Споделена история от Тинейджърски

Депресия
Здравейте на всички!
Реших да пиша тук, защото в последно време ми е много тежко на душата по незнайни причини и се чувствам много депресирана. Аз съм момиче на 17 години, започнах 11 клас тази седмица. Имам добри приятели на които мога да разчитам, прекрасно семейство, с което се обичаме адски много. До тук всичко изглежда чудесно, нали? Но има едно но.. Проблема е такъв, че напоследък не мога да се позная. Станала съм нервна, заядлива, лицемерка.. Това са все качества които мразя в хората и никога не съм си помисляла че ще притежавам. Пример мога да дам с моя приятелка, която тръгна с едно момче. И не знам защо но искам адски много да се разделят. Момчето е свястно, възпитано, но аз очевидно и завиждам, че тя има гадже а аз - не. Това е много грозно и тъпо от моя страна, знам го.. но е по-силно от мен. Не мога да го преодолея.. не мога да преглътна, че завиждам на приятелката си заради момче. Когато аз си имах гадже всички се радваха за нас, никой не ни е завиждал. (Не си мислете, че съм депресирана заради него:Д ) Станала съм груба с хората около мен, не се съобразявам какво говоря, не си меря приказките.. Постоянно съм нервна, не съм в настроение и ми е кофти. А нямам проблеми нито в училище, нито в семейството. Егати тъпия човек съм.. Дори завиждам на приятелите си ако изкарат по-висока оценка от мен, което е адски детинско..
Е, това беше от мен, ако някой иска нека драсне един кометнар, аз очаквам скоро да изляза от тази дупка, да стана такава каквато бях преди.
Чао от мен и всичко хубаво.. Бъдете щастливи!
Ани ;)

Коментари

1.   При мен е по същия начин. Имам страхотно гадже, разбрани родители, добри приятели, уча това, което искам и следвам мечтите си.
Заяждам се. Ей така, без причина. Особено с баща си се отнасям ужасно, все се заяждам, крещя му за глупости. А той през живота си ми е крещял 5 пъти най-много. Като се ядоса просто мълчи, докато не започна да се държа нормално с него.
Онзи ден се разсърдих на приятеля ми, че се е разболял!? Ядосвам се лесно, бързо ми минава и осъзнавам колко глупаво се държа. Отдавам го на стреса, тъй като в София ми е трудно, но сега лятото се поуспокоих и съм си вкъщи... Пробвай с леки хапчета за нерви- мента, глог и валериан или Валидол. Поне на мен ми помагат. Усмихвай се повече и не се впрягай излишно

2.   Мога да те поздравя за твоята честност, откритост и безпощадност към себе си. В днешни времена е трудно да срещнеш такъв човек. Хубаво е, че осъзнаваш недостатъците си, прекрасно е, че виждаш грозотата на завистта, лицемерието, ревността. Не бъди толкова сурова към себе си. Ние всички сме такива. Няма човек, който да не е завиждал. В природата ни е. Важното е, че ти ЗНАЕШ как трябва да бъде. Обичай се и си прощавай по-често и ще видиш, че си много хубав човек. Аз вече го видях.

4.   Очевидно сме в някакъв кофти период, който се надявам да премине по-скоро. Трябва да мислим позитивно и да гледаме нещата от добрата страна :) Нека се насладим на настъпващата есен <3 :Д
от авторката

6.   Не си в никаква депресия, а си в мания. Мания да завиждаш и желание да разделяш - това не е депресия. Прочети за биполярните разстройства и ще разбереш, че депресията е друго нещо.
Сега, хубаво е че забелязваш и осъждаш сама това твое поведение, но трябва да имаш и волята да преодолееш тази зависимост. Всичко е въпрос на воля и любов към ближния. Ако си истинска а не фалшива към твоята приятелка, няма за какво да и завиждаш. Не искай лошо да се случи на ближния ти, защото лошото ще се обърне срещу теб самия - това е закономерност. Опитай се да излезнеш от това си състояние като си повтаряш, че ти не си такава, че това е някаква шега и се насилвай да помагаш на хората. Ще имаш успех, защото ще преодолееш собственото си его. Вярвай и доброто ще се сбъдне.
Успех, и не мисли лошо за никой за да бъдеш щастлива.

7.   Много ти благодаря! :* След като си излях душата тук и се чувствам някак си по-добре, мисля че превъзмогвам манията си.
Успех и на теб в бъдещите начинания :)