Споделена история от Тинейджърски

Силно съм привързана към класа си, a ме е страх, че ще се разделим скоро
Това предполагам всеки трябва да го е изпитвал. Ето накратко какво ще ви разкажа.
Моята история не е за момчета и влюбени глупачки. Аз просто изпитвам страх. Не фобия естественоо. Към това няма фобия. Аз съм 6 клас. Няма от какво да се оплача. Животът ми е супеер, но ето какво ми става. Наистна обичам класа си. 5 години съм минала с тях през толкова много. Обичам ги. Всичките до един. А и те ме обичат. Смятам че сме сплотен клас. Но с наближаването на тоя проклет 7ми, ми става все по гадно. Скоро ще се разделим. Всеки ще поеме по своя път. Най - вероятно повече няма да се срещнем. Хората са ми казвали, че да се съберем отново всички е невъзможно! А знам това наистна е жалко!

Аз най -вероятно ще съм в Испанската, а другите май са се запътили към Английската. И все пак време има. Те могат да променят мнението си. Но въпреки това ми е много мъчно, че ще се разделим. Не се отдавам на тъга и не се затварям да рева, като хиляди други идиотки. Нито съм тръгнала да си режа вените. Чак така аз няма да мога да се позная. Все съм си същото усмихнато момиче, което всички харесват. Аз съм си и отличничка. Говоря само за една детска мъка така да го наречем.

А другото е, че ме е страх от неизвестното. Повечето деца вече знаят какви искат да бъдат. Аз не съм сигурна. И зная, че има време и за това и все пак.... Не вярвам да не сте го изпитвали. Аз се чувствам точно както вие сте се чувствали тогава. Само питам - Какво сте правили в тия моменти?

Коментари

1.   Мила,бях като теб в 6-7 клас,а днес вече съм 12.Искам да ти кажа,че хората,с които ще се запознаеш в горните класове ще променят живота ти по много и различни начини.Не се тревожи ,когато влезеш в испанската и опознаеш класа си и мине първия срок ще разбереш,че си намерила нови готини хора.Научете се да се подкрепяте и защитавате и всичко ще е наред.Успех. :P:P

2.   Здравей! Аз също съм 12ти клас и както би предположила - и аз в края на тази година ще се разделя с класа си. Но да ти кажа честно, на мен тези хора няма да ми липсват. Не знам, просто не случих на свестни момчета и момичета, не си паснахме, не се харесваме, камо ли пък да се обичаме или подкрепяме.
Още ми е мъчно за бившия ми клас - този, с който бях седем години - от 1ви до 7ми клас. Много се обичахме, също като вас.
От раздялата (след 7ми клас) мина много време, а ние сме се виждали само веднъж-два пъти, и наистина, не се събрахме всички.

Разбирам те как се чувстваш, но с истинските си приятели не би могла да си позволиш лукса да се забравите. Поддържайте връзка, виждайте се при всеки удобен случай, но по-добре е от сега да си подготвена, че нищо няма да е същото.

Гледай да не мислиш много за това, все пак имаш още доста време с тях, радвай им се.
Тепърва ще те вълнуват още много други неща и ще видиш, че това не е най-важното.
Не подценявай проблемите на другите - "Не се отдавам на тъга и не се затварям да рева, като хиляди други идиотки" - ти не знаеш кой за какво страда. Техните проблеми може да ти се струват глупави, но и на някой друг, твоят проблем може да се стори глупав. Така че уважавай хората, за да те уважават и те.
Успех! ;)