Споделена история от Тинейджърски

Какъв да стана?
Здравейте,
момче съм на 21 години. Пред мен е избор, от който зависи живота ми, разбира се не разчитам на този сайт да реша какъв да стана, може би вашите коментари и съвети ще ми дадат идея какво желая да правя на този етап.
Значи, работил съм като строителен работник, покрай баща ми, понеже той е такъв и като по-малък съм му помагал няколко години...
Продавач-консултант, след което пак бях на кръстопът.
Взех курсове за барман и си намерих работа в 4 звезден хотел. Всичко е ОК, харесва ми работата, контактите, забавно е, особено ако знаеш как да общуваш и да се забавляваш. Но в крайна сметка си на тъпа заплата която не стига до никъде.

Много съм объркан искам да отбележа!

Мечтая да стана модел или актьор мисля че имам данни. Това е нещото за което само като се сетя и започвам да се вълнувам, и мисля че ще дам всичко от себе си за да го постигна ако знам че е възможно.

Справих се с ужасни психически състояния, като редовни депресий, страх от общуване с хора, (тези чувства и страхове са ме държали с години и е имало периоди, в които не съм бил на себе си, и даже си мислех да прибегна до някакви хапчета, защото не се търпеше... ) и просто имам увереността че ще мога да постигна всичко което пожелая.
Поставя ли си цел - постигам я и единствено страха от неудовлетворение ме е спирал да започна.
Знам че това е нещото за което бих учил, работил и жертвал дълго, но съм много объркан в момента и не знам кой път да поема.
Финансите са ми огромен проблем, понеже на нашите не мога да разчитам изобщо (както е било винаги, не ги виня), а да работя за 500 лева месечно, които отиват за сметки, а работата отнема енергия и време... за да постигнеш каквото и да било.
Какво очаквам? Да получа универсален съвет за ситуацията ми - не!
Би било супер ако споделите, нещо от вашия живот, успехи, нещо което ви държи на пътя по-който искате да вървите.
Кариерата на момче-модел, до колко е възможна в България?
Как да достигна финансова независимост?

Коментари

1.   Опитай да станеш дюнерджия. Не се шегувам, изкарват добри пари, а и ще станеш майстор на чесновия сос.

2.   От автора, ако не можеш да дадеш мнение, не се е****й!!!

3.   Здр, аз незнам колко адекватен съвет ще ти дам, защото самата аз в момента съм в емоционална дупка.. Би ли разказал повече как постигна това: "Справих се с ужасни психически състояния, като редовни депресии". Ако имаш повече време и разбира се желание.
За мечтата ти за модел незнам, но не мисля и че е невъзможно. Премести се да живееш в София на квартира и си намери работа като барман там, ама гледай (поинтересувай се) да се ориентираш към някой по - вървежен. Смятам, че ще те вземат - все пак казваш, че имаш опит и привлекателен външем вид. 100% там ще ти плащат много повече от 500, особено сега като почна учебната година и ще е пълно със студенти. А модни агенции в София препологам са бол. Търси в нета инфо. Също и в бара (вече в София нали) има супер голям шанс да се запознаеш с точните хора, дето поне да те "упътят" до някъде в мечтата ти за модел, че ако не и повече.
Желая ти успех!

4.   Занимавай се с далавери. На днешно време по никакъв друг начин не можеш да си докараш що-годе сносни доходи.

6.   Ами стани архитект те взимат хубави пари е не е като да си хирург ама пак взимат.

7.   До номер 3
Хубаво ме съветваш да стана барман в София, аз също много искам, но проблема е че опита ми тук е как да кажа, малко безполезен, понеже работих на Ол инклузив и то на снек бар и както знаете тук няма коктейли и алкохол (освен бира). Така че мисля че ще ми е много трудно да вляза в час в някое оборотно заведение в София. С това не казвам, че ако реша да е това няма да опитам!

