Споделена история от Тинейджърски

Отпадналост и проблеми със съня..
Здравейте на всички, аз съм момче на 17 години и имам проблем с отпадналостта и съня. В колкото и часа да си легна, на другия ден ми се спи и направо не знам. Лягам си към 1 часа, ставам към 9 - 9:30 и гледам да спя 8 часа (нали уж толкова трябвали на човека). Да, но полза няма, на другия ден съм като труп, едва ли не. Другия вариант да си легна към 11 и да стана в 9 (т. е. да спя повече от 8 часа) също не става, щото знам, че по-дългото спане пак води до отпадналост. Пия кафе сутрин, но не виждам ефект от него.. Другия ми проблем е проблем със спането. Почти всеки път заспивам час - час и половина по-късно, отколкото съм легнал. Примерно лягам в 1 и заспивам в 2:30... Това направо ме убива. Викам си "дай да си легна по-рано, че да се наспя", а то виж кво става.. Та въпросите ми са два - Как да спра да се чувствам отпаднал и как да заспивам до 15-20 минути след като съм си легнал :D? Благодаря предварително

Коментари

1.   Момиче, а да си чувала, че най-полезен е сънят преди полунощ? А това, че понягога ще спиш повече от 8 часа не е фатално. На един човек му трябват 6 часа да се наспи, на друг 9, всичко е много индивидуално, това с 8 часа е просто усреднено. Та гледа да си легнеш към 10 и да заспиш към 11 и ще видиш, че ще си много по-добре. Няма как да си лягаш към 1 или 2 и да очакваш на другия ден да си бодра.

3.   Направи 20-30 лицеви упори преди да легнеш да спиш.

5.   Тичаш 20км през деня и ще видиш, че като се прибереш освен възглавница друго няма да искаш да видиш. Ще заспиваш преди да си легнал не час след това.
Проблемът ти е че не се уморяваш физически.
Синът ми тренира колоездене, като се прибере след 50км тренировка, ела да видиш на масата за вечеря ще заспи от умора.

7.   №5 Аз тренирам футбол, но заради училището не мога да ходя на тренировки и не ми остава абсолютно никакво време...

8.   Легни си в 10 и стани в 8.. Предостатъчно за сън, пък и като си уморен през деня лягай и спи да ти се оправи малко съня. Естествено като будуваш цяла нощ ти се спи!