Споделена история от Тинейджърски

Пристръстен съм към League of Legends
Здравейте.... пристрастен съм към 1 игра... на име League of legends (LoL).... на 14 съм не знам как да спра!!! По цял ден я играя (и моите приятели я играят.. за това след малко)!!! Добър съм в училище разбирам си уроците още в час, но имам големи проблеми с нашите заради тази игра!!! Предполагам че някои знаят тази игра!!! Вие сега ще кажете че и вие сте били така и че не е пристрастяваща.... таа и моите приятели я играят, но проблема при мен е че съм Challenger съпорт мейнвам.... и не мога да се спра.... защо на мен??? :X... моля ви да да ви дам парола и ник и да ми смените всичко.... но просто не мога... :(((

Коментари

1.   Не можеш да я спреш приятелю! И аз бях така, но с друга игра. Когато бях на 12-13-14 години (сега съм на 16) я играех non stop. Цяло лято не бях излизал навън (освен до магазина да заредя с ядене и пиене :D - ти ме разбираш най - добре).

Но след време просто ми омръзна и я спрях.. или по скоро сървъра в които играех замря и.. ми мина мерака. Отново съм си геймър и играя, но не толкова колкото преди. И не съм чак толкова зарибен.

При теб това е заради годините. Сега ти е интересно, но след време ще ти омръзне - няма за какво да се тревожиш. Аз бях толкова зарибен.. до такава степен, че в ежедневието си използвах термини от играта (под съзнателно и дори не осъзнавах, че го правя).

Следващия път когато заговорите за това с родителите ти им кажи, че просто сега ти е интересно, а след време ще ти писне (макари сега да не си съгласен с това, но след време ще видиш ;) ) Просто някакво развлечение и по добре да си си вкъщи от колкото навън с пълни идиоти (да не обидя някой.. ) днешната младеж сме просто ;xx Макари да не съм от тези тип хора които пушат и какво ли още не (да не сменям темата.. ).

Наслаждавай се на макс, защото след време ще ти писне :D

А относно LoL и аз "уж" бях надъхан да я започна, но няма кой да ме научи - иначе много бързо се уча и много ме бива в подобни игри тип : MMORPG, същи и в FPS и т. н.

И не си единствения които се е зарибил по тази игра. Едно време манията беше CS, след това WOW и сега май като гледам така е LoL, Dota, WoT и какво ли още не. Поне в ESL (до колкото съм наясно, но както вече казах - не се занимавам вече)

2.   И аз преди играех игри по точно World of Warcraft аз също не можех да се откажа, но започнах да се занимавам с онлайн бизнес. Сега нямам никакъв интерес да играя игри твърде съм фокусиран върху парите си!

3.   Ето решението - пиеш една студена вода, отваряш прозореца и си изхвърляш компютъра през прозореца. Сериозно ти говоря.

4.   Хвани се със спорт или фитнес. Пич, помисли си за нещо. След 1-2години, твоите съученици ще започнат да правят секс. Защото ще изглеждат прилично и ще са интересни на момичетата. А такива като теб, които по цял ден цъкат някакви игри, ще си стоят без гадже! Чети книги ако трябва, само недей с тия игри. Гледай някой забавен сериал. Но за Бога, недей да си на компа само заради игрите!!!

6.   И брат ми е пристрастен. Цял ден и нощ играе, спи по малко и дори забравя да яде. Лентяйства, напусна работа, но не си признава, че е заради играта.

7.   След още 1-2 години ще ти омръзна. И аз на твоята възраст бях така, само че с Counter-Strike. Цели 3 години нон-стоп игра и накрая й бих шута.

- психолог Миро

8.   Щом си Challenger значи си добър. Може просто да се включиш в някой отбор и дори да изкарваш пари от това. Минималната възраст за LCS май е 16-17 обаче. Сигурно има и други турнири, които не изискват възраст.

