Споделена история от Тинейджърски

Нова Година.
Къде ще прекарате вечера на 31 декември? Аз най-вероятно за 17та поредна година ще съм с наще и компютъра, което е толкова жалко за човек на моите години. Ще слушам речта на президента, след което просто ще изчакам да спре зарята и ще легна да спя. Пожелавам на всички да си прекарат една страхотна и незабравима Новогодишна вечер.

Коментари

1.   Хайде, хайде какво се жалваш. Аз съм прекарвала Нова година и с 80 годишния си дядо! Нашите бяха поканени на някакво официално парти и нямаше кой да остане при дядо, а не искахме да го оставяме сам на празника и понеже моите планове се объркаха в последния момент се съгласих аз да остана с него. Е, да знаеш не беше толкова страшно. Майка ми беше приготвила разни неща за ядене, така че гледахме телевизия, хапвахме, пийвахме и цяла нощ слушах спомените му как са празнували нова година едно време когато е бил дете. Така, че какво се жалваш? И вкъщи с вашите може да си изкараш приятно. Всичко зависи от това в какво настроение си. Ако го приемеш като наказание, ще бъде такова, но ако измислиш начин да го направиш забавно, ще видиш, че не е зле. Примерно купи си фоерверки и прекарай половината вечер на балкона или пусни готина музика... кой е казал, че ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да слушате скучнотиите на президента? Има и други неща за правене. Ние например играем на скрабъл или на рулетка. И да знаеш забавно е, нищо, че си с вашите.

2.   И кво? И аз ще прекарам по същия начин Новата година. С майка и татко в нас. Не е болка за умиране. А лично аз си предпочитам да съм си в нас, отколкото да ходя някъде другаде или да се размотавам по заведенията!

3.   И какво от това? И аз ще съм с нашите по Нова година.. Даже и като се замисля всички празници си ги празнувам с нашите, вкъщи, пред телевизора. Незнам за твоите родители, но и аз не бих пуснала детето си навън при всиките тези побойща и пиянства по Нова година пък като станеш пълнолетен си ходи където искаш.. Не си толкова за съжаление има й хора без дом на НОВАТА ГОДИНА!

4.   Аз съм на 14. Нова година ще посрещна на центъра, като преди това ще се събираме с приятели. И след като вече сме я посрещнали, ще вървим в едни други приятели. :D Не го обясних като света, но както и да е :D Иначе, какво пък като ще си със вашите? Не знам, лично аз не намирам нищо лошо. :)

5.   Брато, за 25 годишния си житейски опит, 23 пъти съм прекарвал НГ точно като теб - у дома, чакайки речта на президента, после стоя още малко и лягам да спя. Имало е 2 пъти да излизам с приятели някъде... Та, пиша ти го, за да ти кажа, че не ти се случва нищо особено и да не се притесняваш.

6.   Вкъщи ще бъда и съм много радостна от този факт, тъй като по принцип живея далече от дома... Ценете това, което имате, за да не се окаже, че сте го изгубили преждевременно. Да, знам, че за един млад човек е много по-вълнуващо да прекара празника с приятели на заведение, но това не значи, че ако си останеш у дома, ще ти е тъпо и ще висиш цяла вечер пред компютъра... От теб зависи! :-)

7.   До всички коментирали разберете момчето иска да е с приятели, не в къщи с родителите си ми нормално е да иска да събере с компания. Аз също ще бъда сам на Нова година но нямам избор тъй че все е ми е че родителите ми са там.

8.   След време ще гледаш по друг начин на тези моменти. Ще прекарваш празниците с чужди хора и ще разбереш колко истинско е да си тези, които те обичат и на които им пука за теб.

9.   Човек не цени нещо докато не го загуби! Да, сега ви е тъпо да сте с вашите, ама един ден тях няма да ги има и ще си спомняте с горчивина за пропуснатото време. И ще мислите как бихте дали всичко, което имате само за един ден с тях.

