Споделена история от Тинейджърски

Не знам имената на два филма, които искам да гледам
Момче на 14 години съм, но като гледах единия филм, бях около 7-8 годишен и не си спомням почти нищо, но ще кажа това, което помня. Някакви хора (мъж, жена и още едно момче на около 20 години, не знам) и не знам как са на някакво пътешествие където има всякакви фантастични неща, по едно време бяха спрели да спят някъде(не съм сигурен) и на сутринта само жената е будна и отива към водата (бяха на брега) и като отива и нещо й захапва крака (не помня какво) ама се измъкнаха. Към края на филма(ако не се бъркам) младото момче дали сънуваше, ама е на някакво бяло легло в някаква джунгла и изведнъж го напада нещо, харпия ли, как се казва, пак някакво фантастично същество. А съвсем в края на филма това младо момче представя нещо на някакви хора. Почти никакви спомени. Моля ви много да ми помогнете, искам да го гледам пак. Ще добавям коментари, ако предложенията ви за филма за верни.

За другия филм си спомням по-малко и от първия. Пак нещо като джунгла или гора, където един дядо живее с момиче, което се превръща в харпия(или беше харпия отначало), не знам си как. (като го гледах тоя филм бях малко по-голям и беше събота, като станах, пуснах някой канал и хванах по средата) После тя отива и се връща ама никой не знае къде ходи и после май беше направила нещо и я питат дали е тя, а тя отговаря не, но се оказва, че е тя. Забравих да споменя (сега се сетих) че този дядо(50-60 годишен човек) и тя живеят в нещо като пещера и тя си излиза от тая пещера нанякъде и се връща пак. После един мъж с екип май, дошъл специално заради това момиче/харпия, я застрелва, след много нападения от нея.

Надявам се да не смесвам двата филма, не знам. Много моля модераторите да ми добавят историята, много е важно за мен. Благодаря на всички, които прочетоха историята ми и евентуално ще ми помогнат. Лек ден/вечер. :)

Коментари

1.   Първият филм да не е Journey to the Center of the Earth от 1999 г? Отдавна съм го гледала и не съм сигурна, но описанието, което даваш, ми е доста познато.

2.   Тук само един киноман ще ти помогне. Ама описанието на филмите е малко.

3.   Брех, много харпии, много нещо. :)
И на мен ми стана интересно, дано някой да знае кои са филмите и да ги видим.

4.   Първият филм се казва Кокошката с пломбирания зъб, а втория е Убийство в ъгъла на кръгла стая.

5.   Мисля, че номер 1 е прав/права за първия филм, а за втория си нямам и на идея приятел..