Споделена история от Тинейджърски

Лицето ми стана червено от ленти за лице
Здравейте, днес реших да използвам ленти за лице, защото имам малко косъмчета над горната устна и сега ми стана червено и си личи, че съм си ги махала с лента. След като ги използвах се намазах с 2 вида успокоителни кремчета, още е червено ;( какво мога да направя?

Коментари

1.   1 ден 2 продължава това спокойно

2.   Здравей, зачервяването е напълно нормално при този вид обезкосмяване. Продължителността на самото обагряне е нещо индивидуално, но може да се каже, че зависи от количеството премахнато окосмение, твърдостта на самия косъм и най-вече от силата на издърпване. Понякога, когато ме мързи да се бръсна, използвам подобни лентички за да си оформя брадата на лицето. Най-продължителното зачервяване, което съм имал до сега е траело приблизително около 5-6 часа. След подобна процедура кожата е раздразнена и е малко по-чувствителна. Моят съвет е да не използваш каквито и да е мазила след подобни "интервенций", защото кожата (и то особено на лицето) е лесно-раздразнима. На мен ми помага единствено студеното, например кубче лед, поставено в найлоново пликче :D
Поздрави, М22

3.   Аз мога да ти кажа с какво се успокоява кожата на момента.
Отиваш в аптеката и си купуваш крем Бейби Тан, струва 1.50 лв и помага при всякакви раздразнения по кожата.
Дори като си бръснеш краката и сложиш веднага след бръсненето, нямаш проблеми.
Попринцип ее бебешки, но направо ее вълшебен :)
Вече, като ползваш лентата, измий и веднага нанеси Бейби тан.

4.   Аз за тези зачервявания използвам крем Здраве и доста ми помага, за Бейби Тан не съм чувала, но след като споменаха, може да го пробвам, че ми свърши Здравето. При мен това отминава за около час, но ако съм си минала краката с епилатора, например, зачервяването трае поне ден.

5.   Ако се обезкосмяваш за първи път, или ти е един от първите пъти, е нормално да стои зачервено по дълго време. Мисля, че ако се намажеш с крем "Здраве", ще ти мине по бързо.
До колкото знам с лентичките продават и кърпички за след употреба. Попитай, когато си вземеш лентички следващия път.

Black Sabbath
Момиче на 15 години.

6.   Не те ли заболя там? Аз засега не смея пък и не мисля, че се забелязват толкова.
Момиче на 14