10.   Какво ли не било дало едно дете, чиито родител е починал да прекара поне още една Нова година у дома с него????
Къде има правило затова как да се прекарват празниците или с кого????
Защо трябва да те депресира това, ч е си вкъщи????

11.   Тези моменти един ден ще ти липсват. Студентка съм и не съм се прибирала от 2 месеца, а това дори са малко, ако имаш в предвид хората, които учат в чужбина и се прибират само по празници. Но нямам търпение да се прибера и да си мързелувам и стоя вкъщи. И преди съм прекарвала Нова година по същия начин, но винаги ми е било добре. В крайна сметка, никой не те спира да излезеш навън, дори и сам, за да гледаш фойерверките.

12.   дали щеше да ти е по добре ако прекараш в дом за сираци? ;3

13.   Вила в планината, камина, много приятели, купон, собственоръчно и с участието на всички направена вечеря и баница с шеговити късмети, пиротехника за 2-3000 лв., домашно винце от най-доброто (мелнишка лоза, с дъх на ягоди), игра на Генерал, рулетка, мини-голф, бой със снежни топки (ако даде Господ) и така :)
На следващия ден разходки из планината, околните села или авто-разходка до някоя пещера или друго интересно място. Сън, добра храна.
Пожелавам на всички!

14.   В квартирата ми, под юргана, с бира в ръка цивреща като магаре та да се разтоваря психически

15.   Винаги и аз така съм прекарвал Нова година за мойте 15 години и на мен понякога ми се иска да е както номер 13 го каза ама това едвали не е мечта за мен но и да си седиш вкъщи пред компиотъра не е толкова зле кво пък по- добре отколкото да отидеш на някав купон дето сичко ше се напият и ше е масова лудница нали така?

16.   Може да не е болка за умиране, може да има хора които прекарват празника в дом за сираци, но тук става въпрос за момчето което просто е споделило.

Anyway, ако това те успокоява, не си сам. Като се замисля трябва всички които си нямат компания на Нова Година да се съберем и да празнуваме далеч от компютрите си подобаващо.

-Л.

17.   Няма нищо лошо в това да прекараш Нова година с вашите :)

18.   И аз съм на 17 години и в момента "празнувам" нова година със семейството си, така че спокойно не си само ти има много други хора в същото положение. Не казвам, че е особено забавно, разбира се и на мен щеше да ми е по- готино с приятели, но се опитвам да се забавлявам и се успокоявам че другата година ще е по- различно ;)

19.   Нова година като всеки ден, какво като е нова година голяма работа? Че ще стане полунощ и настъпи 01 януари, това не е никакво вълнение, и за какво да се радваме, че остаряваме и всичко се променя ли/ Аз съм на 32 г но никога не съм празнувал и посрещал нова година с приятели или компании, винаги съм си бил у дома семейно съм си празнувал. А тази година празнувам само с баба ми която е на 81г тя дори си легна и аз сам си хапвам пиивам и се забавлявам пред компютъра и си слушам радио и ми е хубаво, не се оплаквам, така че всеки ден е нова година, когато човек е добре.

20.   Хаха, авторе... ;д и аз за 15та година ще прекарам по същия начин, по-скоро вече го прекарах. Беше толкова ужасно. Мислех, че съм единствената, но не ;д сега се убедих, че е имало и други. Гадното е, че не съм в България и живея в едно забутано село с 30 човека и дори фойеверки нямаше. Просто гледахме българската тв, отворихме шампанското по българско му, но в 11 и после в 12 отново.. издразних се, защото ми бяха обещали да отидем в Мадрид с едни приятели, но уви.. неможело, щото сестра ми била малка и щяла да се разболее. Абе скапан живот, особено в село. Поне като си бях в София се виждах с приятели..

21.   ами аз прекарах новата година с нашите брат ми и още 2 семейства на една вила в троян. беше много забавно, бях се настроила добре. и ти опитай догодина :D