Споделена история от Тинейджърски

Дрехи
Искам да ви попитам едно момче или момиче на 14-15 годишна възраст с колко чифта дънки, анцузи, блузи, якета и маратонки трябва да разполага за да се чуства конфорто в училище??

Моля ви не се смейте на тапия въпрос..

Моля ви дайте мнението вие с колко сте или с колко г-д сте били и колко според вас е нужно!!

Благодаря ви!!

Коментари

2.   аз съм на 16 и имам 5-6 чифта, но от тях 2 са ми малки вече.
Не е нормално според мен да са над 10.
На мен и 2 са ми били достатъчни.

3.   Хмм не се притеснявай от това, как ще изглеждаш в очите на другите- външно, мисли за вътрешната си красота, защото тя не се купува. Иначеее на училище ходех най-често с анцунг- имах 2, чивт дънки и панталон. Повечко тенизки, блузки и толкова, не са ми и трябвали повече, да не отивам на бал... Важното, е че бях чиста, миришех на чисто, косата ми беше добре сресана и кат се мацотех с грим се мислих за очарователна :D

4.   Аз носех 3 чифта дънки, един анцунг, 3 клина, имах 1 зимно яке и две по-тънки ии се мъкнех с два-три чифта обувки. За блузите не знам.
И това ми беше съвсем достатъчно. :)
На 15 съм.

5.   с каквато възможност има...

6.   Ще разполага с толкова, колкото могат да си позволят родителите!
Затова трябва да има униформи, за да изглеждат всички деца еднакво. Не да се чудят как да се надпреварват едно друго...
Пък и училището не е моден подиум.

7.   Еми аз по принцип имам 2 клина, 4/5 дънки -блузи 10/15 може би и повече, за обувките имам едни ботуши, които сами от миналата година едни тип кецове, маратонки и това е, едно зимно яке което е дълго и също е от минали години смисъл 5/6, което още ми става едно кожено яке, един чифт анцунг и това е , аз също се притеснявам, когато нося едни и същи дрехи :/

8.   Аз да ти кажа имам като дънки 5 чивта дънки и отделно 6 други панталона. Анцунг 1 имаме физическо само веднъж в седмицата иначе имам още, но това за училище. 9 якета. 9 чивта кецове/маратонки. 3 чифта ботуши. Блузи много.
И не не съм някакъв човек с много възможности. Просто когато има възможност се възползвам да си купя дрешка. Купувам си и от други места но, ноо
Ако искаш мога да ти кажа един сайт, в който има много дрехи на достъпни цени, маркови дрехи са. Bershka, Pullbear, esprit и куп други, които ги продават на ниски цени. Ще ти дам пример с моя дъждобран, който си купих от там. ( На оригиналните цени те лепят нови цени и тези нови цени са много много по-ниски от истинските цени ) Понякога оригиналните цени дори са в евро. Та дъждобрана ми, който е ушит и е много удобен, нали оригиналната му сена беше 160 евро! А аз го купих за 40 лв... смятай! Имам много дрехи от там. Там има и обувки. Сайтът се казва Miniprix. Ако искаш напиши -->миниприкс бг мама <--и ще ти излезе всичко и мнения ще видиш, страхотно е! И не са втора употреба!!! Това са стари и нови колекции...

9.   При мен дрехите винаги не стигат. Всеки месец си купувам и все нямам нищо. Имам 4-5 чифта дънки и доста панталони, клинове и анцузи, имам наистина много блузи и потници. Но ако си момче нещата стоят доста по-добре. Брат ми е почти на 14 и има 2-3 чифта дънки и г/д толкова блузи, така че... Друг е въпроса с парите, от малко можеш да направиш много. В по-големите градове има магазини на едро, които съм чувала, че продават доста евтино. Това е.

Момиче на 16

10.   Имам към десетина чифта дънки, не много потници, много тениски, още повече блузи и hoodie-та, към 6-7 клина. Отделно имам два чифта кецове, ботуши, кубинки, различни пръстени и огърлици и се чувствам добре. Имам и доста ризи и като цяло сет-ове (цялостни костюми). Никога обаче не пазарувам от България. Хората тук като че ли нямат никакъв вкус за качествено облекло.

