Споделена история от Тинейджърски

Фейсбук запознанство
На 16 съм. Запознах се с едно момче по фейсбук, имаме много общи познати, интереси и т. н. Той започна да ми пише през ден, всеки ден, винаги си намираме теми за разговор и е много приятно. В различни училища сме, но се оказа, че живеем в един квартал, а никога не сме се срещали.
И така 5 месеца. Не предлага да се запознаем, а ми харесва снимките, интересува се как са преминали събитията, за които му споделям, но не идва на тях, обещава, а после се извинява.
Миналата седмица не издържах и го попитах не трябва ли да се запознаем все пак. Той отговори, че много би се радвал да се видим някой ден и толкова.???? Кой някой ден? След 20 год.? Кажете ми, какво да правя, с никого другиго не общувам така леко. Все пак, като съм направила първата крачка очаквам той да ме покани на среща.

Коментари

1.   Държи те в напрежение май

2.   оо той явно е научил какво вие (жените) правите и го използва срещу теб. Евала на пичагата :) Мен не ми се е случвало момиче да ме покани, винаги аз го правя било то след 3-4 месеца чат или след 2 дни. Но е крайно време малко да обърнем играта в наша полза.
А й да кажа по темата: Залагам си главата че той НЕ те харесва. Сори но като мъж разбирам за какво става въпрос и просто нямаш късмет тук. :)

3.   Този да не е някой педофил с фалшив профил. Така като чета на такова ми прилича. Бъдете предпазливи с подобни запознанства по интернет.

4.   Може да е срамежлив и колеблив в истинския живот ако можем така да го наречем

5.   "Фейсбук - защото запознанствата очи в очи вече са демоде. "
Младежи, замислете се, че живота ви минава в тази онлайн глупост, споделяте всичко, личният си живот, емоции... защо го правите?
Каква е тази мания по това всички да знаят всичко за вас, пошлост... да, пошлостта ми се струва в основата на тези неща. Някаква мнима пошлост.
Не се ли замисляте за момент, че тази информация може да бъде употребена толкова лесно срещу вас, че чак свят да ви се завие? Защо предпазливостта вече е изтрита от психиката на човек като нещо, съдържащо се в нещата, характеризиращи самосъхранението? Защо просто не живеете простичко? Нима не е красиво? ... О, напротив.

6.   Животът е прекалено кратък за да се занимаваш и губиш времето с такива индивиди.. млада си, жизнена търси готини нови запознанства, които ще те ''хранят'', а не такива, които ще те ''ядът''..

Shy

7.   Може да е много срамежлив. Другата възможност е да е с ниско самочувствие и да се страхува да не те разочарова. Или пък да има приятелка. Виж дали не може ваши общи познати уж случайно да ви запознаят :)

8.   Действай преди да го изпуснеш, покани го за по кафе някоя събота, нали сте в един квартал

9.   Срам го е. Страхува се, че няма да го харесаш на живо. По-добре не се занимавай. Щом 5 месеца го чакаш да те покани на среща, представи си колко години ще минат до първата целувка :D.

10.   Това тийновете бъркате Фейсбук със сайт за запознанства, а той не е. Фейсбук е за да общуваш с вече познати от реалния живот, не да се запознаваш с нови хора. Много е смешно и смотано да се запознаваш с нови хора от Интернет, това издава много лоши черти на характера като интровертност, зависимост към компютри и други подобни.

11.   Интровертността откога е лоша черта на характера, № 10?