Как се справих с моите психически състояния?
Не мога и аз да твърдя че съм на 1000% чист и изобщо никога не изпадам в същите мисли. Но от срамежлив, страхлив, неуверен, не харесващ себе си и без приятели станах уверен, вземам решения сам в живота си, общувам си с удоволствие с непознати хора, имам приятели за някои от тях мога да кажа че са добри и мога да разчитам на тях, и тази промяна съм я постигнал сам, без психолози, хапчета, наркотици или каквото и да било, това ме кара да мисля че съм успял да се преборя с глупостите в главата ми. Осъзнавайки че в крайна сметка всичко от което се страхуваш е илюзия.
От теб се иска да осъзнаеш, че всеки човек на земята може да постигне това което иска, ако силно го иска. Че гласовете в главата ти които те карат да се чувстваш зле са всъщност илюзия.
Нз какъв е твоя проблем специално, ако го споделиш може би ще намерим необходимата информация за да го решиш.
Моят лично беше спека в общуването, сприятеляването, трудно се забавлявах докъто мислех за тези неща.
Изчетох доста статий по темата, видео влогове на английски в ю туб, на хора които са минали абсолютно същите преживявания, чувства и мисли.
Интересното при нас хората е, че понякога като изгубим вяра в нещо, трябва да видим че някой друг го е направил/постигнал и тогава си даваме разрешение да го
постигнем.
Гледал съм ги с часове, и съм виждал как това са моите проблеми. И в един момент осъзнаваш, че няма смисъл да го мислиш. Но как да спреш да мислиш?
Поставяш си цел да не анализираш тези неща толкова много или поне да не те карат да се чувстваш толкова зле.
Спорт.
Медитация.
Поставяне на цел, и работене върху нея.
Мисля че по този начин може да се вдигнеш емоционално.
И да осъзнаеш, че 90% от хората са със същите чувства и страхове на моменти, само дето при теб са може би малко по-интензивни. Наистина е трудно да го повярваш, но се огледай за миг и виж как всеки се оплаква от нещо, или нещо го мъчи. Просто трябва да приемеш че понякога е нормално да се чувстваш така, колкото и да е трудно, а останалите 3 неща, ще ти помогнат да не го мислиш много, много.

Човек да се справи с такива неща напълно е почти невъзможно, трябва да го живееш дни на ред и в един момент просто да осъзнаеш какво точно искаш, че това анализиране не ти е нужно, и да решиш да го прекъснеш!
Щом си осъзнала че имаш такъв проблем, вече си го решила на половина. Просто реши какво точно искаш от живота, и не се съди ако не го постигаш веднага.

Има много мотивиращи мисли като "Ако не ти харесва нещо - промени го, ако не можеш да го промениш, промени отношението си спрямо него"

8.   Благодаря на всички останали за отговорите!

9.   Здрасти,
Според мен можеш да се насочиш към учител, архитект, лекар или не знам зависи какви предмети ти са се отдавали, в училището. Всъщност щом си се справил с толкова психически проблеми (не разбрах какви) може да се насочиш към психология.

Или щом имаш желание за актьор започни да учиш в някое такова училище или ако смяташ, че ти се отдава кандидатствай в някой театър може и да те приемат, ако ти излезе късмета.

Другото, за което се сещам е учител по йога, медитация. Имам първи братовчед от страна на мама, който преподава бойни изкуства и си взима доста. Има си свое доджо и нито някой му заповядва нито нищо. Работи си от 11:00 до 19:00 часа само неделя почива и какво да не му е зле. Даже има дни, в който и толкова часове не му се събират, а си има доста ученици.

Ама той от малък се занимава с бойни изкуства. Владее карате, джудо и самбо отделно йога и медитация. Показвал ми е някой хватки и на мен. Той е само на 20 години, а вече си има сигурна работа. Нищо не ти пречи и на теб.

Ако не ти се занимава с бойни изкуства може само по медитация и йога знам ли? Има много варианти само да искаш.

Успех ти желая....

Падналото ангелче :*

10.   Стани това което ти искаш и ти харесва. Все пак това ще бъде голяма част от живота ти.
-Sid

11.   Учи момче, даже и да не запишеш висше, ако се хванеш на трудов договор имаш право на ваучери за повишаване на квалификацията-езици, компютри и прочие. Влез в сайта на бюрото по труда и виж актуалните програми за квалификация и преквалификация. Успех :)

12.   Благодаря Ви най-сърдечно за отделеното време и ценните съвети! Оценявам го!