Споделена история от Други

Cтрашно самотен
Здравейте!
На 20 години съм, момче.
Не знам как да почна. Едва сега разбрах колко съм самотен. Нямам истински приятели, на които да споделя проблемите си. Никога не съм изпадал в такава дупка и никога не съм смятал, че ще изпадна. Като се върна назад в живота си.... та аз бях момчето, на което всички искаха да бъдат приятели (и в същото време ми завиждаха) и всички момичета ме харесваха. Бях най-добрия ученик. Учителките ме даваха за пример. Тренирах усърдно футбол, имах мечта.
Бях търсен и когато всичко в живота ти върви не оценяваш какво имаш и какво ти е дал Господ. Това го разбрах в по-късен етап от моя живот.
Исках да съм богат, известен, коли, къщи и т. н.
Винаги съм бил срамежлив, въпреки че съм се опитвал това да не личи. Постоянно се изчервявах като говорех с момичета или непознати. Ето затова, че ми пукаше другите какво мислят за мен, не успях. Злобата и завистта на хората. Най-добрия ми приятел ми завиждаше, че момичето, което харесва, харесва мен. И представяте ли си аз се чувствах неудобно.
Никога за мен не са били приоритет жените. Нито съм бързал да правя секс, нито съм искал да се съзтезавам, както другите, с някого за бройката. Аз не съм комплексар.
По дяволите ако знаете колко ме е яд сега, когато разбирам какви са хората. Аз никога не съм завиждал, никому не съм правил лоши работи, защо Господ ме наказва.
Яд ме е, че не съм се възползвал от шансовете си. А те не са били малко.
Последните 2 години живота ми върви надолу. Имахме финансови проблеми. Започнах да страня от всички. Много ми спадна успеха в училище, въпреки това ме приеха специалността, която искам в университета.
Сега... съм сам без приятели, без приятелка. Няма с кого да излизам. Затова си излизам сам и се разхождам. Чувствам се като някакъв аутсайдер, а никога не съм бил. Но може би по-добре така отколкото с лъжливи приятели. Сега не ми трябват пари, къщи, известност. Нуждая се да имам момиче до себе си, да си говорим, да се разбираме.

За тези 2 години разбрах, че семейството е най-важното нещо и те никога няма да ме предадат. И аз заради себе си първо и заради тях ще се изправя и ще успея в този живот. Благодаря на хората, които прочетат това!

Коментари

1.   здравей,
не разбирам защо не можеш да си намериш приятелка?

остави приятелите - не го мисли толкова много
наблягай на ученето за да може да си намериш след това добре платена работа
все пак семейство ще изхранваш :)

Успех и не се предавай

2.   Харесай си някакво хоби и си създай познати около него - някакъв спорт, танци, свирене на музикален инструмент, някакво друго изкуство... много варианти! Аз така излизам от подобни дупки, иначе много често се чувствам по начина, по който описваш. По едно време се бях захванал със скално катерене например, после със салса танци (да.. ). Не че съм създал истински приятели от там, ама поне има с кого да излезеш да изпиеш по едно кафе...

Иначе, "истинско приятелство" е много относително понятие. Аз до един момент си мислех, че имам истински приятел, защото винаги се разбирахме и си споделяхме разни съществени и важни неща... и в следващия момент той си хвана гадже и като го викам да излезем все не може. Не че го съдя, ако аз си бях хванал гадже и той ме викаше сигурно щеше да е същото...

4.   На 22 съм братле и ще ти кажа ти си като мен. (Или аз като теб). Приятели нямам, приятелка в днешно време ми се вижда невъзможно да си хвана. И азпросто уча скоро ще завърша бакалавъра си и продалважам. Крепи ме мисълта, че ще успея в сверата на работата. Обаче не всичко е работа. Как да си хванеш приятелка не мога да ти кажа, защото на мен са ми се случвали само глупости последно време с жени. Вързаха ми 3 тенекии за 3 пъти последно време. Само тва трябва да ти говори колко е трудно. А едната от тях доброволно си даде телефона без да съм я питал и на всичкото отгоре тя ми предложи дата и час на среща... и не дойде...
Мога да ти кажа аз какво правя когато ми е кофти. Взимам една топка, ставам рано сутринта, обличам си къси гащета и отивам да играя баскетбол сам. Защо сам? Ами защото мойте познати хем говорят, че много им се играе, хем никога не идват, защото ги мързяло.
За цяло лято сме ходили 3 пъти да играем двама.
А и не си заслужава заради момичетата В ДНЕШНО ВРЕМЕ да се тръшкаш. Знаеш го много добре сигурен съм. Така че хващай топката и играй баскет :) Ако не те кефи баскета, просто си исбери хоби. И гледай да успееш с ученето и работата. После като станем и двамата на по 26-7 съвсем друга песен ще пеят жените към нас. :) Горе главата!

