Споделена история от Образование

Ще ставам програмист, помощ?!
Здравейте, аз съм момче което в университета вече 2-ра година учи програмиране с++ специалност информатика съм и искам да попитам ако има вече работещи програмист които виждат това което пиша, да ми кажат на какво да наблегна и какво да сторя за да се подготвя максимално за работната среда след моето дипломиране. Моля наистина който разбира да сподели нещо, защото наистина съм загрижен за бъдещето си

Коментари

1.   Само многопра и разбира се да ти харесва това, което правиш.

2.   Здравей! Едно ще ти кажа C не е достатъчен!!! Подготвяй се за PHP, Java иначе ще си стоиш безработен! Това е, успех.

3.   Охоо, приятелче, какъв програмист ще ставаш бе? Много ти е зле положението, според мен. Втора година в университета и тепърва се чудиш какво да правиш. Програмиране се учи предимно сам. И колкото хора познавам в IT сферата, добрите са започнали още в училище и сами са се обучили да станат добри. Пък и не знам какви преподаватели има в този университет, обикновено специалистите са в частния сектор.

4.   Ако ще кандидатстваш за работа просто напиши "C plus plus interview questions" в гугъл и действай.

от програмистъ

5.   C е добре, но ще ти трябва стаж. Порови се в интернет за стажове. Също така погледни академията на Телерик, много я хвалят.

6.   В училище нямах дори идеята ,че ще ставам програмист от както се записах да уча в университета от тогава реших! Иначе съм отличник, и спрямо всички останали се справямм много добре. Един доцент ми каза следното "Не е нужно да учиш 5 езика за програмиране достатъчен е един ,но да го знаеш идеално!". А имам роднини програмисти които също са почнали да учат програмиране първата година в университета и сега работят в големи фирми и милаззват ,че чак като започнат работа се уучат.

Автора

7.   Това, което се учи в училище и университета не е достатъчно. Трябва да се занимаваш сам извън университета. Измисли си някоя програмка, която ще ти е полезна или ти е интересно да се опиташ да направиш и се занимавай с нея вкъщи. Впоследствие можеш да я представиш като курсова работа по някой предмет ;)

Като бях в гимназията компютърът ни беше стар и всеки филм, който теглехме, записвахме на CD за да не заема място на компютъра. Впоследствие колекцията стана толкова голяма, че ако ти се пригледа някой филм трябваше да ровиш полвин час из CD-тата за да го намериш. Реших да си напиша програма, която да улесни търсенето. Залепих листче с номер на всяко CD, въведох филмите в базата данни, впоследствие направих търсене по жанр, по актьор, актриса или режисьор. Забавно ми беше, харесваше ми как се получава и ми беше доста по-полезно като опит от това, което учехме в университета.

Успех!

9.   Темата е интересна, ще я следя.
Иначе аз също съм студентка и също уча програмиране, само че съм първи курс. Вярвам, че специалността е много добра и има реализация, но без практика и много упражнения няма как да стане.

10.   Трябва много учене знам, но пък от една страна имам отличен успех в университета и не искам да го пренебрегвам, взимам евростипендии и трябва да опровергая парите за семестър и всичко останало... Искам да извлека всичко най - добро но не ми остава много време...

11.   Трябва сам да се подговяш не разчитай, че като има 6-ци това е достатъчно. Дори според мен университетите не подготвят кадри за реалната бизнес среда. От моя випуск (информатика ПУ) само 20 човека станаха порграмисти от другите имаше доста отличници, но това не им помогна въобще. Извода - трябва да разчиташ на себе си а не на университета. За езиците - да не ти трябва да знаеш мнго а 1-2 но да ги знаеш добре. Ц -то не е много популярно вече, особено в България, Java, . Net и PHP самите езици сами по себе си са една частица от това което ще ти трябва :)

Хайде успех,

Java програмист.