Споделена история от Тинейджърски

Бившият ми много ми липсва
Здравейте. Аз съм момиче на 16 години. Преди 2 години се запознах с едно момче, което е с 4 години по-голямо от мен. 2 месеца след като се запознахме, тръгнахме. Много го обичах и мисля, че той мен също. Ходихме точно 1 година. Тази година, март месец се разделихме. Най-лошото е, че се разделихме без причина. Просто той спря да ме търси, аз него също. Много ми беше зле отначало, но свикнах. Май месец той си намери нова приятелка. Аз продължих напред без него. Вече нямах чувства. Дойде август месец. Той си беше със същото момиче. Аз се запознах с едно друго момче, което е колкото него. С това момче бяхме заедно 4 месеца. Преди 2 седмици аз скъсах с него, защото я нямаше тръпката. Септември месец, докато бях с бившия ми приятел, по-бившият ми ме потърси. Каза, че няма чувства към сегашната си приятелка и че е с нея само, за да си запълва времето. Каза също, че иска да се видим, и че иска всичко между нас да си е както преди. Както казах по-нагоре, тогава нямах чувства към него, тъй като бях заслепена от бившия ми приятел и изобщо не ми пукаше за по-бившия, следователно му отказах да се видим и му казах, че не ми пука за него вече. От както скъсах с бившия си приятел, по-бившия ми започна да ми липсва. Много често си мислех за него, но не посмях да му пиша, защото не знаех какъв ще му е отговора. Също така не го засичам из града, защото сме от голям град, учим в различни училища и общо взето ходим по различни места. Не съм го виждала от Май месец. Дори не снощи, а миналата вечер го сънувах. И ето, че снощи както си стоях във фейсбук, той ми писа. Първо ми писа, че съм се разхубавила, и че не може да ме познае, защото не ме е виждал отдавна. Попита ме дали все още имам чувства към него. Аз му казах: "Не, отдавна нямам никакви чувства към теб, но не съм и негативно настроена, нямам нищо против теб". След това той ми писа, че се замислил за мен как съм и т. н., затова решил да ми пише приятелски. Каза също, че иска това, че ми е писал да си остане между нас, защото не иска проблеми с приятелката си. Аз му казах, че всичко, което си пишем ще си остане между нас, и че няма проблеми. След това той ми писа: "Само ще ти кажа, че имах чувства към теб, но вече нямам. Знаеш защо-промених се и съм сериозен, вече не изневерявам". Аз му писах: "Ами какво да ти кажа, радвам се, че си се сетил за мен", а той ми писа: "Имахме хубави моменти, но си е минало. Виждам, че си станала доста по-сериозна и си пораснала, и нещата между нас щяха да са много различни, но така се получи. Чао, аз ставам. Приятно ми беше да си пиша с теб". Аз му писах: "Добре, чао и на мен ми беше приятно и като се сетиш пак може да пишеш", а той писа: "Добре" и това беше... Казвам ви бях на 7-мото небе, сърцето ми щеше да изскочи, когато видях, че той ми пише. Сега не спирам да мисля за него, въпреки че знам, че е грешно, защото си има приятелка. Не знам дали той има още нещо към мен, но пък защо ме пита дали още имам чувства към него? И защо след като ме пита дали имам чувства, той каза, че вече е сериозен и ми пише просто приятелски? Дали е възможно да ми е казал, че ми пише просто приятелски, защото аз му казах, че отдавна нямам никакви чувства към него? Моля ви помогнете ми, искам си го обратно, или поне да сме приятели и да общуваме по-често. Не мисля, че е правилно да му кажа, че все още имам чувства към него, защото не знам каква ще е реакцията му и как ще го приеме. Какво да правя? Да му се обадя ли някой ден да го питам как е, какво прави и т. н. просто приятелски? Помогнете, моля ви. :(

Коментари

1.   И докога ще се надлъгвате така? Защо не му призна, че имаш чувства и мислиш за него? Мислиш ли, че с лъжа и лицемерие ще промените нещо към добро?
Връзките между сърцата не се определят от това кой с кого "ходи" или си мисли че ходи, а от неща и сили много по-сериозни и извън вас.

