Споделена история от Тинейджърски

Губя един ценен приятел какво да правя
Как да започна и аз не знам. На 16 съм преди 4 години загубих баща си, страдаше от рак на белите дробове. Та както и да е не ми се говори трудно ни беше на мен на брат ми на майка ми, а и имах мн сем. проблеми. Имаше една жена позната на майка ми на 29 разведена с дете. Тя се казва Ани, работи в магазин за дрехи, и от време на време я посещавах. В последните 2 години станахме големи приятели стараех се да ходя да я виждам често, чувахме се по телефоните. Тя бе човека с който мога да споделя и най съкровеннато си тайна, която на никой не мога да кажа. Въпросната ми приятелки имаше мн проблеми който споделяхме и заедно разрешавахме. Тя бе уникален човек не знам дали има думи с който да я опиша. Тя ходеше с един семеен познат. Наскорро той и разби сърцето. Тя беше много тъжна. Беше психясала от ужас не можеше да си представи как любимия и с които е била 8 години я е прецакал. Плачеше често и търсеше моята утеха. Запозна се с друго момче, с което също добре се разбираха. Радвах се че си е намерила утеха но в последно време имам чувството че я губя като приятел. Дали защото реши да се върне към предишното си гадже което и изневери зверски а сега тича подир ней и тя е объркана от мисълта че аз не одобрявам действията му, дето се вика "след дъжд качулка". Тя много иска да се върне но я е страх да не и разбие отново сърцето. Фактът че не съм съгласен да се сдобрят и факта че ще нарани сегашното си гадже не ми дава мира. В последните дни спря да ми отговаря на есемесите и усетих че става нещо с нея. Поговорих си с нея и се скарахме мисля че приятелството ни се изчерпва и нз какво да правя. Тя е единствения човек за който щом се сетя ми се оправя настроението. Дайте ви съвети, моля ви. Мисля си че ако реша да поговорим със надежда да се сдобрим но си мисля че ще накърня егото и самочувствието си!

Коментари

1.   А сигурен ли си че не си влюбен във нея?

2.   Не се меси. Опитал си се да я предупридш с добри намерения, но тя те е разбрала грешно. В нейните очи ти си като бариера между нея и него. Мисли си, че завиждаш и ревнуваш от него, което е много егоистично. Оттегли се. Казах ти вече, поне си се опитал. Ти си истински приятел и в последствие на времето и самата тя ще се увери в това! Просто не се меси, добронамерените хора, винаги си патят и излизат криви!

3.   Човек първо трябва да преодолее егото си. Аз също като теб наскоро изгубих най-близката си приятелка, заради глупости. Тя никога обаче не набра смелост да говори с мен и да се изясним къде е проблема. Много страдах, но вече почти го преодолях. Но след много размисли стигнах до следните изводи. Щом се е случило значи е трябвало. Ако е била истинска приятелка е нямало да постъпи така. Остави нещата да си се случват така както е отредила съдбата. Ако е нещо истинско то само ще те потърси!!! Никога не забравяй, че няма неповторими хора. Търси и не се отказвай. Мен винаги са ме учили, че на този свят няма приятели, а само познати но не е така. Има и не се отказвай да ги търсиш! В живота много пъти ще се опариш от хората, но не спирай да вярваш в доброто и в истинското приятелство! :)

4.   Автора Много ви благодаря за искрената подкрепа ще очаквам коментарите ви