Споделена история от Тинейджърски

Страх ме е да се прибирам от училище
Аз съм момиче на 13 години - 7 клас. Живея малко по-далече от училище 30-40 минути пеша и най-гадното е че трябва да се прибирам сама, сега съм втора смяна и вече е тъмно. Няма никой от класа и приятелите ми които минават по моя път. Много ме е страх, когато се прибирам особено като навляза в нашия квартал който е много пуст никой не минава по него. Вчера се позабавих докато си оправя нещата да се облека да сложа шапка шал и т. н. а имахме 7-ми час и бяхме само 2 класа в училището. Така докато изляза всички бяха тръгнали в своите посоки беше късно павильона беше затворил. Аз тръгнах към къщи и щом излязох от уличката където беше училището стоеше някакъв мъж просто си стоеше ей така до входа на един блок и ме гледаше. Аз се уплаших много и започнах да бързам колкото мога, но не бягах защото ме беше страх да не ме подгони а все пак аз съм на 13 чантата ми е тежка
а той е голям мъж а и дома ми не е близо. Не се обръщах назад а продължавах да бързам все повече, вече почти бях в квартала в който живея обърнах се зад мен нямаше никого и аз продължих по-бавно бях много изморена. Изведнъж иззад гаражите излезе същия мъж и ме попита защо бързам толкова. Аз се разтреперах цялата и му казах че не е негова работа и си продължих по пътя вече нямах сили и бързах колкото мога обърнах се и видях че върви зад мен и започнах да бягам към блока качих се в асансьора и започнах да отключвам вратата но ръцете ми трепереха от страх. Когато отворих вратата чух че някой се качва към стълбите забързан и влязох веднага вътре заключих и погледнах през шпионката същия мъж беше на видима възраст 35-40 години с набола брада и в черни дрехи. Той се оглеждаше малко и после си тръгна през терасата го видях да отива към гаражите после седна там и погледна към терасата но аз веднага влязох. Бях сама майка ми тогава беше нощна смяна а баща ми трябваше да се върне след около час. Разплаках се, започнах да си мисля какво ли ще стане ами ако продължава да ме преследва. Като баща ми се прибра ме попита защо плача разказах му всичко обясних му човека казах му да звъннем в полицията, но нямаме доказателства а и въпросния мъж не е стигнал до насилие. Днес татко не ме пусна на училище и двамата ми родители са на работа и няма кой да ме посреща от училище и сметнаха за добре да ме оставят в къщи докато измислим решение. Мислехме си за такси но ще излезе доста скъпо. Нямаме и училищен автобус. Днес по обяд когато трябваше да тръгвам на училище излязох на терасата за да простра прането и случайно видях мъжа от снощи пред блока, явно ме е следял и на отиване. Прибрах се бързо и се обадих да съобщя на мама и на татко, те ми казаха да се заключа и да не излизам изобщо навън. Оттогава ме е страх и на терасата да изляза. Моля ви дайте идея какво мога да направя, не мога вечно да се крия вкъщи изпускам много материал от училище.

Мола публикувайте темата ми.

Коментари

1.   Това след като си изми двете ябълки и те заговори 40-годишният мъж ли стана? Някой май има нужда от внимание, но го търси на грешното място...

2.   Гадно! Много добре те разбирам, а пък работя в един гаден квартал и вечер като трябва да се прибирам сама по тъмното винаги ме е страх. Особено зимата е отврат. Тъмно, студено и няма почти никой... абе надмогнала със си страха, ама си е неприятно и аз като тебе вървя супер бързо и като се кача в метрото и се успокоявам.

3.   не го хейтвайте момичето, наистина е изплашено, и има защо. не се прибирай сама. малка си според мен да си сама по тъмното. а ако се наалага да си сама ходи по улици с повече хора! няма какви съвети да ти дадат хората тук осен да те взимат вашите. с такси пък е още по опасно. когато бях дори и на 16 нашите не ми даваха да ползвам таксита защото е опасно. спокойно, ще намерите решение с родителите ти. успех!

4.   Според мен историята ти е реална, защото в днешно време и то в България се случват толкова ужасни неща.. Кажи на баща ти да разбере кой е и да отиде до онзи гараж..

6.   Надявам се историята да е измислена, защото ако е реална, то тогава нищо добро не те чака. Ще трябва най-малкото да осведомите полицията.