2.   От авторката до номер 1:
Не му признах, че имам чувства към него, защото както казах, не знам каква щеше да му бъде реакцията. Беше ме страх да не го отблъсна. Очаквам още съвети..

4.   От номер 1 до Авторката:
Не някой друг, освен ти самата, трябва да преодолее страховете ти! Никога няма да бъдеш разбрана, докато лъжеш и криеш. Така ти ПОДАВАШ ГРЕШНА ИНФОРМАЦИЯ на другия, срещу което и получаваш ГРЕШНА РЕАКЦИЯ от негова страна.
А ако и той е като тебе - страхуващ и криещ се, то никога и за нищо няма да се разберете... изобщо няма да разберете кое е лъжа, кое е истина, кое е от страх, кое от кураж и т.н.

5.   Естествено че има чувства към теб, казал ти е че няма за да не изглежда като глупак.

Добре си се държала, иначе ти щеше да изглеждаш като глупачка..

Ако ти пише втори път нещата са ясни..

Ако бях на негово място, вече щеше да си с мен, щото си огън :D ама пича се прави на 2 и 200..

Успех и пиши какво е станало

M24

6.   Е забрави го де

7.   Единствено, което запомних относно връзките е, че НИКОГА НЕ БИВА ДА СЕ ВРЪЩАМЕ НАЗАД. Бивш.... бивш до там и така трябва да си остане.

Момчета колкото искаш, както и момичета.

8.   От авторката:
Благодаря много на всички за съветите. Но в крайна сметка не разбрах сега какво да правя? Да му се обадя ли някой ден, да го питам как е и т. н. приятелски? Или какво друго? Моля ви дайте още съвети!! :)

9.   Обади му се.

10.   От авторката:
Моля ви давайте още съвети. Кажете ми какво да правя? :(

11.   От авторката:
На 22 декември му писах съобщение: "Ей, какво правиш? ", но не ми отговори... Не знам вече какво да си мисля, защо ми пише, а когато аз му пиша, не ми отговаря?

12.   Това момче те размотава. Ти не си намерена на улицата и не трябва да го оставяш да си играе със теб самата по този начин. Не може да нямаш чувства към него, а сърцето ти да изскача щом ти пише. Просто двете неща са несъвместими, разбираш ли. Няма смисъл да се връщаш при бившо гадже, след като сте скъсали веднъж, неминуемо същите проблеми ще изникнат отново. Остави го, не си го причинявай, намери някой, който ще те обича.
Освен това, как искаш да си с човек, който очевидно размотава другото момиче и "само си запълва времето с нея". Ами ако и с теб направи същото. Ами ако другото момиче има чувства към него.
Зарежи я тая история и не се занимавай.

13.   От авторката:
Благодаря на номер 12 за коментара. Просто не знам какво ме привлича в него, знам че е боклук, но въпреки това от 2 години може да се каже, че не съм спирала да го харесвам. Не знам вече какво ми остава да направя, опитах да му пиша, но както казах не ми отговори. Не мисля да му се обаждам/пиша отново, защото ще стана досадна. Давайте още съвети, моля ви...

14.   Здравейте. Пак съм авторката. Пиша ви, за да ви разкажа какво стана днес. Бях на училище. Би звънеца и излезнахме в голямо междучасие. Аз и 2-те ми най-добри приятелки от класа тръгнахме да слизаме надолу и изведнъж като се обърнах видях, че той е там с най-добрия си приятел. Нищо не му казах, само си извъртях главата на другата страна и го подминах. След това се разминахме на стълбите, но отново нито аз му казах нещо, нито той на мен. Накрая се засякохме 3-ти път по стълбите, аз го гледах продължително и той мен също. Накрая му се усмихнах и той на мен също. Гледахме се около 5 секунди и повярвайте ми, сърцето ми щеше да изскочи. Толкова много се развълнувах, не го бях виждала от цели 8 месеца...И сега отново всичко в мен бушува, липсва ми адски много, но съм безсилна...Не мога нищо да направя, ако му пиша ще стана досадна, защото декември месец му бях писала, а той не ми беше отговорил. Давайте съвети моля ви, не издържам...:((