Споделена история от Тинейджърски

Ученичка с финансови проблеми
Здравейте, пиша от отчаяние и нужда от съвет!
Ще бъда сравнително кратка или поне ще опитам.
Аз съм момиче на 17 години и уча в столично училище - 11 клас. Първа смяна съм и имам ужасно свободно време. Живея само с майка ми, имаме дългове и кредити - парите не стигат. От 4 месеца си търся работа, но не мога да си намеря. Попаднах на няколко изкушаващи предложения, пробвах и разбрах, че само обещанията са големи. И така не мога да намеря нищо. Сега започна училище, нямам пари за учебници, нито за разходите в училище(храна, напитки). Искам да си намеря работа, разполагам с 8-10 часа свободно време през седмицата, а в почивните повече от 15 часа, но навсякъде ми отказват или заради годините, или заради това, че нямам опит в дадената сфера. Моля Ви, дайте ми съвет какво да направя, за да намеря най - накрая нещо, хора, които са работили на моите години да споделят...

Коментари

1.   Защо са ти учебници? Аз от 10 до 12 клас, та дори сега в университета съм без учебници и имах отличен успех!!! Бил съм в твоето положение!

2.   Ако нямаш 18г ще ти е много трудно. Единственото подходящо, за което се сещам е да се хванеш като промоутър.

3.   До първия коментатор : то за това сега България е на това дередже, защото са ни такива и вишистите

4.   От авторката, до номер 2. Точно в тази сфера пробвах, но на всякъде, където бях одобрена беше на % и е много трудно да си докараш доходи от това нещо. Различни фирми (Козметика, Промо карти), едно и също. Имаш дори квота, която трябва да изпълниш иначе казват, че няма да ти изплатят изкараните проценти.

5.   Ами пробвай с надомна работа, има колкото щеш, даже май в обявите във вестниците, или да разнасяш листовки нещо. Няма да ти носи много, но до 18 ще те изкара.
S. A. D.

6.   може да намериш нещо за раздаване на някакви брошури, или някаква почасова работа, също да учиш и да взимаш стипендия от училище...

7.   може ти да пробваш да си напишеш обява, в сайтове който имат такава опция..

8.   До 3 : Ти пък нали знаеш как се пише думата висШе, та тръгнал да обяснява на другите какви са. И да, учебници рядко ще ти трябват, защото са пълни с много излишни неща, а най-важното може да си го снимаш от някой съученик. Какъв е проблема? Аз като ги имах, та много ги отварях. И извинете да даваш пари за учебници си е чиста загуба. Един учебник по някакъв език - примерно английски - 40 лв., е мерси.
Относно проблема на авторката : Изчакай поне да станеш на 18 години. Всички в някакъв момент от живота си сме изпадали в затруднение, но като човек преследва целите си - винаги постига добри резултати. Гледай си ученето и го давай по-спокойно. Всичко ще се нареди.

9.   ъм примерно детегледачка. събота и неделя доста родители пътуват или са на смени и работят уикенда.. не е задължително да имаш 18 г. просто трябва да си достатъчно отговорна :)

10.   Зравей аз също сам на 17. И съм в десети клас но съм си казал че учебници няма да купувам защото миналата година тоест в 9 клас карах с 55 учебника и пак си завърших успешно. А колкото до работата в моя град където аз живея е малък и повечето от хората гледат земи. И да кажем лятото като дойде време за жътва примерно ходя насам натам и питам да изсипвам зърното от ремаркето примерно, и на ден си вадя около 20 лева а също при нас има хора които гледат и метла. Това също е вариант защото дори да си на нивата и да хвърляш сноповете на ремаркето или да си горе няма никакво значение пак по 20-25 лева на ден си ги имаш тези два варианта ги има и обикновенно са по-около 10 дена. А може да пробваш също и с гроздобера примерно сега. там също има голям шанс.