7.   Нямам идея какво да те посъветвам.
Може вашите да организират една родителска среща директора на училището да наемат или купят училищен автобус. Не само заради теб, а и за другите ученици щом толкова надалече живеете..

8.   Абе 1 и на мен ми се е случвало така че не съди човека

9.   Като човек, който е бил в подобна ситуация ще те посъветвам да намериш някое дете индиго и да му направите магия. Нямаш друг избор. Децата индиго могат да правят магии. Аз така се отървах. Това дете му направи магия и след дълго преследване човекът изчезна.
*Silver*moon*

10.   Както е писал 1 - това преди или след двете ябълки е щото това си е важна информация! (I don't want to live on this planet anymore)

11.   мога единствено да те посъветвам да спреш всякакви контакти с приятелки и т. н. докато нещата не утихнат и не се измисли решение. и в никакъв случей не обсъждай това с приятелките си. кажи че си отсъствала по семейни причини и толкова!

14.   До номер 1:
Би ли ми обяснил/а как по-точно авторката си търси внимание сайт където пишеш анонимно??
Мисли малко преди да започнеш да солиш ;)

До Авторката:
Ако имате някой роднина или приятел , който кара такси (примерно) или има време да те докарва от училище ... не знам , питай отново родителите си или се консултирай с училищен психолог , може и да ти помогне с нещо ...

Успех!!

16.   А минавало ли ти е през ума, че той може да живее където и ти живееш и за това да седи пред блока?

17.   Предлагам да излезеш навън привидно сама, а баща ти да върви на определено разтояние от теб. Ако онзи започне да те следи забързай темпото и изведнъж спри. Нека баща ти те настигне и да се срещнат очи в очи. Със сигурност няма да те притеснява повече.

18.   Според мен е много умно от твоя страна, че си преценила, че може да те подгони, защото ако го беше направил не се знае докъде е щяло да се стигне. Сега имаш предимството да предприемеш мерки. На твое място ще се организирам с родителите си като измислим начин да се срещна с него отново и родителите ми да се появят и да направят нещо по въпроса. Надявам се да съм била полезна. Успех :)

19.   И аз се прибирам вечер сама, но по свое желание, не ме е страх и пак пътя е 40 минути пеша. Преди 2 седмици едно циганче, момиче на 16, ме нападна с нож и ми взе телефона, но аз я хванах, пребих я и си го върнах. Но както казах, мен не ме е страх, а тебе щом те е страх, поискай родителите ти да те прибират!
14год. момИче

20.   №1 в оная тема за ябълките пишеше, че момичето е на 14 години 8-ми клас май, а тука е писано, че е на 13; 7-ми клас. Не вярвам да става въпрос за същото момиче. Не забравяй, че нещата в живота често се повтарят. Сега, ако си е измислила годините е друго нещо, ама не вярвам. Но може би и авторката преувеличава.

Падналото ангелче :*

21.   1: До номер 14 :
С извинение, но не всички момичета мислят така. Все едно да я посъветваш да вземе да нападне мъжа и да го прибие. ;д А и как си набила тази циганка след като е имала нож и е била с 2 години по - голяма? Мирише ми на измислица за самохвалство..

2: До Авторката :
Спокойно, ще измислите някакъв начин за прибиране от училище.. А, ако не стане - 1: Върви по светли улици с много хора, магазини, коли и т. н. ; 2 : Когато тръгнеш от училище, винаги си дръж телефона в ръката, на телефонния указател или на спешно повикване. ; 3: Ако се наложи да бягаш - прегръщаш чантата отпред, плюеш си на петите, колкото можеш по - бързо, и се скриваш в първия вход, магазин или нещо друго. Късмет! :)

22.   Здравей. Аз съм на 15 и живея в София. И мен като теб ме е страх да се прибирам сама по тъмното макар и да съм на 10 минути от училище, даже и да не е тъмно пак ме е страх. И аз бързам колкото мога за да съм около хора и да не съм сама. Толкова ме е страх, че даже веднъж сънувах как с една приятелка ни гони един гологлав мъж на около 45 години. :х Моя съвет е да си измислиш друг маршрут или за малко да отидеш или при баба си, или при някой роднина, или просто смени училището с някое, което ще ти е близо. :) Успех.

Стели.