11.   Здравей, не трябва да ти пука че имаш 1 или 2 от твоя клас който всеки ден да си сменят дънки, тениски, обувки, якета и т. н. А ти да се обличаш по-честичко с еднакви дрехи, няма какво да ти пука. Важното е ти да си щастлив от това как се обличаш, а не другите. Нали все пак ти ще ги носиш тези дрехи, а не някой друг. Но все пак ще ти отговоря:1 чифт дълги и 3 чифта къси дънки, 5 анцунга, 4 якета и доста къси и дълги тениски, но това не означава че съм богат или че съм много наперен. Да всеки ден съм с различни дрехи, но какво от това. Има хора от моя клас който карат по почти цяла седмица с едни дрехи, но няма значение, важното е на теб да ти харесва.

12.   Момче на 16. Висок съм 1. 93 това лято трябваше да подменя всичките си дрехи, ей богу! Във момента имам 13 чифта обувки - hi-tops Супра 4 чифта, mid-tops 5 чифта на No Fear, low tops - 2 чифта Лий Купър. И още два чифта Лий Купър кецове hi tops. Майка ми все ми се подиграва, че съм тринайсетоножка. Е какво да направя, не искам да съм с едни и същи обувки всеки ден. Иначе дънки - 3 Polo, 4 Лий Купър. Тениски супер много и от онези тънките черни якета. Имам около 50 тениски на всякакви марки. Нямам потници. Не нося. Два часовника на Омега - единия Speedmaster, а другия Racing. Иначе имам около 15 hoodie-та на различни марки. Две от онези дългите палта които ти стигат едва ли не до коляното. И едно от онези черните кожени палта с по-големи копчета които се закопчават малко настрани от гърдите и корема и прочие. Всеки ден съм с различни дрехи и момичетата си падат по това.

13.   Здравей,

Въпросът ти не е никак тъп... Аз съм на 17, уча в училище, което се намира в центъра на София и не мога да си позволя да се разхождам по анцунг и гуменки ;) Благодарна съм на родителите ми, защото никога не ми е било отказвано независимо от цената на "парцала". Имам 11 чифта дънки, 13-14 поли и наистина много роки(падам си по принцеския стил), няколоко анцунга за фитнес, 7-8 якета... Обувките са ми страст и почти всяка седмица си намирам някои нови сладурски модели, така че не мога да ти кажа колко точно са. Надявам се да съм ти помогнала :)

14.   12 коментар и като се събуди на сутринта какво стана... видя че си се подмокрил ли?

15.   За съм момче на 16 имам 3 чифта маратонки едните от които за тренировка другите за излиза училище и така. Никога не съм наблягал на количеството, а на качеството :) А от другите неща да речем 10-ина тениски, абе като цяло само ти можеш да си прецениш от кое по колко ти трябва, защото зависи от много неща например дали спортуваш, и др :)

16.   Еми имам 4 чифта дънки и 1 панталон, ама едните не ги нося щот вече са ми широки. Имам 13 тениски и 6 ризи, а пък 2 чифта кецове.

17.   Момиче съм.. На 15 години. Ами имам 52 блузи (тук включвам с къс и дълъг ръкав) 13 чифта дънки, 7 клина, 4 суичъра,5 жилетки, 5 потника и 6 рокли и около 9-10 якета. А обувките .. ами 8 чифта кецове , 5 чифта ботуши и 3 чифта боти с ток. Половината от тези неща не обличам. :Д Често ходим на пазар, въпреки че вкъщи има неща които никога не са обличани :Д

18.   аз имам два панталона (едни дънки и един прав черен) 2 черни клина, едни гуменки и едни кецове, 4 блузи, 4 пуловера, 1 жилетка и едно яке. много съм си добре така!

22.   Момиче на 14 години съм.
Имам две рокли, 30 блузи *общо с къс и дълъг ръкав*, два чифта дънки, един анцунг, два чифта маратоки, сандали, две якета, три жилетки. И ако броим чантите - имам 2 малки :D :)

23.   Аз има 4дънки 3клина 2анцуга 4-5якета 6къси панталонки около 10-11чифта обувки