзка. В младата ти главица има въпроси и романтика обвити в мистика.
Та в прав текст да ти кажа - 9 години не са голяма разлика, точно може да се предположи, че по възрастния мъж е зрял и с установени принципи и виждания. Не се страхувай да изградиш връзка с такъв човек, ако отговори на чувствата ти. Дори след време ако имаш други връзки, ще видиш, че е много по лесно с такъв мъж.
Успех ти желая от сърце.

15.   Номер 13, мисля че е искала да каже по-рано.

Колкото до темата, защо искаш мнение от нас след като нито ви познаваме, нито нищо... Не знаем какво чувстваш. Ако чувствата ти са искрени и доста напиращи, не мисля, че има пречка разликата в годините.

Сестра ми например има 7 годишна разлика с настоящия си приятел, заедно са от почти 5 години, като имаш предвид, че сега е на 22.

16.   Виж, аз съм момче на 15 години и съм в същата ситуация! ... Момичето което е влюбено в мен, както и аз... е жена на 24 години! ... Наистина ни се струва толкова абсурдно да си представим как бихме се целували... но достигнах до извода, че когато и двамата сте на една вълна нещата ще се получат!

17.   Както някои коментари вече са отбелязали, от написаното излиза, че ти си по-голяма от него, така ли е? В нашето общество май е по-добре прието мъжът да е по-възрастният.
Според мен, да бъдеш щастлива в една такава връзка е напълно възможно, и в двата случая. Ако с този човек се чувствате добре заедно и се обичате, само това има значение, всичко друго са просто предрасъдъци.
Не бива да се отказваш от една истинска любов и да търсиш друг заради такова нещо, след време то спира да ти прави впечатление, а човекът остава до теб.

Sage

18.   Доколкото разбирам, авторке, ти си по- голямата. Не знам защо те притеснява разликата във възрастта ви. Вие двамата й придавате голямо значение или заради хората около вас? Ако е втората причина, повярвай ми, не си заслужава да се притесняваш за това. Последното момче, с което имах връзка, макар и не сериозна, е с 8 години по- малко от мен. Казвам момче, защото когато го срещнах той беше на 24, а аз на 31. Имахме страхотни взаимоотношения, разбирахме се чудесно, но никой от нас не искаше в момента обвързване, а сега живеем доста далеч един от друг. Не само във филмите и книгите когато има истинска любов, годините са само едни цифри. ;) Послушай сърцето си и действай според него, това е моят съвет, стига, разбира се, момчето също да иска да е с теб. :)

Ж 38

20.   Не той е по-голям от мен с 9 години. Благодаря ви на всички за полезните коментари, оценявам го :)

21.   Щом ти си по-малката, още по-добре. Няма от какво да се притесняваш, ако чувствата ви са взаимни, нека нищо не те притеснява. Нито хорското мнение, нито пък разликата ви. В крайна сметка има хора с по 20 и повече години, а ти си седнала да се вайкаш за някаква незначителна цифра :) Давай смело, без никакво съмнение!!!

22.   9? А какво ще кажеш за 19? Супер сме си от 5 години!

23.   И ние със съпруга ми имаме 19 години разлика. 9 са нищо, ако се чувствате добре заедно, ако се допълвате взаимно и се чувствате пълноценно един с друг, какво има да му мислиш? 3

24.   Приятеля ми и аз имаме 14 години разлика, той е на 31 аз на 17.. Обаче и двамата сме си олигофренчета :D Смисъл можем да се държим супер детински, да се лигавим, да се гоним в кафето, да се смеем докато другите говорят.. Но можем и да водим много интелигентни разговори, говорили сме си по цяла нощ.. Защото моят акъл не е на 17 годишна, а напротив. Това, че излизам с по-големи ме кара и аз да пораствам,което е хубаво, защото имам по-обективни мнения и мисля по-зряло от съучениците си и дори и от по-големи от мен :) Общо взето с него имахме 3 години приятелство (бяхме си най-добри приятели) докато не разбрах, че той има чувства :) Тогава осъзнах и своите и от тогава сме много щастливи заедно! Така че една възрастова разлика не трябва да те спира от нищо! Годините не пречат, пречи характера и акъла :)