5.   Хей, историята ти е доста заинтригуваща, не се предавай. Бих желала да науча повече за теб :)) Има ли някакъв начин, ако авторът си даде информация за контакт да не я триете?

6.   Все едно, че гледам себе си. И аз съм на 20 и съм в същата ситуация. Аз обаче си имам хоби, по което съм луд и това ме крепи. Иначе въпроса с приятелите е много труден. Ако не се вписваш в никоя компания като мене, продължавай да страниш. Наблегни над търсенето на гадже и ти гарантирам, че когато я намериш ще се доста по-добре. Успех! :)

7.   Истински приятели няма!!! Общувай с хората, но много внимавай какво споделяш. Това, че си се записал да учиш е страхотно. Там може да срещнеш някое момиче. Общувай с по срамежливите хора, които са като теб и ще се чувстваш по-добре. Повярвай ме това от опит го казвам.
Момиче 21

8.   Не знам какво да ти кажа приятел.... Аз съм в същото положение като теб, просто приемах всичко за даденост и живота мина покрай мен. Толкова ме е яд, че съм бил глупак и не съм се възползвал от шансовете си, но всеки път си казвах
"Голяма работа, следващия път!! " и така се докарах до това положение, от което излизането е трудно, защото нямаш стимул. Може би най-голямата ми грешка беше, че изпуснах момичето което обичам, само защото най-добрия ми приятел на времето я беше харесал преди мен, въпреки че си личеше че и тя ме харесва, аз реших да се правя на големия мъж и приятел и я отблъснах нарочно, все още я обичам и постоянно мисля за нея, но заради идиотщината ми вече нямам очи да я погледна. Искам да ти пожелая успех и дано излезеш от тая дупка, защото усещането да си самотен е ужасно, а още по ужасно е да си самотен заради собствената си глупост(личен опит).

10.   Еее, няма страшно де! Всеки е изпадал в такива периоди. Ще мине, ще се променят нещата. Че ти, ако тъй се отчайваш от млад, какво ще става по-нататък, като дойдат сериозни, истински житейски трудности? Я не дърпай дявола за опашката!

11.   Здравейте!
Не знам защо всички пишете за момичетата и приятелките. На мен това не ми е големия проблем. А това, че нямам приятел/и. Да споделя кое ми тежи, какво мисля да правя в бъдеще. Окей, благодаря ви! Номер 5 "Бих желала да науча повече за теб". Знам това какво означава хаха. Ще бъде интересно да видим дали ще си допаднем, но мисля, че няма смисъл. Няма да позволят.

12.   До автора:
Абсолютно същата история е и при мен, само че аз съм момиче и си имам приятел. И въпреки това се чувствам самотна. Също съм на 20 и уча това, което искам. Липсата на истински приятели оставя сериозна празнина във всеки. Аз лично за да избегна тази празнина мисля да се запиша на някакъв спорт, където тренират повече момичета, с които да се запозная. Съветвам те същото, да избереш по отборен спорт, където хората са сплотени. В началото предполагам, че няма да ти хареса, докато свикнеш с хората и те с теб. Пожелавам ти късмет :)

13.   Прочети това http://spodeli.net/3/story-45345.html

14.   Здравейте всички:)
Понеже сте ми връстници се зачетох... Аз лично не се чувствам принадлежаща към самотата и ето как намерих изход от нея (малко като реклама сега ще обясня). Според мен:
1 За да чувствам едни хора като Приятели, трябва да споделяме сходни интереси, да имаме сходен начин на мислене. Добра е тази идея за спорта и груповостта. Аз ти предлагам да пробваш и чрез музика. Но нямам предвид самотното й слушане в стаята. Музиката е като отражение на вътрешната ни същност. Затова отваряш сайт за споделяне на музика, избираш си любима песен и се ''заговаряш'' с хората, които също обожават съответната песен. Така аз се запознах с доста хора- както колкото мен, така и x2, x3 по-големи от мен. Ще изпиташ чувство на страхотна споделеност! Пробвай. Аз като си вляза в профила в YT и VBOX все се намират по няколко поздрава. После аз им отвръщам и се получава едно страхотно музикално общуване!
2 Човек винаги трябва да се опитва да намира усмивка и в неблагоприятните моменти. Сам не значи самотен. Не се изоставяй и не се отчайвай, защото хората заобичват усмихнати лица, а не тъжни.
3 Вярвам, че скромността краси човека. А когато човек е и устремен- скоро, скоро ще намериш твоите Хора!!! Колкото по- трудно се извоюва приятелството, толкова по- ценено и пазено е после то!
Целувам ви всички и ви стискам много, много палци!
~ Т. П ~