9.   еее challenger, бравос братле, аз съм едвам плат. Та по темата, аз играя в еу уест и в началото бях доста зарибен но сега нямам време, защото спортувам. Проблема е че си с високо ело така че наистина нз как да ти помогна. Ако можеш да го превъзмогнеш, започни някой спорт, фитнес или бокс примерно. Или почни да тролваш всяка игра докато не те баннат, смятам че ще има ефект.
Pr0cK

11.   Хей, спокойно - продължавай да си играеш, но всеки ден намаляй часовете стоене пред компютъра. Мисля, че ще помогне ;)

13.   Аз съм зарибен на една игра на име Minecraft преди играех други игри ама като я чух веднага си я дръпнах и сега я играя по 5-6 часа на ден сигурно всички трябва да са я чували. Но все пак аз не седя цял ден пред компютъра излизам с приятели разхождаме се излизам с гаджето си забавляваме се така че все още има шанс да понамалиш темпото и да излизаш с приятели и да се забавлявате това беше от мен.

14.   измислено :)

15.   абе момче бе осъзнай се аз съм момиче и ако попаднеш в компания на момичета и започнеш да говориш за тая игра ще им стане тъпо и аиде. По добре спри мисли си за учене за момичета ако щеш и за секс си мисли но за тея игри не. Сега ние се сабираме една групичка и си излизаме и едно момче постояно говори за тва и дори се пребира за да играе и лъже че му е скучно. Я се стягай.... :Д

17.   Номер 15, запази си го, аз съм момиче и прекарвам 50% от свободното си време в играене на league of legends. :)
иначе започни да изкарваш пари от това, сериозно ти говоря
ако си наистина добър, ще можеш да изкараш 2 български заплати за 1 месец ;)

18.   автора просто спри защото:
1.Лигата не струва.
2.Няма да имаш социален живот
3.Решение:играй навън,карай колело,счупи ши@*ния компютър,това е виртуално,чети си книга остави играта,на какво ще те научи?Замисли се,потренирай!

19.   Тая игра е адски тъпа. Съквартирантката ми я играе по цял ден и цяла нощ. Имаше хубава работа в един магазин за дрехи и я прекъсна, защото нямала достатъчно време да играе. И мен се опита да ме зариби, но на мен не ми хареса, не е моят тип игра просто.
Ама извинявай авторе, да си прекарваш живота така е малко тъжно. Нали виждам, 6 часа спане в денонощието от 9 сутринта до 3 след обяд и останалото време се прекарва в тази игра.
Скука.

20.   И аз бях така със WOW голямо зарибяване голямо нещо... Като бях на 13 почнах да я цъкам ама сега вече ми затъпя и доста по малко я цъкам на ден някаде макс 2-3 часа докато преди играех по 5 часа на ден бях като зомби и аз не излизах лятото заради играта... Но споко след някоя друга година щи писна Лигата и ти така ще я цъкаш двойно по малко от преди гарантирам ти! Иначе веднъж си направих акоунт във ЛОЛ ама хич не ми хареса играта а и нямаше кой да ме учи и я заебах, но иначе Wow-a си е убиец игра няма друга като тая игра просто много е яка!!!!

21.   Въпреки че не съм най-големия фен на този тип игри, както отбелязах по-горе, съм напълно съгласна с номер 20!!! WoW е къде къде по-добра единствената от жанра дето си заслужава, и аз я играех постоянно и бях адски зарибена

23.   Пффшш... я чакайте малко бе... Детето е на 14 години, а вие тръгнали да му обяснявате за социалния живот, секса и т. н.
Първо на първо тази тема е най-простото загубване на време за писане в живота ми. Така де изживей си детството както си поискаш и разбира се можеш. Мое мнение, че по-добре излез на вънка и върши нещо полезно за себе си. Щом си добър в училище (което се надявам да е така), ученето и като цяло училището не ти е проблем, за това няма да ти е проблем да отделяш време на вън. Ти си решаваш все пак, ако си решил, че игрите са по-забавното нещо с което искаш да се занимаваш и специално лигата, твой си проблем. Просто НЕ го намесвай в личния си живот, правил съм такава грешка и не е довеждало до хубави неща... лигата си е за у вас и си говориш за лига(или която и да е измишльотина) с приятел/ка който му е интересно или той също играе и т. н.