23.   Пак съм аз, защото се сетих и за още нещо. Тъй като с баща ми доста сме си говорили за педофили, изнасилвания на млади момичета, отвличания, за хора който отвличат деца и продават органите им и за други подобни, той ми е казвал да си купя спрей който се пръска в очите и спира зрението за около 3-4 минути и виждаш доста замъглено. Това е за да забавиш човека и да се измъкнеш или да се скриеш някъде. Може и нож или нещо подобно, но не мисля, че е добра идея. Ако се сещаш за нещо с което да се предпазиш и да не е толкова опасно за другия, използвай го. :)

Стели

24.   Определено не ти е мислил доброто! "Защо бързаш толкова? " Ужас, познавам криминалната психика доста добре.
Миличка, кажи на родителите си да ти купят СЪЛЗОТВОРЕН СПРЕЙ и когато се прибираш по тъмно го носи в джоб на якето или където можеш да го извадиш за 1-2 сек. Предполагам родителите ти вече са се сетили за другите мерки.

26.   Милото момиче.. Можеш да попиташ някои твои съученички да не би тях също да ги е стах или да им се е случвало нещо подобно. Според мен е голяма глупост да се държат
учениците втора смяна до 7-ми час, особено през зимата, когато вечер по улиците е съвсем пусто и безлюдно, а и живеем в такова време, че малкото хора, които срещаме в тъмното по улиците и то особено в по-тъмните улички, са почти със сигурност нередовни личности. Не знаеш кой какво може да ти направи. Лично на мен ми се е случвало нещо подобно. Бях на 14 години, 8-ми клас и така една вечер малко по-късно се прибирах сама към нас. И към нас улиците са също така безлюдни и призрачна тихи, ако извикаш няма кой да те чуе. Хората са се скрили по домовете си, всеки го е стах, а и с причина. И така си се прибирах към нас самичка в снега и минах покрай един доста висок и едър мъж, прибилизително към 40-45 годишен. Спомням си, че беше с някаква шапка, така че почти не можех да видя очите му. Аз не му обърнах внимание, подминах го и продължих да си вървя, замислена за свои си неща. Когато изобщо не забелязах как той беше стигнал до мен. Попита ме колко е часът. Аз без да се замисля погледнах телефона си и му отговорих. Опитах се да го задмина, но той пак ме настигна и каза следното: „Ние с теб не се познаваме, но искаш ли да си споделяме разни неща? “ И преди да успея да кажа, каквото и да било той каза: „ Аз отдавна си мисля за тройка, а ти какво милищ? А би ли правила секс с мъж на моята възраст? “ И така ми задаваше подобни гнусни въпроси и вървеше до мен. Оставаше още малко до нас, но се налагаше да мина през най-забутаните улички, защото блока ми е на такова място, че просто друг избор нямам. Той продължаваше да варви до мен и да ми говори гадости, а аз наистина не знаех какво да правя. Стигнахме до нас, той спря на тротоара и изведнъж просто погледна нагоре и си трегна. Погледнах и аз нагоре и видях нашите... Сигурно това ме спаси, защата иначе не знам какво щеше да се случи.

27.   Напълно те разбирам и на мен ми се е случвало подобно нещо. И аз като теб съм уплашена и мисля да говоря с майка ми за спрей за самозащита. Според мен това е най-добрето решение.
Момиче на 14.

29.   Звънкаш на майка ти или на баща ти и говориш с тях по пътя.

30.   Първо едва ли човек, който я гледа странно и я пита "защо бърза толкова" просто живее в същия блок! Аз съм попадала в подобна ситуация. Вървях си (сутрин) към училище и сравнително стар мъж. Едър и висок, на вид беден с брада и кожено яке ми пресече пътя и ми попита "защо си се забързала така за училище.. хее има време". През това време той не ме пускаше да мина и ми се хилеше. Идваше ми да падна от страх. По едно време започна да се движи към мен и в това време (благодаря на Бога) приятелят ми, с който ходим заедно на училище веднага като видя му се нахвърли! Леле, такава картинка не бях виждала! Добре, че се намеси един приятен чичо от махалата и го махна онзи. Беше разкървил устната на гаджето ми! Бях ужасена. Споделих на мама и тате и се оказа, че го знаят. Казаха ми да внимавам и, че съм изкарала голям късмет, защото някакъв път се случило нещо лошо (само това ми казаха), в което е бил замесен този човек. Ох, засега го няма, но съм го мяркала на няколко пъти. Доста често е пиян и ми се усмихва подло. Побиват ме тръпки..
Така, че те съветвам да се обърнеш към полицията, защото може да стане и по-лошо! Надявам се да съм помогнала!

~Дисни~